ANDROPAUZA - 3 tipy, jak vyhrát nad mužským přechodem

David Buchta

Pojem andropauza se objevuje stále častěji.

A není se čemu divit.

Andropauza, neboli „mužský přechod“ je jiný výraz pro sníženou hladinu testosteronu u mužů starších 40 let.

Mužský přechod je reálný a je často skloňován mezi lékaři, stejně jako ženský přechod „menopauza“. Pokud jste muž a je Vám okolo 40 let, tak možná andropauzu prožíváte právě teď.

V častých případech se příznaky objeví zčista jasna a mnoho mužů nástup andropauzy překvapí.

A proč tomu tak je?

Hladina testosteronu u mužů klesá již od 30 věku. Okolo 40-cátých narozenin je hladina o téměř 25 % snížena a začínají se objevovat první příznaky jako je únava, nízké libido, náladovost a zpomalený metabolismus.

Díky úbytku testosteronu se začíná v mužském těle tvořit více estrogenu a to je často důvod, proč muži po 40 začínají přibírat na váze a mění se jejich náladovost.

Někteří doktoři andropauzu označují jako „obrácenou pubertu“. V pubertě je Váš testosteron na vrcholu. Máte hlubší hlas, svalovou hmotu přiberete jen při pohledu na činky a na sex myslíte pořád. V době mužského přechodu dochází k opačnému procesu. Svaly mizí, pneumatika na břiše se zvětšuje a kvůli přibývající únavě není na sex moc pomyšlení.

Hodně mužů tomu nevěnuje pozornost, protože tyto příznaky spojují se svým pokročilým věkem.

Ano, jste možná starší, ale určitě se tak nemusíte cítit.

S nízkou hladinou testosteronu se dá bojovat a v dnešním článku si uvedeme pár tipů, jak na to.

1) Změňte jídelníček

Jezte potraviny bohaté na zdravé tuky. Jedná se o mononenasycené a nasycené mastné kyseliny. Uvedené tuky obsahují zdravý cholesterol, který se v těle přeměňuje na testosteron.

Vyhněte se většině sacharidů. Fast-foody, sladkosti, pečivo a sladké nápoje. Vše musí z Vašeho jídelníčku pryč.

Nejlepším zdrojem sacharidů jsou brambory a batáty (sladké brambory).

Tipy jak změnit Váš jídelníček můžete najít na odkazech níže:

8 potravin pro vyšší hladinu testosteronu
Ovoce, pro zvýšení hladiny testosteronu
Jídelníček pro zvýšení testosteronu

2) Lepší spánek

Testosteron se ve Vašem těle produkuje během spánku, kdy je tělo uvolněné a Váš endokrinní systém pracuje na plné obrátky.

Pokud ale nespíte dost, Vaše tělo nemůže vyprodukovat potřebné množství testosteronu a vy pak trpíte příznaky andropauzy.

Snažte se spát alespoň 7-8 hodin.

Tipy pro lepší spánek najdete v našem článku ZDE

3) Dodejte tělu více zinku a vitamínu D

Vitamínů a minerálů podporujících optimální tvorbu testosteronu je celá řada. Pokud byste si ale měli vybrat pouze dva, určitě by to měl být zinek a vitamín D.

Zinek snižuje aktivitu enzymu aromatázy a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen. Dle několika vědeckých studií se po pravidelném přísunu zinku u testovacích subjektů zvýšila hladina testosteronu.

Více informací o tom, jak Vám může zinek pomoct v boji proti Andropauze si můžete přečíst ZDE.

Vitamín D je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro naše tělo a dle této studie dokáže roční dávkování tohoto vitamínu zvýšit hladinu testosteronu až o 25%.

Více o efektu vitamínu D na Váš testosteron si můžete přečíst TADY.

Závěr

Pokud Vás trápí andropauza (mužských přechod) určitě vyzkoušejte výše uvedené rady. Během krátké doby poznáte Vy i Vaše okolí rozdíl.

PS: V případě, že chcete v boji proti andropauze vytasit zbraň nejtěžšího kalibru, určitě vyzkoušejte přírodní produkt na zvýšení testosteronu PRIMULUS.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás