5 Netradičních triků, jak zvýšit svou hladinu testosteronu

Ing. Jan Klusák

Existuje spousty zaručených způsobů, jak přirozeně zvýšit svou hladinu testosteronu a sami jsme Vám od spuštění tohoto blogu již spousty článků na toto téma představili.

Jsou tu však i jiné, mnohem neobvyklejší způsoby, jak zvýšit přirozeně Váš testosteron.

Dnes Vám představím 5 opravdu netradičních triků, jak zvednout přirozeně Váš testosteron.

Pojďme se na ně společně podívat – tady jsou:

1. Zázvor

Opravdu je to tak – zázvor je po čertech dobrý testosteron booster a co je ještě lepší, je také velice dobře po této stránce prostudován.

Například vědci z univerzity v Tikrítu (Irák) provedli studii, při které zkoumali účinky zázvoru na organismus zdravých mužů. Během této studie zjistili, že konzumace zázvoru zapříčinila nárůst testosteronu o propastných 17 %, a rovněž u těchto mužů došlo k nárůstu luteinizačního hormonu o neuvěřitelných 43 %.

To jsou naprosto úžasné výsledky tohoto „koření“.

V žádném případě proto nepodceňujte vliv tohoto kořene, protože je to velice příjemný, chutný a levný způsob, jak zvýšit Váš testosteron přirozenou formou.

A nejen to – zázvor také podporuje produkci oxidu dusnatého, což zlepšuje průtok krve cévami, a také zlepšuje kvalitu erekce u mužů. (více v našem článku zde)

2. Kreatin

Kreatin je jedním z nejrespektovanějších kulturistický suplementů snad již od vzniku samotné kulturistiky. Ostatní rádoby suplementy mají tendenci se objevit jako naprostá bomba a po čase zase zmizet, jelikož vlastně nikdo neprokáže jejich opravdový účinek.

Nicméně kreatin je znám již velice dlouhou dobu, a to z velice prostého důvodu: O účincích kreatinu bylo napsáno nespočet studií a téměř 100 % z nich dokazují jeho účinky, spolu s nepřeberným množstvím kladných uživatelských recenzí.

A tady je důvod, proč je kreatin zařazen do mých 5 neobvyklých tipů, jak zvýšit přirozeně testosteron:

Podle studie z roku 2010, prováděné na hráčích rugby, byl kreatin schopen zvýšit hladinu DHT u těchto mužů o neuvěřitelných 56 %.

Tak a teď jen pro vysvětlení – DHT neboli dihydrotestosteron je testosteron, který byl podroben účinkům enzymu 5α-reduktázy, která ho přeměnila na mnohem silnější androgen, zvaný DHT. Takže jednoduše je DHT takový nadopovaný testosteron, který má mnohem silnější androgenní účinky, než testosteron prostý.

3. Vitamin K2

Lidé si myslí, že o vitamínech ví téměř všechno – jak jsou prospěšné zdraví, odkud je můžeme získat a podobně. Když se však někoho zeptám na jeho zdroj vitamínu K2, obvykle se setkám s protiotázkou typu:
Co to dopr.... je vitamín K2?

Takže – K2 je reálný vitamín, který se vyskytuje převážně v některých tucích a fermentovaných potravinách.

Existují dva druhy vitamínu K – K1 se vyskytuje převážně v zelenině a jak již bylo zmíněno výše, k2 je přítomen převážně v tucích, masu a fermentovaných výrobcích.

Vitamín K2 je dobře znám pro svou schopnost zvyšovat hladinu testosteronu, a také zlepšovat kardiovaskulární systém – to ovšem pouze v případě, že ho máte nedostatek. Proto je vždy lepší deficitu tohoto vitamínu předcházet. Já to dělám takto:

  • piju šťávu z kyselého zelí
  • občas si dám máslový olej v kombinaci s fermentovaným olejem z tresčích jater (bohužel se zde nejedná o žádný gurmánský zážitek :))

Tyto dva jednoduché způsoby zajistí, že nebudete mít nikdy deficit vitamínu K2 a já Vám je vřele doporučuji, pokud chcete zvýšit svou hladinu testosteronu.

4. Detox

Detoxikací těla a zbavením se těžkých kovů, toxických xenoestrogenů a toxických halogenidů (fluoridů a bromidů) zvýší Vaši hladinu testosteronu překvapivě dobře.

A proč vlastně? Opravdu jednoduchá odpověď – naše těla jsou neustále bombardována škodlivými chemikáliemi jako parabeny, fluoridy, bromidy, xeno-estrogeny a ftaláty.

Je v podstatě plně látkami snižující testosteron.

Během detoxikace ztratíte několik stovek gramů váhy, protože spolu s vodou se z těla vyplavují všechny tyto škodlivé toxiny a Vaše tělo se tímto „propláchne“.

Vím – detox je převážně záležitost žen, protože z nějakého prapodivného důvodu pouze ženy a hippies pravidelně provádějí detoxikaci svého těla. To ale nemění nic na tom, že detox by měl pravidelně provádět každý muž, který dbá o svůj testosteron.

Slovo detox máte možná ve Vaší hlavě zafixované jako velice náročný proces, při němž jste odkázáni na pití citrónové šťávy a konzumaci pouze zeleniny.

Omyl přátelé – o těchto metodách detoxu se možná dozvíte v nějakém časopise, zabývající se rádoby zdravým životním stylem nebo Vám je dlouhosáhle povykládá nějaký zkušený hipík.

Vše, co opravdu k detoxu potřebujete, je:

Konzumovat nějakou spirulinu či chlorelu každý den, protože obě tyto řasy mají opravdu vědecky podloženo, že mají velice dobré účinky při detoxikaci organismu. Toť VŠE, co potřebujete, abyste dostali všechno to svinstvo z Vašeho těla – žádné bláboly a výmysly.

5. Granátové jablko

Granátové jablka by mohla být suverénně „nejlepším“ jídlem pro přirozené zvýšení Vašeho testosteronu. Nicméně kolem nich není až takový humbuk na internetu, takže se o nich až tak moc neví.

Takže proč jsou vlastně granátové jablka tak úžasné?

V nedávné, velice seriózní studii vědci zjistili, že šťáva z granátových jablek zvyšuje hladinu testosteronu u mužů v průměru o 24 %. Také snížil významně jejich krevní tlak, což je opravdu překvapující, jelikož granátová jablka také zvyšují hladinu oxidu dusnatého.

Vědci však neprokázali tyto účinky u extraktů z granátového jablka, takže jediné, co opravdu funguje, je ovoce samotné.

Důvodem bude pravděpodobně vysoký obsah antioxidantů v granátovém jablku, jejichž obsah je v tomto ovoci až neuvěřitelně vysoký a oproti tomu extrakt žádné antioxidanty neobsahuje.

Závěr:

Tak tady jsou: 5 velice neobvyklých, ale vědecky podložených triků, jak zvýšit hladinu testosteronu: zázvor, kreatin, vitamín K2, detox a granátová jablka.

Doufám, že se Vám článek líbil a nezapomeňte zařadit alespoň některý z tipů do svého každodenního života.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/5-uncommon-ways-to-naturally-raise-testosterone-levels/ - s laskavým svolením autora

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás