Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 5 Druhů ovoce pro vyšší hladinu testosteronu

5 Druhů ovoce pro vyšší hladinu testosteronu

5 Druhů ovoce pro vyšší hladinu testosteronu

Je možné, aby některé druhy ovoce měly vliv na zvýšení hladiny testosteronu u mužů?

V dnešním článku Vám představím 5 ovocných šampiónů, kteří by neměli chybět na Vašem příštím nákupním seznamu.

Ale může opravdu ovoce zabránit klesající hladině testosteronu?

Mnoho lidí si myslí, že ovoce nemá na testosteron žádný efekt. Tito lidé jsou ale vedle, jak ta jedle. 

Níže jsou uvedeny důkazy a příklady, které Vás přesvědčí o tom, že i ovoce dokáže pořádně nakopnout produkci nejdůležitějšího mužského hormonu.

Před tím, než se do toho pustíme, tak si jenom dovolím malé upozornění.

Se sladkým ovocem by se to obecně nemělo moc přehánět.

Hlavním důvodem je vysoký obsah fruktózy, který ve velkém množství přetěžuje funkci jater, a tím může dokonce hladinu testosteronu i snížit.

Nicméně, většina z níže uvedených plodů má relativně nízký obsah fruktózy.

A pokud se najde ovoce s vyšším obsahem fruktózy, nic hrozného se nestane, pokud se tímto ovocem neládujete několikrát za den.

Pojďme si už ale přestavit naše šampióny na poli ovocných plodů.

1. Granátové jablko

Granátové jablko by určitě mělo patřit mezi Vaše nejoblíbenější ovoce.

Těch důvodů je hned několik.

Toto exotické ovoce dokáže zvýšit hladinu testosteronu ve Vašem těle.

V této studii bylo dokázáno, že při pravidelné konzumaci granátových jablek se u zdravých jedinců hladina testosteronu zvýšila až o 24%.

V další studii se prokázalo, že pravidelnou konzumací šťávy z granátového jablka po dobu tří let se snížil arteriální plak o 35%.

Tato studie zjistila, že granátové jablko pomáhá zabraňovat tvorbě enzymu aromatázy, který má na svědomí přeměnu testosteronu na estrogen.

Granátové jablko je tedy dobré nejen jako zbraň proti klesající hladině testosteronu, ale také zlepšuje Váš kardiovaskulární systém (i erekci), a potlačuje enzym aromatázy.

2. Červené hroznové víno

Hrozny jsou bohaté na polyfenoly, a minimálně jeden z nich má pro člověka velmi blahodárné účinky.

Mluvíme o polyfenolu zvaném resveratrol, o jehož účincích bylo také napsáno pár zajímavých studií.

Např. v této studii bylo zjištěno, že potlačuje tvorbu enzymu aromatázy.

Další studie zjistila, že resveratrol má stimulační účinek na hladinu testosteronu a také podporuje produkci spermií.

3. Avokádo

Avokádo patří mezi nejlepší potravinu pro Váš testosteron.

Toto ovoce je přímo napěchováno přírodním cholesterolem, který je velmi důležitý při produkci pohlavních hormonů a také úzce souvisí se zvyšováním hladiny testosteronu.

Avokádo je také bohaté na vitamíny rozpustné v tucích, které jsou potřebné pro tvorbu testosteronu, jako jsou vitamíny K2 a A.

4. Citrusové plody

Citrusy patří k nejzdravějším ovocným plodům.

Pozor ale na některé z nich, které mají vysoký podíl fruktózy (zejména pomeranč).

Zde jsou důvody, proč jsou prospěšné pro Váš testosteron:

Za prvé. Citrusové plody jsou bohaté na vitamin C, který zásadně snižuje stresový hormon kortizol.

Jak už víme, kortizol a testosteron nejdou spolu moc dobře dohromady a už i malý pokles kortizolu dokáže uchovat optimální hladinu vašeho testosteronu.

Za druhé. Citrusové plody jsou silně anti-estrogenní.

Důvodem je zejména sloučenina jménem „limonenes“ která je velmi účinná na potlačení enzymu aromatázy, a tím i zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen.

5. Mangostan

Toto exotické ovoce není u nás příliš známé a je hůře dostupné. Nicméně se jedná o velmi zajímavé ovoce, které je dle několika studií velmi prospěšné pro Vaše zdraví.

Chemici na Universityof Illinois Chicago, zjistili, že některé látky v mangostanu mají extrémně silné anti-estrogenní účinky.

Ve skutečnosti jejich studie ukazují, že některé z těchto sloučenin (gama-mangostin a garcinone D) snížili hladinu estrogenu ještě výrazněji, než látka jménem Letrozole, což je synteticky upravená látka, která blokuje tvorbu estrogenu a je hojně používána profesionálními kulturisty.

Pokud tedy na toto ovoce narazíte, určitě si udělejte velké zásoby :)

Závěr

Tím náš seznam končí.

Jak jste se sami přesvědčili, tak i ovoce Vám dokáže pomoct bojovat proti klesající hladině testosteronu.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru