Podrobné složení PRIMULUS

PRIMULUS obsahuje jedinečné složení pečlivě vybraných vitamínů, minerálů a výtažků z bylin.

Věříme, že PRIMULUS patří mezi nejlepší multivitaminy pro muže na českém trhu. Chcete důkaz místo slibů? Níže Vám představíme detailní složení produktu PRIMULUS, ať se můžete o kvalitě vybraných látek přesvědčit sami.

PRIMULUS splňuje ohlašovací povinnosti na Ministerstvu zemědělství a je certifikován státním zdravotním ústavem v Praze. Certifikaci si můžete ověřit zde:

Za kvalitu ručíme!
  • jedinečné složení dle nejnovějších vědeckých výzkumů
  • přírodní produkt
  • vysoký obsah účinných látek
  • vyrobeno v ČR
  • laboratorně testováno

Všechny níže uvedené složky byly vybrány kvůli svému pozitivnímu efektu na hladinu testosteronu v těle a celkově pro jejich vliv na podporu energie, vitality a posílení imunity mužů.

Zinek

Zinek

Zinek patří k minerálním prvkům, kterých je v našem těle relativně malé množství, ale o to větší význam mají. Zinek je potřebný k aktivitě více než 200 enzymů, dále je nezbytný pro syntézu DNA a pro funkci některých bílkovin, které se na DNA váží. Jeho nedostatek se projevuje únavou, ztrátou chuti k jídlu, zhoršeným stavem kůže a také bolavými koutky na okraji úst. V multivitaminu PRIMULUS je zinek zastoupen ve formě citronanu zinečnatého (TriZinc Citrate), jež spadá do skupiny chelátů. Minerální cheláty jsou pro lidské tělo přirozenou formou minerální látky a jsou mnohem lépe vstřebatelné než organické čí anorganické formy minerálů. Obsah zinku v produktu je 15,4 mg.

Vitamín D3

Vitamín D3

Vitamín D3 patří k  nejdůležitějším a zároveň k nejvíce podceňovaným vitamínům vůbec. Spadá do skupiny kalciferolů a je strukturálně podobný steroidům jako testosteron, cholesterol nebo kortizol. Říká se mu také sluneční vitamín, jelikož se tvoří v kůži působením slunečního záření. Vitamín D3 podporuje správnou funkci imunitního systému, pomáhá udržovat zdravé zuby a kosti, přispívá k normální činnosti svalů a je důležitý pro vstřebávání a využití vápníku a fosforu v těle. Odborníci se shodují, že téměř 70 % populace trpí nedostatkem vitamínu D3, z důvodu menšího pobytu na slunci a nošení oblečení, chránícího před slunečním svitem. V produktu PRIMULUS je obsah vitamínu D3 2000 jednotek Ul.

Hořčík

Hořčík

Hořčík je velmi významným biogenním prvkem. Vyskytuje se převážně uvnitř buněk. Hořčík se zúčastňuje okolo 350 metabolických reakcí v těle. Je partnerem mnoha enzymů podílejících se na energetické přeměně, syntéze proteinů a DNA. Je nepostradatelný pro metabolismus vápníku a draslíku. Hořčík pomáhá udržovat normální funkčnost svalů a nervů, udržuje stabilní srdeční rytmus, zdravý imunitní systém a také zdravé kosti a zuby. V multivitaminu PRIMULUS je hořčík zastoupen v unikátní formě tzv. Aquamin Marine Magnesium, což je přírodní produkt s bohatým přírodním zdrojem minerálů pro obohacování potravin, který je získáván z možské vody a upravován z chemické formy MgO na hydroxid hořečnatý. Obsah hořčíku v produktu je 245mg.

Vitamín B6

Vitamín B6

Vitamín B6 neboli pyridoxin je vitamín rozpustný ve vodě. Účinkuje jako tzv. koenzym, čímž urychluje chemické reakce v buňkách. Hraje významnou roli v činnosti enzymů, působících při rozkladu a zužitkování bílkovin, cukrů a tuků. Působí preventivně proti nervovým onemocněním, zlepšuje náladu a má také vliv na kvalitu kůže. Jeho nedostatek se projevuje podrážděním, slabostí, cukáním víček, záněty kůže či mrazením v končetinách. Vitamín B6 hraje také významnou roli při vstřebávání dalších dvou významných složek produktu PRIMULUS — zinku a hořčíku. V produktu PRIMULUS je zastoupen ve formě hydrochloridu, což přispívá k jeho optimálnímu vstřebávání do krevního řečiště. Vitamín B6 je v produktu obsažen ve 2 mg.

Vitamín C

Vitamín C

Vitamín C neboli kyselina askorbová je ve vodě rozpustná látka nezbytná k životu a udržení tělesného zdraví. V lidském těle plní mnoho důležitých funkcí. Hlavní funkci plní v metabolismu aminokyselin, konkrétně pro vznik nekódovaných aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu. Tím se podílí na syntéze kolagenu. Dále je vitamín C důležitý pro tkáňové dýchání, podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých a červených krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek. Působí také jako antioxidant. Jeho nedostatek se projevuje sníženou obranyschopností organismu, častými infekcemi, otoky kloubů a dásní, ztrátou zubů či dokonce neplodností. V produktu PRIMULUS je vitamin C zastoupen 100 mg kyseliny askorbové.

Selen

Selen

Selen funguje v lidském těle jako antioxidant a hraje důležitou roli v boji proti volným radikálům. Má také vliv na funkci řady enzymů, a tím ovlivňuje například obranyschopnost organismu, činnost jater, štítné žlázy, růst a rozmnožování. Jeho nedostatek se projevuje především zvýšenou únavou, svalovou slabostí či podrážděností. Produktu PRIMULUS obsahuje 5,5 μg selenu.

Pískavice řecké seno

Pískavice řecké seno

Pískavice řecké seno, Trigonella foenum-graecum nebo také zkráceně Fenugreek jsou názvy pro jednu z nejstarších kulturních rostlin. Její semena se používají jako koření a je hojně pěstována ve středomoří. Obsahuje velké množství hodnotných bílkovin, olejů, ale také menší množství alkaloidu trigonellinu, cholinu a triterpenové steroidní saponiny. Nověji objevenou látkou je také steroidní sapogenin - diosgenin. Fenugreek povzbuzuje trávení, ulevuje při kašli, nadýmání a průjmech, celkově působí jako univerzální toniku. Odpradávna je také využíván jako afrodisiakum. V produktu PRIMULUS je obsažen extrakt ze semen této rostliny v obsahu 350,6 mg

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní nebo také Tribulus Terrestris je poléhavá bylina z čeledi kacibovitých. Obsahuje velké množství steroidních saponinů, rostlinných sterolů (fytosterolů), flavonoidů a alkaloidů. Ty působí na zvyšování hladiny luteinizačního hormonu (LH). Luteinizační hormon je glykoprotein produkovaný adenohypofýzou. Jeho hlavní funkcí je regulace hladiny testosteronu. Také pozitivně podporuje tvorbu energie, regeneraci, svalovou vytrvalost a imunitní funkce organismu. U mužů podporuje spermatogenezi. Od pradávných dob se používá jako afrodiziakum. V produktu PRIMULUS je obsažen práškový extrakt z kotvičníku zemního s celkovým obsahem 60 % steroidních saponinů v obsahu 300 mg.

Extrakt z černého pepře

Extrakt z černého pepře

Černý pepř je často je medicíně používán jako antioxidant a aditivum, které urychluje vstřebávání dalších účinných látek v produktu PRIMULUS.

Tabulka složení

Složka Obsah v jedné tabletě % DDD * Denní dávka (2 tablety) % DDD *
Zinek 7,68 mg 76,8 15,4 mg 153,6
Hořčík 122,5 mg 32,7 245 mg 65,4
Selen 2,75 μg 5 5,5 μg 10
Vitamín D3 25 μg (1000 UI) 500 50 μg (2000 UI) 1000
Vitamín B6 1 mg 71,4 2 mg 142,8
Vitamín C 50 mg 62,5 100 mg 125
Biotin 30 μg 60 60 μg 120
Fenugreek 175,3 mg není stanovena 350,6 mg není stanovena
Tribulus Terrestris 150 mg není stanovena 300 mg není stanovena
Extrakt z černého pepře 5 mg není stanovena 10 mg není stanovena
* % DDD - % doporučené denní dávky