Nacházíte se zde: Úvod Blog Motivace/Osobní rozvoj Wim Hof : Neuvěřitelný příběh "ledového muže"

Wim Hof : Neuvěřitelný příběh "ledového muže"

Wim Hof : Neuvěřitelný příběh "ledového muže"

Dovolte mi představit Vám muže, jehož příběh je plný chladu a odhodlání.

Muže, který dokázal překonat 26 světových rekordů.

A především muže, který dokázal lékařům a vědcům, že zdaleka nevíme, čeho je naše vlastní tělo schopno.

Wim Hof se narodil v roce 1959 v holandském městě Sittard.

Už jako dítě miloval běhat bosý po sněhu a ve svých 18 letech se rozhodl, že zajde ještě o kousek dále.

Při procházce v amsterdamském parku si všiml zamrzlého jezera, ve kterém byla velká díra. Motivován neznámou vnitřní silou se rozhodl ponořit celé tělo do mrazivě studené vody. Po chvilce hlubokého dýchání pocítil něco, co ještě předtím nezažil.

Neskutečný pocit síly a vnitřního klidu.

Od této chvíle začala neskutečná cesta Wima Hofa k dosažení přezdívky „ledového muže“, vlastnictví několika světových rekordů a především statusu člověka, který je schopen ovládat svůj autonomní nervový systém.

Od události v parku začal studovat vlastní tělo a odolnost vůči nízkým teplotám. Pravidelně trénoval a pokaždé posouval své tělo za hranice, které se zdály být nemožné.

A co Wim za svou cestu dokázal?

  • Drží světový rekord za nejdelší koupel v ledu. Po dobu 1 hodiny a 52 sekund vydržel ve skleněné krychli obklopený pouze ledem.

  • Dokázal zaběhnout maraton (42,195 kilometrů) za polárním kruhem ve Finsku, oblečený pouze v sandálech a kraťasech.

  • V roce 2007 dokázal vylézt na Mount Everest do výšky téměř 7000 metrů opět pouze v kraťasech a sandálech. Bohužel svou expedici musel ukončit kvůli nečekanému zranění nohy.

  • V roce 2011 zaběhl půl maraton v Namibské poušti, bez nutnosti napít se kapky vody.

  • Se skupinou 18 lidí, které Wim sám trénoval, dokázal nedávno vyšplhat na vrchol hory Kilimadžáro během 31hodin a 25 minut (světový rekord). Opět byla většina skupiny oblečena pouze v kraťasech nebo s minimem oblečení.

Jak je to vše možné?

Wim Hof totiž dokáže za použití své mysli a speciální dýchací techniky regulovat svou vlastní tělesnou teplotu. Tuto metodu pojmenoval po sobě: „Metoda Wima Hofa“ (The Wim Hof method)

Wim Hof ale nikdy nechtěl být pouze „rekordmanem“.

Tenhle cirkus (jak Wim sám říká) byl pouze proto, aby ho lidé a především vědci začali brát vážně. Tvrdil totiž, že dokáže díky své metodě ovlivnit svůj autonomní nervový systém, což lékaři považovali za nemožné.

V roce 2011 se vědci konečně rozhodli Wima podrobit kontrolovanému testu. Pod dohledem lékařů mu byla nitrožilně podaná látka endotoxin. Jedná se o virus, který u lidí způsobuje do 90 minut příznaky jako je horečka, bolesti hlavy, zvracení a třesavka.

A jak na tento virus zareagovalo Wimovo tělo?

Díky meditaci a dýchacím cvikům dokázal Wim zvýšit svůj stresový hormon kortizol a snížil výskyt zánětlivých buněk až o 100 %.

Wim neprojevil žádné negativní příznaky a jeho tělo virus zcela potlačilo.

Dokázal něco, co bylo považováno za nemožné. Pouze myslí změnil fungování svého imunitního systému.

Poté, co mu tuto zprávu lékaři potvrdili, se Wim rozplakal. 

S cirkusem byl konec.

Po testu se ho jeden novinář zeptal, zda bylo těžké proti viru bojovat. „Ne, bylo to lehké. Těžké bylo celé roky bojovat s cynismem, výsměchem, opovržením a neustálou pochybností ostatních lidí.“ Povzdechl si Wim, se slzami v očích.

Konečně se mohl začít věnovat jeho hlavní vizi, a tím je svět bez nemocí.

Wim ale ještě nevyhrál.Vědci měli vše černé na bílém, ale poukazovali na fakt, že Wim je trénovaný jedinec a proto se dá tento výsledek brát spíše jako výjimka než pravidlo.

A Wim je opět přesvědčil o opaku.

Během pouhých 4 dní dokázal vytrénovat 12 lidí, kteří se účastnili stejného experimentu jako Wim. Byla jim do těla vpravena bakterie a díky Wimově technice dokázali ovlivnit svůj autonomní nervový systém a s virem úspěšně bojovat. Naproti tomu druhá testovací skupina o 12 lidech, která neměla Wimův trénink, trpěla po aplikaci viru horečkami, bolestí hlavy a silnou třesavkou.

Vědci zjistili, že skupina trénovaných lidí dokázala zvýšit díky meditaci hladinu svého adrenalinu až o 300 % (na stejnou úroveň, kterou mají lidé při skoku bungee jumpingu). Vyšší adrenalin vedl ke zvýšení produkce anti-zánětlivých mediátorů, které dokázali vir porazit.

Vědci byli v šoku. Něco takového by naše tělo nemělo být schopno.

Wim to dokázal.

Tím ale jeho cesta nekončí, spíše naopak.

V současné době pořádá semináře a školení po celém světě. Podniká výpravy na vrcholky hor a přitom trénuje lidi ve své technice, díky které by se chtěl přiblížit svému snu.

Světu bez nemocí.

Oficiální stránky Wima Hofa : http://www.icemanwimhof.com/

PS: Motivoval Vás Wim Hof k pravidelnému otužování? Začněte studenou sprchou každé ráno? Více ZDE. 

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru