5 nejlepších suplementů podporující tvorbu testosteronu

V dnešní době již existují tisíce a tisíce suplementů slibujících všemožné zázraky. Obzvláště pokud jde o téma zvýšení testosteronu, které zajímá čím dál tím více mužské populace, jsou výrobci velmi vynalézaví. Snaží se prodávat levné a neúčinné složky, které označí nálepkou”Testosteron booster” a peníze se jen hrnou. I proto bychom vám v našem dnešním článku rádi představili 5 nejlepších suplementů, které hladinu testosteronu skutečně zvyšují.

PRIMULUS

Prvním suplementem, který v našem článku zmíníme, je PRIMULUS. Tento komplexní doplněk v sobě kombinuje hned 10 účinných látek (včetně některých níže zmíněných) a díky perfektní využitelnosti jednotlivých složek je to skvělá volba nejen pro zvýšení testosteronu, ale také pro posílení imunity, vitality a celkovou podporu energie. Nutno podotknout, že narozdíl od konkurenčních produktů jsou účinné složky produktu PRIMULUS zastoupeny v těch nejkvalitnějších a nejlépe využitelných formách. Jestli tedy nevíte, který doplněk zvolit, a chcete pro sebe jen to nejlepší, je PRIMULUS tou pravou volbou.

Vyzkouším PRIMULUS

Kreatin monohydrát

“Kreatin je jedním z nejúčinnějších suplementů na zvýšení síly a zlepšení regenerace.”

Kreatin by svým působením měl zlepšovat konverzi testosteronu na dihydrotestosteron, což je více androgenní derivát tohoto mužského pohlavního hormonu. Samozřejmě na toto téma existují i vědecké studie, které ukázaly, že již po jednom týdnu suplementace kreatinu byla pozorovaným subjektům naměřena hladina DHT až o 36%. Pravda je ovšem taková, že abyste ze suplementace kreatinu vytěžili maximum, musíte žít zdravě a navštěvovat posilovnu - ideální je vyvarovat se cigaret, marihuany i alkoholu, které hladinu hormonů nepříznivě ovlivňují. Zároveň je důležité vybrat i kvalitní kreatin, který nebude obsahovat žádná zbytečná aditiva. 

Zinek

Dalším suplementem zodpovědným za vyšší hladinu testosteronu může být zinek. Jedná se o velmi deficientní minerál, a proto je důležité ho doplňovat nejen z přírodních zdrojů, ale také formou kvalitních multivitamínových doplňků. Mnohe odborné poznatky ukázaly, že zinek účinkuje jednak na zvýšení testosteronu u sportovců, tak i na zabránění konverze testosteronu na estrogen. Přestože není nebezpečný ani při suplementování velmi vysokých dávek (80-120mg denně), k požadovaným výsledkům postačí i tvrdě trénujícím sportovcům 20-30mg zinku denně.

Hořčík

“Banány jsou jedním z nejlepších zdrojů hořčíku vůbec.”

Dalším nesmírně důležitým minerálem pro zvýšení hladiny testosteronu je hořčík, který je hned po vitamínu D tou nejvíce deficientní složkou potravy. Podílí se na zvýšení silové výkonnosti, zlepšuje kvalitu spánku, inzulínovou citlivost, preventivně působí proti křečím a je nezbytný pro metabolismus vápníku a draslíku. Důležité je ale zvolit správnou formu hořčíku- v případě oxidu hořečnatého je využitelnost necelých 5%, což je naprosto zbytečná investice. Dobrou volbou může být bisglycinát hořečnatý, který je zastoupený například v doplňku NexGen Pro, jež se setkává s velmi pozitivními recenzemi a velmi často se objevuje i na předních místech testování nejlepších multivitamínů pro sportovce.

Arginin a citrulin

Arginin a citrulin jsou dvě aminokyseliny, které se také velmi dobře podílí na zvýšení stimulace tvorby růstového hormonu a testosteronu. Jak dokazují mnohé odborné články podepřené vědeckými studiemi, citrulin dokonce hladinu argininu v těle zvyšuje lépe, než arginin samotný. Kromě benefitů na hormonální úrovni je citrulin také zodpovědný za snížení svalové bolesti a za lepší prokrvení svalů při tréninku. Pokud nechcete kupovat samotný citrulin, můžete využít i některých kvalitních předtréninkových stimulantů, které obsahují jak citrulin, tak i arginin.

 

Závěr

Na závěr zbývá dodat snad jen to, že suplementů, které hladinu testosteronu skutečně zvyšují, existují desítky. Problém je ale v tom, že se mezi ně častokrát míchají i neúčinné suplementy, které se nějakým záhadným způsobem staly populárními. Jestli tedy chcete mít naprostou jistotu, že do sebe dostanete kvalitní a fungující suplementy, ale nechcete mít doma celý arzenál různých doplňků, vyzkoušejte PRIMULUS. Jedná se o suplement navržený přesně pro tyto účely a tudíž zaručuje vaši maximální spokojenost.

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.
Zpět na blog