Nacházíte se zde: Úvod Blog Motivace/Osobní rozvoj Esej na téma: Muž a jeho život

Esej na téma: Muž a jeho život

Esej na téma: Muž a jeho život

Můžeme je nalézt v kvantech na internetu a ve stejném množství i v knihkupectvích.

O čem je řeč?

Jsou to motivační sloupky, knihy, pozvánky na semináře. Jak být bohatý, šťastný, úspěšný, jak se stát pravým mužem, hrdinou, odvážným hřebcem, pirátem a žralokem. Prakticky kamkoliv se podíváte, naleznete návod a postup pro to, jak být lepším a silnějším. Mně se ale ihned tímto nabízí otázka. Proč není většina mužů šťastná a spokojená? Proč dělají práci, která minimálně myšlenkově ponižuje jejich pocit síly, když jsou všude úspěšné rady, jak mít práci snů a tím uživit svoji rodinu? Ostatně, návodů, jak mít dokonalou rodinu je taktéž více než dost. Jednoduše, proč není většina z nás spokojená, když víme, jak na to?

A opravdu to víme?

21. století je plné protikladů a paradoxů, které ve shonu našich každodenních stereotypních úkonů již ani neřešíme. Nevnímáme si navzájem odporující si postupy a věříme tomu, který přednáší či vyučuje sympatičtější, elegantnější, či slavnější autor. A přitom vlastně zapomínáme, že dnešní doba je hlavně o vylepšování již dávno existujících a funkčních postupů či znalostí. A bohužel, mnoho z nich dlouhodobě nefunguje. Jen na počátku, kdy nejvíce získá osoba, která s nápadem přichází a nejde jí o to, aby byli šťastní všichni, kteří dostanou možnost se s jeho dílem seznámit.

Účelem je vyrobit jen pár vyvolených, kteří pak na vás blýskají svým úsměvem z drahých aut. A víte, co je na tom nejzajímavější? Tito lidé mohou mít prakticky všechno, po čem toužili. Tedy fyzicky, ale to vnitřní naplnění, to, po čem kdysi i oni toužili, to vůbec nemusí přijít. Ono totiž zbývá pro ten zbytek, který se rozhodne na sobě skutečně pracovat.

Pojďme si tedy v několika bodech říct, co nám na naší cestě ke spokojenosti nás samých se sebou skutečně pomůže a co nás navede k tomu pravému úspěchu a tomu bájnému pocitu štěstí, který následně přináší i pestrý a užitečný život. Neberte ovšem následující řádky jako přesný a jediný návod. Takový ani neexistuje. Spíše se chci podělit o své vlastní zkušenosti a předat je dál, neboť pomohly mně a jistě se budou hodit i dalším, kteří mají tu odvahu skutečně pracovat a měnit svůj život postupně a pevně, nikoliv hned a na vodě.

Tvrdý a nekompromisní muž

Na své cestě jsem se mnohokrát setkal s názorem, že skutečný muž musí být neoblomný, drsný, nesmí dělat žádné kompromisy a jeho první slovo musí platit. Ano, jistě je dobře mít svůj názor a stát si za ním, přičemž při diskuzi pro něj mít dobré argumenty, nicméně důležitější je umět naslouchat a svými skutky ukazovat ostatním, že se s vámi není problém domluvit na čemkoliv, jedná-li druhá strana otevřeně a férově.

Zkrátka, nemusíte být tvrdí a neúprosní, stačí jen poslouchat a slovům rozumět. Nic víc. Ani já jsem tomu dříve nepřikládal moc váhu a i přes mnohá upozornění, že nevnímám názory druhých, jsem pokračoval ve své pravdě a jel pouze po vlastních kolejích. Kam mě to zavedlo? Až na ulici, kde jsem strávil půl roku. A to člověka donutí přehodnotit některé svoje návyky.

Úspěch a finance

Jedno z nejsložitějších témat vůbec. Peníze jsou buď nenáviděny, nebo až moc milovány. To samé platí pro úspěch, aniž by ale lidé přemýšleli nad tím, co to ten úspěch vlastně je. Za prvé, peníze jsou prostředek, prostředník k určitému bodu. Pro muže (většinou) představují symbol bezstarostnosti, síly a svobody (tedy pokud je mají), pro ženy pak zase jsou peníze jakýmsi přechodníkem mezi nespoutaným mládím a podivným stářím, kdy se od nich muži otáčejí zády a hledají si mladší partnerky. V tu chvíli peníze přináší možnost útěchy.

Pro muže je navíc dnešní doba, založená na koloběhu peněz a jejich určité nadvlády nad světem, určitou možností, jak ukázat ostatním jejich nezávislost, dravost a onen pověstný úspěch, kdy mohou vzít sebe a svoji milenku/manželku/rodinu kamkoliv si budou přát. Tím se přesouváme k úspěchu. Co to vlastně je? Inu, především to není jen materiální zabezpečení, nýbrž vnitřní jistota. A to jak v sebe samotného, pak také v tom, že jako muž, od přírody určený pro ochranu a zabezpečení svého prostoru, vše zvládnu. Víte, ono se to jednoduše píše a čte, avšak realita se nám zdá býti jiná. Věřte ale, že věci jsou jednodušší, než se zdají. A prakticky čím jednodušší jsou řešení, tím lépe se kráčí.

Práce na sobě je vlastně ta nejtěžší práce, kterou svádíme, a to více než běžných 8 hodin denně. Musíte totiž makat i večer, i o víkendu a dovolené. Vaše mysl je stále s vámi a vaše skutky a slova taktéž. Pokud budete chtít všechno hned, pak se nemusí dostavit vůbec nic. Abyste měli dostatek peněz, můžete projít klidně i desítky prací, než naleznete takovou, která vám bude vyhovovat časově, fyzicky, psychicky a finančně. Hlavní je se nevzdávat a nesmířit se se vším, co vám bude nabídnuto, výměnou za falešný pocit jistoty.

Já pracuji klasicky od svých 18 let, kdy jsem vyšel ze střední. Mé první kroky mířily do supermarketu, kde mi byly souzeny 4 roky téměř na všech úsecích. Pak mi byla nabídnuta možnost živnosti, ta vydržela 2 roky. Po návratu z ulice jsem vydržel jako výběrčí ve veřejné sbírce, a to další 2 roky. Abych to shrnul, dneska se jedná se vším všudy o sedmou práci za posledních 10 let. A ještě stále nedělám hlavně to, co mě baví a co dělám ve svém volném čase. Ano, zabývám se copywritingem. Ano, napsal jsem svoji první knihu a ano, již nějaké moje články kolují po internetu. Nicméně stále to není moje aktivní náplň běžného dne. Avšak stále se snažím a ani po tolika letech se nevzdávám, čímž se můj život vlastně stává jakousi hrou, kde vylepšuji své schopnosti a postupuji do dalších levelů silnější a odolnější.

A tomu se, alespoň za mě, říká úspěch.

Tedy nemarnit svůj veškerý drahocenný čas věcmi, které nenávidíte, ale raději se víc a víc starat o věci, které vám přinášejí jiskru do života. Čím více energie do nich vložíte, tím reálnější je šance, aby se naplnily. Jak ale bylo řečeno na začátku, chce to čas a něco skutečně dělat. Pro některé bohužel.

Ženy

Zmatení ze zahraničních seriálů a filmů, nabyli jsme pocitu, že žena je tajemná bytost, dychtící po vaší slávě, moci a penězích a toužící nedělat nic jiného, než vás využívat a čerpat zdroj vašich příjmů.

Přátelé, tak to skutečně nefunguje.

Na takové ženy budete narážet, nebudete-li si dostatečně jisti svoji kvalitou a nebudete-li ve svém životě také kvalitu vyžadovat. Jakmile totiž začnete dělat takové věci, které zvýší vaši psychickou odolnost, sebevědomí a zpevní váš postoj k životu (tedy nevzdávat se, pracovat na svých snech a podpořit i ty, kteří jdou ve vašich stopách a potřebují poradit), začne se ukazovat, že pro vás existují ženy, které ztělesňují přesně to, co potřebujete pro váš další rozvoj. Tedy podporu, skutečnou lásku, obdiv vašeho charakteru, nikoliv obsahu peněženky a skutečný zájem na tom, abyste byli spokojení. Víte proč? Protože spokojený muž se rovná spokojená partnerka.

Je-li tedy skutečná.

I já jsem mohl poznat skutečný rozdíl, kdy mi před zlomovým bodem přicházely do cesty dívky, které zajímalo, jak moc úspěšný budu podnikatel, kolik budu mít známých a do jaké které elity mne má sláva dostane. Po radikálních přenastaveních a vyšlapáváním nové cesty se stal zázrak a do života mi přišla žena, se kterou jsem dodnes. Chcete vědět, co jí zajímá? Zda jsem šťastný v tom, co dělám, ať je to cokoliv. Zda jsem spokojený sám se sebou, ať se děje cokoliv. A zda ji miluji takovou, jaká je. Myslím, že za ten rozdíl pár let práce navíc stojí, ne?

Přátelství

Říká se, že najít skutečné přátele je vzácný dar. Je to ještě těžší, pokud chcete být pravý muž. Aspoň podle mnohých návodů. To totiž musíte chodit jen do určité společnosti, bavit se s vybranými lidmi a uzavírat takové smlouvy a dohody, které jsou výhodné jen pro vás. Samozřejmě to dělat můžete, nicméně jestli se pak dostaví skutečné přátelství, jste neskuteční šťastlivci. Je to jednodušší, než byste čekali. Nemusíte si totiž vybírat, kam chodit a s kým se bavit. Možná to pomůže vašemu byznysu, ale vnitřně budete vědět, že je to prázdné a falešné, což vás dříve či později zavede do slepé uličky, která se mnohdy stane nesnesitelně dlouhou, kdy cesta zpět hodně bolí.

I s tímto mám zkušenost a bolelo to velmi, věřte.

Avšak vzdát se a tím promarnit všechen čas do té doby vložený do mých aktivit mi přišlo hloupé, a tak jsem se rozhodl poučit, dojít zpět na nejbližší křižovatku a zkusit to jinudy. Žádní vybraní lidé, ale kdokoliv, kdo mi přišel do cesty, a našli jsme společnou řeč. Žádné vybrané akce, nýbrž impulsy, znamení a "náhodná" pozvání od lidí, které jsem ani neznal. To všechno způsobí jen jediný moment, kdy si přenastavíte zaběhnutý systém ve vašem uvažování. Díky tomu vzniklo i mnoho skvělých přátelství, která, doufám, přetrvají desítky let.

Těch bodů je samozřejmě mnoho, ale podle mého jsou tyto 4 základ pro to, dát se na smysluplnější stezku svého života. Věci jsou jednodušší, než se nám zdá, i když nám tvrdí opak. Na začátku jsem položil několik dotazů a nejsem si jist, zda na ně bylo dostatečně odpovězeno.

Tedy ještě jednou ve stručnosti.

Existuje přehršel knih a lidí, co vám řeknou jak dál. Ale nebudou většinou fungovat, protože základní princip je přesypán několika vrstvami zbytečností, aby se to hezky a dlouho četlo. Přečtete si návod, zkoušíte ho praktikovat týden, dva, měsíc, až nakonec zjistíte, že vás to nebaví, protože to je návod univerzální a nikdo vám už neřekne, co dělat v jakých kterých konkrétních situacích. Už je to srozumitelné? To hlavní je nebát se sám sebe, svých rozhodnutí a svých přání. Nikdo na téhle planetě neprožívá to, co vy. Nikomu se nemusíte zpovídat. Stačí jen, když budete naslouchat a svým konáním inspirovat druhé. Ti největší mužští velikáni si taktéž šlapali svoji jedinečnou cestu, protože kdyby šli ve stopě někoho jiného, pak by jen zapadli do davu a průměru robotického života na předpis.

Tento článek je napsán externím autorem.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru