1 je lepší než 0

Hodně lidí by chtělo uspět rychle.

Nejlépe přes noc.

Shodit všechen přebytečný tuk v co nejkratší době. Vydělat velký obnos peněz díky jediné dobré investici, či novému unikátnímu nápadu. Být úspěšnou hvězdou médií díky jednomu vystoupení v talentové show.

Všechno to zní lákavě, ale bohužel úspěch takto většinou nefunguje. Pokud nepatříte mezi šťastné 3% lidí, kterým se to podařilo, nikdy Vás nic podobného nepotká.

Jaká je tedy nejlepší cesta k úspěchu?

Bohužel neexistuje žádná zkratka. Jediný zaručený recept na úspěch je následující:

tvrdá práce + odhodlání + trpělivost = úspěch

Co to znamená v praxi?

Každý den buďte o něco lepší, než den předtím.

Každý den se přibližte alespoň o 1 % blíže k Vašemu snu.

I když jste si vytyčili velké cíle, musíte se naučit k nim dojít krok po kroku. Většina lidí si stanoví tak velké cíle, že se jich vlastně zalekne a ani se nepokusí o jejich realizaci.

Pokud chcete ovládat nový jazyk, naučte se každý den 1 až 2 nová slovíčka. Tohle Vám nezabere ani 5 minut času, ale za měsíc je to téměř 60 nových slovíček. Navíc po zhruba 20 dnech se z učení stane návyk a vy pak můžete pomalu začít zvyšovat počet slovíček za den.

Chcete začít cvičit, ale stále máte problém se k tomu dokopat?

Zapomeňte na zbytečná novoroční předsevzetí a začněte po malých krůčcích už teď. Ještě dnes večer udělejte 5 kliků a 10 dřepů. Nic víc. Další den zvyšte počet cviků pouze o 1 % a udělejte 6 kliků a 11 dřepů. A tím to končí. Dáte si sprchu a půjdete spát. A pozítří?... Myslím, že mě chápete.

I když zrovna nevíte, čeho přesně byste chtěli dosáhnout, i tak se snažte být každý den alespoň o 1 % lepší než včera.

Přečtěte si jeden nový článek z Vašeho oboru. Nastudujte si pár stránek z nějaké vzdělávací knihy. Udělejte jeden dobrý skutek a pomozte někomu z Vašeho okolí s nějakou maličkostí.

Hodně matematiků říká, že algebra se dá uplatnit ve světě téměř na vše.

Možná mají pravdu.

Pamatujte, že 1 je vždy více než 0


za tým PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog