5 překvapivých triků, jak rychle zajistit zvýšení testosteronu

David Buchta

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu, které Vám však zaberou nějaký ten čas.

Musíte upravit svůj jídelníček, pravidelně cvičit a dlouhodobě doplňovat ty správné vitamíny a minerály.

Ale co dělat, když chcete zvýšit svou hladinu testosteronu okamžitě?

Je to vůbec možné?

Dnes si představíme 5 způsobů, jak přinutit Vaše tělo k přirozené tvorbě tohoto krále mužských hormonů.

1. Pijte více vody

Všichni známe důležitost pitného režimu.

A i když na nás tato informace vyskakuje téměř z každého blogu či stránek o zdravém životním stylu, stále mnoho lidí trpí dehydratací organismu.

Pokud nemá organismus dostatek tekutin, Váš endokrinní systém se doslova dusí a produkce důležitých hormonů jako je testosteron či dopamin, je výrazně utlumena.

Pokud je tedy Vaším cílem zvýšená hladina testosteronu, musí být Vaše tělo zásobeno dostatkem tekutin

Nezapomínejte na to, že pokud už Vaše tělo pociťuje žízeň, jedná se o první fázi dehydratace. Snažte se tedy doplňovat tekutiny postupně, ať Vás žízeň nedožene.

Nemusíte se řídit pravidly, zda vypít 2,5 nebo 4l vody za den.

Vždy poslouchejte své tělo, které Vám samo dá vědět, že je potřeba tekutiny doplnit.

2. Udělejte si pár dřepů s výskokem

Tento trik klidně udělejte hned.

Stačí odsunout židli a udělat co nejrychleji sérii dřepů s výskokem (nedoporučuji však tento trik dělat v otevřených kancelářích tzv. „open space“. Je zde téměř jistota, že Vaši kolegové si nebudou myslet, že máte zvýšenou hladinu testosteronu, ale spíše vyšší stupeň bláznovství)

Po tomto cviku se okamžitě zvýší Váš testosteron a navýšen zůstane ještě několik hodin poté.

A proč tomu tak je?

U cviku, který je náročnější na koordinaci a celkovou výbušnost těla, začne podvěsek mozkový dávat signál pro tvorbu velké dávky testosteronu. Při tomto cviku se dá do pohybu celé tělo, především se ale zapojují svaly na nohách, které patří k těm největším na lidském těle.

3. Alespoň jedno syrové vejce denně

Vejce jsou plné cholesterolu, který je často nazýván steroidním hormonem a je spouštěčem tvorby hormonu testosteronu.

Už dávno jsou pryč mýty o tom, že všechen cholesterol je špatný a že způsobuje srdeční choroby a ucpávání cév. Nové vědecké poznatky dokazují, že je tomu u zdravého cholesterolu právě naopak.

Nicméně když vajíčka připravujete tepelně, část cholesterolu zoxiduje.

Takže pokud chcete využít plný potenciál vejcí jakož zdroje pro Váš testosteron, nebojte se je konzumovat syrové. Pokud nejste tvrďáci jako Rocky, a při představě pití syrového vejce ze skleničky se Vám dělá šoufl, naučte se ze syrových vajec dělat jednoduché koktejly (např. rozmixujte syrové vejce s trochou mléka, vody, banánu a medu)

Vejce jsou mimo jiné i výborným zdrojem bílkovin, takže se jich nebojte spořádat i několik za den.

4. Pořádně se zchlaďte

Tento trik často používali ruští vzpěrači už několik desítek let zpátky.

Důvodem proč tento trik funguje je ten, že optimální teplota Vašeho „nářadíčka“, které produkuje testosteron a spermie, je o něco chladnější, než zbytek Vašeho těla. (to je také důvod, proč jsou varlata umístěna mimo Vaše tělo)

Takže pokud chcete, aby Vaše tělo začalo okamžitě produkovat velké množství testosteronu, tak se pochlapte a dejte si každé ráno ledovou sprchu.

Jako příjemný bonus Vám studená sprcha nejen zvýší Váš testosteron, ale zajistí Vám dalších několik zdravotních benefitů (více v našem článku zde)

5. Změňte svůj status (postavení)

Teďka nemyslím Váš status na facebooku, ale spíše to jak o sobě sami uvažujete.

I když si to hodně lidí nechce přiznat, mozek je jeden z nejsilnějších nástrojů, jaké naše tělo má.

Jak se dá ale síla mozku využít ke zvýšení hladiny testosteronu?

Vaším úkolem je psychicky podpořit své vrozené mužství a začít opravdu věřit, že jste 100% muž se vším všudy. Možná i trošku egoisticky si musíte přidat, že jste lepší a mužnější, než všichni ostatní okolo Vás.

Vím, že to zní trošku divně, ale opravdu to funguje.

Platí zde jako v mnoha případech anglická metafora „Fake it till you make it“ („Předstírej to, dokud se to nestane pravdou“)

Neříkám, že se máte začít chovat jako arogantní šašek. Ne, tohle určitě není podoba pravého muže. Spíše se sami nepodceňujte a věřte, že jste muž, který si zaslouží respekt, úspěch a také obdiv žen.

Po nějaké době si na to Váš mozek začne zvykat a sami uvidíte znatelnou změnu Ve Vašem chování a přístupu k životu.

Jaký to má ale vliv na Váš testosteron?

Např. vědci jednou udělali zvláštní studii na zvířatech, kdy největšího vůdce jedné opičí smečky nahradily „obyčejnou opicí“, aby se stal novým vůdcem smečky, tzv. Alfa samec.

Při této změně zaznamenali u obyčejné opice nebývalý nárůst hladiny testosteronu a také pokles hladiny stresového hormonu kortizolu.

Důvodem této změny bylo to, že „obyčejná opice“ se rychle adaptovala na nové postavení ve společnosti. Každý správný vůdce musí mít vyšší testosteron a nižší kortizol, aby dokázal bez problému vést lidi bez záchvatu strachu a paniky.

U lidí to funguje stejně. Je obecně známo, že mnoho úspěšných mužů a vedoucích pracovníků má často vyšší hladinu testosteronu, než je průměrná hodnota.

Takže využijte svůj mozek naplno a podpořte svůj testosteron.

 

Závěr

Tak tady to máte.

5 velmi rychlých způsobů, jak zajistit zvýšení hladiny testosteronu.

Jsme si vědomi, že poslední bod o síle mozku a lidského přesvědčení je pro mnohé těžko stravitelný anebo naopak fascinující. Pro více podobných článků našvtivte naší kategorii osobního rozvoje zde

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás