Nacházíte se zde: Úvod Blog Motivace/Osobní rozvoj Manifest – Nestěžujte si !

Manifest – Nestěžujte si !

Manifest – Nestěžujte si !

Nestěžujte si.

Opravdu. Nedělejte to.

Nemá to žádný smysl. Žádnou přidanou hodnotu. Pouze plýtváte svým časem a energií.

Věřím, že pokud by každý člověk omezil četnost stěžování si na minimum, byl by jeho život daleko bohatší ve všech směrech. Lidé by byli vzdělanější, měli by více peněz, méně starostí a hlavně by byli zdravější.

Proč si vůbec stěžujete? Pro okamžitou úlevu? Pro naivní představu, že můžete předat zodpovědnost za svůj život někomu jinému? Ať už se tak děje z jakéhokoli důvodu, nemá to žádný smysl.

Jediný člověk, který může za 99 % všech Vašich problémů, starostí a životní situaci jste Vy sami. Mezi zbylé jedno procento patří věci jako nepředvídatelné onemocnění a tragické životní situace.

Vše ostatní máte ve svých rukou.

Nedostatek peněz? Proč namísto stěžování si na sociální systém, vysoké daně, nedostatek volných pracovních míst nebo špatnou situaci v zemi neukážete prstem na sebe. Opravdu jste před tím, než jste si začali stěžovat, udělali vše co je ve Vašich silách pro zlepšení situace? Co jste se za poslední rok naučili nového? Jaké nové dovednosti ovládáte, které Vám můžou zajistit povýšení, novou práci, více zakázek nebo možnost práce v zahraničí?

Nechápejte mě špatně

Neříkám, že je jednoduché udělat změnu, udělat první krok. Právě naopak. Je těžké se začít učit nový jazyk, když víte, že bude trvat minimálně 2 roky, než ho plynule zvládnete. Chce to odříkání, tvrdou práci a trpělivost. Ale víte co je jednodušší?

Stěžovat si.

Místo toho si představte, jak by se Váš život změnil, kdybyste uměli o jeden světový jazyk více? Nebo kdybyste znali obor, ve kterém pracujete, lépe než Vaší kolegové nebo konkurenti? Kdybyste toto vše už uměli a znali, protože jste začali před dvěma roky.

Je těžké pracovat, zlepšovat se, řešit problémy a posouvat se dopředu.

Je lehké nedělat nic nebo málo a stěžovat si.

Už vidím, jak se Vám při čtení těchto řádku rodí další myšlenky a potencionální stížnosti.

„Ale já nemám čas…“ Opravdu? Spíte 8 hodin, dalších 8 pracujete a máte zbylých 8 hodin, které můžete využít naplno. Určitě netrávíte čas sledování Her o trůny, zápasu ve fotbale, kontrolování statusů na sociálních sítích, nebo klábosení s kamarády na pivu? Pracujete déle než 8 hodin? Dobrá, jak potom trávíte víkendy?

Ano, já chápu, že se chcete bavit. Ale v tom případě si NESTĚŽUJTE!

„Nevím jak začít…“ V této době je vzdělávání a učení se nových věcí jednodušší, než kdy předtím. Mnoho věcí se dá na internetu obstarat zadarmo, či za minimální peníze. Pak tady máme nespočet knih, učebnic atd.

„Já na to nejsem…“ Nesmysl. Každý člověk se narodí jako neschopný tvor, který by bez pomoci druhých nepřežil ani pár hodin. Od té doby jste udělali neskutečný pokrok. Umíte chodit, přemýšlet, psát, číst a to přitom v jednom z nejtěžších jazyce světa. Lidský mozek slouží k tomu, aby se učil nové věci. Vy se ale bohužel v určitém věku zastavíte, a myslíte si, že to co znáte a umíte stačí a není třeba se posouvat dopředu. Zase pouze Vaše volba.

„Jsem moc starý…“ Průměrná délka života se neustále zvyšuje. Je vám 40 nebo 50 let? Je pravděpodobné, že máte před sebou dalších 20-30 let produktivního života. To je velmi dlouhá doba. Začněte něco dělat dnes a sami sobě za pár let poděkujete.

Nebo si můžete stěžovat.

Takhle můžeme pokračovat donekonečna a ve všech oblastech Vašeho života. Zdraví, partnerské vztahy, současná životní situace... Stěžujte si, jak chcete, ale téměř vždy existuje řešení. To není ani jednoduché, ani okamžité, nicméně existuje. Ale místo jeho hledání uděláte asi něco jiného. Jednoduššího. Budete si stěžovat.

Jenom pro pořádek. Neříkám, že každý by měl na sobě neustále pracovat, zdokonalovat se, učit se nebo podnikat. Pokud jste ve Vašem zaměstnání, vztahu a životě v podstatě spokojení, tak Vám gratuluji. Jste šťastní a v životě jste vyhráli. Tento článek není pro Vás.

Pokud Vám ale něco vadí a stěžujete si, tak s tím přestaňte. Podívejte se na problém z více úhlů . Přijměte ho a udělejte maximum co je ve Vašich silách abyste ho překonali.

Představte si svět, ve kterém by si nikdo nestěžoval, ale každý by zodpovědně řešil své problémy i problémy druhých. Tato myšlenka je utopická, ale každý další člověk, který omezí své stěžování si je krokem správným směrem.

Přístup k životu s myšlenkou: „Je to moje zodpovědnost“, „Je to moje vina“, „Udělám pro to maximum“, je podle mě to nejlepší, co můžete pro svůj profesní a osobní život udělat.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru