Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 4 přírodní látky, které nakopnou vaše libido a chuť na sex

4 přírodní látky, které nakopnou vaše libido a chuť na sex

4 přírodní látky, které nakopnou vaše libido a chuť na sex

Máte občas problém s libidem?

Vzpomínáte na dobu, kdy jste na sex mysleli celý den, ale teď se raději podíváte na film nebo zajdete s kamarády na pivo? Nebo je možná Vaše chuť na sex v pořádku, ale i tak hledáte přírodní látky zvyšující libido pro ještě vášnivější noc?

Máme pro Vás dobré zprávy.

Existuje mnoho studií prokazujících vliv některých látek na zvýšení libida u mužů. A na ty se dnes podíváme.

Bez dalšího zdržování si pojďme představit látky podporující Vaší chuť na sex. 

1) Tribulus Terrestris (Kotvičník zemní)

Jedná se o nejpopulárnější bylinku pro muže. Její efekt na testosteron u mužů je dlouhodobě známý.

Kotvičník má však i prokazatelný vliv na zvýšení libida, dokáže zvýšit hladinu DHEA a také oxidu dusnatého. Tím pádem kotvičník pomáhá zlepšit erektilní vlastnosti.

Více libida, testosteronu i lepší erekce. Co víc si přát. Ne nadarmo je kotvičník díky svým účinkům považován za přírodní náhradu modré pilulky. Navíc dlouhodobé užívání kotvičníku nevykazuje žádné závažné vedlejší účinky.

Nejlepší způsob jak vytěžit maximum z kotvičníku je udělat si silný odvar z čerstvé bylinky. To však není vždy možné, proto je vhodné sáhnout po silném extraktu této byliny ve vhodném doplňku stravy. Například zde.

2) Fenugreek (Pískavice řecké seno)

 

Extrakt z tohoto koření dokáže zvýšit libido a také sílu orgasmu. 

Diosgenin obsažený v Pískavici je důležitým prekurzorem tvorby pohlavních hormonů. Látka podporuje libido u zdravých mužů.

Ve studii (DB-RCT) užívalo 60 mužů denně dvě tablety (600 mg) extraktu z Pískavice. U testovaných mužů se zvýšilo sexuální vzrušení, orgasmus a doplnila se celková energie a síla. Mladí muži si asi nedokážou představit neschopnost mít orgasmus, nicméně tento problém trápí některé starší muže.

Fenugreek mimo zvýšení libida pomáhá snížit hladinu glukózy po jídle, budovat svalovou hmotu a chránit tělo před tvorbou zánětů.

Vzhledem k tomu, že samotná Pískavice je velmi aromatická, je nejlepší jí užívat formou silného extraktu v podobě doplňků stravy. 

3) Zinek

Zinek je zapojen do mnoha procesů v metabolismu buněk, řídí více než 100 enzymů, pomáhá při syntéze DNA a je úzce spjat se zdravým reprodukčním systémem.

Zinek je také prvek, který má velký vliv na zvyšování přirozené hladiny testosteronu ve Vašem těle a tím pozitivně ovlivňuje chuť na sex. A to tak, že snižuje aktivitu enzymu aromatázy, a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen.

Zde jsou ty nejdůležitější fakta, které o zinku potřebujete vědět:

  • snižuje aktivitu enzymu aromatázy, což je enzym odpovědný za přeměnu testosteronu na estrogen
  • přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu u zdravých mužů, především pokud mají v tělě nedostatek tohoto minerálu

Například v této studii byl podáván zinek ve formě síranu zinečnatého (3 mg/kg) skupině mužů, věnujících se zátěžové cyklistice. U skupiny mužů, kterým byl takto zinek podáván, výrazně stoupla hladina testosteronu oproti skupině, které bylo podáváno placebo.

Pro udržení nejdůležitějších funkcí endokrinních systémů byste měli denně přijmout okolo 15 mg zinku. To znamená, že byste měli konzumovat velké množství ústřic a steaků, které jsou bohaté právě na tento minerál, a ještě navíc zajistit přísun zinku v jiných formách, jelikož zinek jako takový odchází z těla potem. Tudíž je suplementace v podobě doplňku stravy téměř povinná.

4) Vitamín D

Máte pocit, že jste v létě více aktivní a plní (nejen sexuální) energie? 

Důvodem je zvýšený obsah vitamínu D, které si vaše tělo syntetizuje přes sluneční paprsky. A právě zvýšená hladina vitamínu D v těle má vliv na hladinu testosteronu a vyšší sexuální apetit. 

Níže pár studií dokazující tento fakt:

  • Například tato studie zjistila, že při pravidelném užívání vitamínu D při denní dávce 3332 I.U., se u zdravých mužů hladina testosteronu zvýšila o více než 25 %, v porovnání se skupinou, která dostávala pouze placebo.

  • Dále bylo v této australské studii zjištěno, že u starších mužů má nízká hladina vitamínu D spojitost se sníženou hladinou volného testosteronu.

  • Tato studie nám ukazuje, že muži, kteří mají dostatek vitamínu D oplývají taky značně zvýšenou hladinu testosteronu v porovnání s těmi, kterým tento vitamín chybí.

Na začátku  roku 2017 přišel Státní zdravotní ústav s překvapivým zjištěním. Jejich výsledky potvrzují, že méně než 1 % osob ve věku 18 - 90 roků naplní svou potřebu vitamínu D z obvyklé české stravy.

A to představuje negativní vliv na zdraví zejména přes podzim a zimu, kdy je nedostatek UV záření (celou zprávu ze SZÚ si můžete přečíst zde).

A jak to napravit? Pokud jste v létě často v práci a nemáte dostatečný pobyt na slunci, nebo je zimní období a slunce nesvítí, je potřeba doplnit vitamín D pomocí vhodného doplňku stavy - například zde.

Závěr

Vyjmenovali jsme si 4 látky, které dokáží nakopnout vaše libido a hladinu testosteronu. 

Nechce se Vám hledat v lékarně či na internetu každou látku zvlášť? Máme pro vás jednoduché řešení.

Možná to zní jako sci-fi, ale právě v Česku vznikl zcela přírodní a vysoce účinný doplněk výživy PRIMULUS, který vám pomůže obnovit ztracenou hladinu testosteronu. PRIMULUS obsahuje všechny látky ze seznamu výše + další vitamíny a minerály, které potřebuje každý chlap.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru