Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron 6 druhů koření, které Vám dokážou zvýšit hladinu testosteronu

6 druhů koření, které Vám dokážou zvýšit hladinu testosteronu

6 druhů koření, které Vám dokážou zvýšit hladinu testosteronu

Ano čtete správně.

V dnešním článku si uvedeme 6 druhů koření, která nakopnou produkci Vašeho testosteronu.

Koření se ne často uvádí jako prostředek pro zvýšení hladiny testosteronu, ale to neznamená, že by nefungovalo. Ke každému koření z dnešního seznamu si uvedeme vědecké studie, které dokazují (nebo alespoň naznačují) pozitivní vliv na mužský hormon číslo jedna.

Pojďme rovnou k našemu seznamu.

1. Kurkuma

Má podobu žlutého prášku a je často součástí curry.

Kurkuma bývá často označována, jako jedno z nejzdravějších jídel na světě. Obsahuje velký počet antioxidantů, které jsou prospěšné lidskému zdraví.

Kurkuma by ale mohla být i zajímavým prostředkem ke zvýšení hladiny testosteronu.

Dokáže totiž silně bojovat proti tvorbě ženského hormonu estrogenu (např. studie zde)

A nejen to.

V této studii dokonce i malá dávka kurkumy dokázala v těle krys, zvýšit hladinu testosteronu až o 257%. Zlepšila se i kvalita spermií. A ano. I přesto, že byl tento výzkum proveden na krysách, je nutno podotknout, že krysy mají téměř stejný reprodukční systém jako lidé.

Tato studie na lidech dokazuje, že pouhých 500mg kurkumy za den zvýšilo hladinu HDL cholesterolu o 29% (tento druh cholesterolu je ten „dobrý“, chrání naše srdce a je hlavním stavebním kamenem pro tvorbu testosteronu).

2. Zázvor

Je ostrý druh koření, který je v namleté formě dostupný téměř v každém obchodě. Koupený prášek si můžete jednoduše namixovat ve vodě nebo přidat do čaje.

Jedná se o rychlý a levný prostředek jak zvýšit hladinu testosteronu.

Již několik studií na zvířatech dokazují, že zázvor dokáže zvýšit testosteron téměř u všech samců z říše zvířat.

V jedné studii 75 ženatých mužů ve věku 19 – 45 let konzumovalo zázvor každý den (bohužel není uvedeno, o jak velkou dávku se jednalo). A jaké byly výsledky???

  • Po 3 měsících pravidelného užívání se hladina testosteronu zvýšila o 17,7 %.
  • Hladina luteinizačního hormonu (hormon podporující produkci testosteronu) se zvýšila o 43 %.
  • V krvi všech testovaných se o dost snížil výskyt volného toxického radikálu (malondialdehyd).

3. Muškátový oříšek

O tomto koření se často říká, že je účinné afrodiziakum.

Zatím neexistuje žádná studie na lidech, která by dokázala přímý efekt muškátového oříšku na hladinu testosteronu, ale naštěstí tady jsou naše oblíbené krysy :)

  • v této studii se při podávání lihového extraktu z muškátového oříšku, zvýšila četnost páření. Zkrátila se i doba mezi pářením, což naznačuje vyšší hladinu testosteronu

Vědci ještě nestihli muškátový oříšek podrobit detailnímu rozboru. Mnoho lidí ale básní o jeho efektu na libido, což může mít úzkou souvislost s vyšším testosteronem.

Vyzkoušejte a rozhodněte sami.

4. Kájenský pepř a chilli

Pálivé papričky obsahují kapsaicin, který Vám nejenom pomůže s pálením přebytečného tuku, ale také zvýší Váš testosteron.

Kapsaicin podporuje i krevní oběh, takže je výborný pro muže s poruchou erekce.

Nejnovější výzkumy na zvířatech dokazují, že kapsaicin může být i velmi účinný testosteron booster.

Tato studie na krysách potvrzuje, že kapsaicin dokáže ochránit hladinu testosteronu při kalorickém deficitu a dokonce ho i zvýšit.

Pokud Vás čeká dieta a chcete si udržet hladinu Vašeho testosteronu, sáhněte po něčem pálivém.

5. Bazalka

Toto koření je také často označováno jako afrodisiakum a existují dokonce i studie, které naznačují souvislost s vlivem bazalky na testosteron.

  • Bazalka obsahuje velké množství flavonoidů apigenin, který má podložený efekt na zvýšení hladiny testosteronu
  • V jedné studii na králících byl efekt bazalky na testosteron neuvěřitelný. Hladina testosteronu u samců se zvýšila až nad maximální měřitelnou hranici 1500 ng/dl.

Je zde stále pravděpodobnost, že bazalka nebude mít až tak velký vliv na lidi.

A proto Vám nezbývá nic jiného, než si to vyzkoušet přímo na sobě.

6. Kardamon

Na kardamon neexistují přímé studie, které by potvrdily efekt na hladinu testosteronu.

Existuje ale několik faktů, díky nimž se můžeme alespoň domnívat, že Vám kardamon může pomoci při nedostatku testosteronu.

  • Kardamon je plný lipidů a antioxidantů, které mají obecně pozitivní efekt na testosteron
  • Kardamon byl několikrát testován na jeho pozitivní efekt při snížení oxidačního stresu (nerovnováha mezi tvorbou reaktivního kyslíku). A vysoký oxidační stres snižuje hladinu testosteronu.
  • Kardamon je bohatý na látku α-terpinylacetát, což je regulátor hormonů. Tato látka pomáhá nejen podporovat testosteron, ale také podporuje tvorbu svalové hmoty.

Závěr

Uvedli jsme si seznam 6 koření, které Vám mohou pomoct zvýšit hladinu testosteronu. Je pravda, že hodně testů bylo provedeno na zvířatech, nicméně většinu z uvedených koření můžete najít ve své kuchyni, takže se nejedná o žádnou velkou investici.

PS: Pokud Vás zajímají, jak velmi levně zvýšit svou hladinu testosteronu, určitě se podívejte na náš článek ZDE.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/boosting-testosterone-with-spices/ - se svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru