Až polovina kuřáků má potíže s erekcí

Nikotin obsažený v cigaretách je tichým zabijákem vašeho sexuálního prožitku. Nikotin totiž způsobuje problémy s erekcí.

Cigarety způsobují na celém světě řadu úmrtí. Jsou velmi nebezpečné pro lidský organismus. Způsobují rakovinu plic, hrtanu, slinivky a ledvin. Vedle toho, ale mají vliv na erektilní dysfunkci.

V rámci studie prováděné v Bostonu se testovali muži trpící erektilní dysfunkcí. Není žádným překvapením, že kouření mělo velký vliv na výsledky. Až 80% osob totiž patřilo mezi kuřáky.

Kuřáci mají dvojnásobnou pravděpodobnost problému s erekcí

Erektilní dysfunkcí mohou trpět i nekuřáci. Pokud jste ale kuřákem, máte až dvojnásobnou pravděpodobnost vzniku těchto obtíží s erekcí.

Kouření zmírňuje reakce na sexuální vzrušení. V případě užívání nikotinových žvýkaček dochází ke snížení fyziologického sexuálního vzrušení. Výhodou je, že pokud přestanete kouřit, bude se problém s erektilní dysfunkcí zlepšovat. Důležitá je ale úplně abstinence.

Riziko erektilní dysfunkce hrozí již od dvou vykouřených cigaret denně

U kuřáků se objevuje problém s prouděním krve do penisu. Kvůli kouření se zanášejí cévy a krev tak nemůže správně cirkulovat tělem. Vliv má toto proudění právě i na penis.  

Problém může nastat již u dvou cigaret denně. Nastává znatelné ochabnutí erekce. V případě, že vykouříte dvacet cigaret denně, jste ohroženi erektilní dysfunkcí o 45% více.

Problémy s erekcí se objeví později a nemile vás zaskočí

Problém s erekcí se nemusí objevit ihned. Mladí lidé si často myslí, že je kouření neškodné. Kouří přeci hodně lidí, ne? Ale opak je pravdou. Moderní je nekouřit. Kouření sice nezpůsobí problém s erekcí ihned, ale kolem 40 – 50 let věku to může být značný problém.

Sex si tak tito lidé už nemusí vychutnat na takové úrovni, jakou by očekávali. Je potřeba na tuto skutečnost myslet včas a přestat kouřit.

Problém se neobjeví pouze s erekcí, ale i s kvalitou spermií.

Při dlouhodobém kouření se snižuje množství ejakulátu, snižuje se počet spermií, včetně jejich hustoty. Zkracuje se rovněž doba pohyblivosti spermií.

Chcete miminko? Na kouření zapomeňte!

Pokud chcete myslet na miminko, určitě byste se měli kouření vyhnout. Šance na oplodnění ženy se snižuje.

Dávejte si pozor na pasivní kouření. Nemusíte být přímo kuřáci, ale pokud byste pravidelně pasivně kouřili (dýchali cigaretový kouř), mohou se problémy s erekcí objevit i u vás. V každém případě je jasné, že kvalitní sexuální život a kouření k sobě nepatří.

Výhodou je, že pokud přestanete kouřit, vaše zdraví se začne zlepšovat. Zlepší se krevní tlak a klesá riziko infarktu a jiných srdečních chorob.

Přestat kouřit lze, ale je to o vašem přístupu a především vůli. Opakujte si výhody života bez cigarety. Vyhledávejte místa, kde je kouření zakázáno, a pohybujte se mezi lidmi, kteří nekouří. V bytě nebo domě odstraňte všechny popelníky, cigarety a krabičky.

Určitě se zaměřte na relaxační aktivity na odbourání stresu.

Závěr:

Kouření je rozšířený nešvar. Lidé často kouří jen proto, aby byli „in“. Kouření ale způsobuje řadu potíží, včetně erektilní dysfunkce.

Sex je v životě důležitý, právě cigarety a nikotin v nich obsažený, ho zabíjí. Kouření byste si měli rozmyslet, a co nejdříve s ním přestat.

Držíme vám palce.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

více o nás