5 mužských koníčků, které Vám zaručí zvýšení hladiny testosteronu

David Buchta

Každý muž má nějaké koníčky a záliby.

Někdo si rád zajde s kamarády zahrát fotbal, jiný si raději přečte oblíbenou knížku nebo se podívá na novou seriálovou hitovku.

V dnešním článku se zaměříme na mužské koníčky, které Vám mohou pomoci zvýšit hladinu testosteronu.

Pojďme si je tedy postupně představit

Sledování sportovních akcí

Asi nejtypičtější koníček všech mužů.

Téměř každý chlap, i když nepatří mezi velké sportovní nadšence, se v době velkých šampionátů sejde s kamarády v hospodě či doma u televize a fandí svému oblíbenému (či národnímu) týmu.

Vědci zjistili, že při sledování světového poháru ve fotbale 21 muži, u nichž jejich tým vyhrál, došlo ke značnému navýšení hladiny testosteronu.

Naopak pokud jejich favorit prohrál, hladina testosteronu se u nich mírně snížila.

Pokud Vás sportovní přenosy moc neberou, můžete zpestřit celý požitek ze hry nějakou malou sázkou. Poté pro Vás bude výsledek důležitější a hormonální odpověď bude o to větší.

Lovení

V této době se jedná spíše o koníček, v minulosti to ale byl pro muže jejich hlavní úkol ve společnosti a také primární zdroj obživy.

Pokud muž nedokázal nic ulovit, byla jeho rodina či kmen bez obživy.

Muži mají lovení hluboce zakořeněno ve své DNA a proto je tato činnost úzce spjata se zvýšením hladiny testosteronu v těle.

Není tedy překvapením, že muži zaznamenají značně zvýšenou hladinu testosteronu po úspěšné lovecké výpravě (studie zde)

Sekání dřeva

Pro někoho koníček, pro jiného nutná povinnost.

Pokud však patříte do druhé skupiny, mám pro Vás dobrou zprávu.

Sekání dřeva dokáže ovlivnit hladinu Vašeho testosteronu.

V této studii bylo zjištěno, že muži, kteří káceli stromy sekerou, zaznamenali výrazné zvýšení hladiny testosteronu po dobu jedné hodiny od ukončení této činnosti.

Není tedy divu, proč jsou dřevorubci často označování jako praví muži. Jejich poznávacím znamením je hustý plnovous a svalnatá postava. Známka vysoké hladiny testosteronu.

Zvedání těžkých věcí

Jedna z hlavních činností, určená především pro muže.

Každý chlap se rád chopí příležitosti pomoci ženě při zvednutí, nebo přenesení něčeho opravdu těžkého.

Už v době pravěké bylo pro muže nutnost mít velkou sílu, aby mohl zvedat těžké balvany či jiné předměty. Aby nám v tom naše tělo pomohlo, pokaždé když zvedáme něco opravdu těžkého, vyplaví náš endokrinní systém dávku testosteronu.

Pokud tedy chodíte do posilovny, vykašlete se na malé váhy a tisíce opakování. Zaměřte se především na těžké cviky, jako jsou dřepy, mrtvý tah či tlaky ve stoje s velkou činkou a snažte se spíše zvedat co největší váhu s minimem opakování (pro začátek se vždy poraďte s trenérem ohledně správné techniky).

Vaše hladina testosteronu se tímto razantně zvýší.

Pár studií, které to potvrzují, najdete např. zde, zde a zde

Úspěšné podnikání

 

Úspěšné podnikání či zaměstnání, při kterém uzavíráte smlouvy s tučnou odměnou, je skvělý způsob jak zvýšit hladinu testosteronu v těle.

V této studii, kterou provedli na univerzitě v Cambridge, použili jako testovací subjekty 17 mladých budoucích obchodníků na burze.

Přišli na to, že v ranních hodinách, kdy je hladina testosteronu u mužů nejvyšší, dosahovali obchodníci také vyšších tržeb.

Někteří z nich, kteří měli úspěšnou obchodní šňůru po dobu 6 dní, zaznamenali nárůst testosteronu až o 74%. Samotný nárůst testosteronu dále podporoval jejich motivaci a větší předpoklad k lepšímu obchodnímu výkonu.

Závěr

V naší současné době muži pomalu ztrácí svůj testosteron a místo toho u nich začíná vyhrávat ženský hormon -estrogen.

Naštěstí stále existuje několik mužských zálib, které Vám pomohou nakopnout Váš testosteron a být více mužem, než pouze zženštilá verze muže.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/manly-hobbies-that-boost-testosterone/ - s laskavým svolením autora

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás