Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Alzheimerova choroba a testosteron

Alzheimerova choroba a testosteron

Alzheimerova choroba a testosteron

Není sporu o tom, že na nás čekají na každém rohu zdravotní rizika včetně civilizačních chorob. Jednou z nich je i stále se rozrůstající Alzheimerova choroba.

Pohled do historie

Alzheimerovu chorobu objevil v roce 1906 Dr. Alois Alzheimer, po kterém byla nemoc později pojmenována. Tento doktor si všiml podivných skutečností úmrtí ženy s neobvyklým duševním onemocněním.

Objevil dva hlavní rysy Alzheimerovy choroby, mezi které patří spleti a plaky v mozku a ztráta nervového spojení mezi buňkami. Tyto rysy jsou dodnes považovány jako jedny z hlavních.

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění postihující mozek. Postupně dochází k poruchám paměti a poškození kognitivní, intelektuální a fyzické schopnosti.

Mezi kognitivní funkce patří myšlení, paměť a úsudek.

Alzheimerovou chorobou trpí především senioři nad 65 let. U této skupiny osob je to nejčastější typ demence.

Problémem je včasná diagnostika. Nemoc není zachycena včas a v prvotní fázi si jí ani postižený nevšimne. Nejprve se zhoršuje krátkodobá paměť a postižená osoba začíná mít problém s osobní hygienou a péčí o domácnost.

K těmto příznaků se přidává v pozdější fázi nemoci problém s vyjadřováním, dokončením myšlenek a zmatenost.

Mění se osobnost jednotlivce, a nakonec se o sebe nedokáže dotyčný sám o sebe postarat vůbec.

Jaká je příčina a jaké jsou rizikové faktory Alzheimerovy choroby?

Celková příčina této nemoci neexistuje. Rizikové faktory nemoci jsou známé, ale samostatně tuto nemoc nemohou vyvolat.

Svou roli hraje věk a blízcí příbuzní trpící touto chorobou. Riziko onemocnění se pak až čtyřikrát zvyšuje. Trpíte onemocněním ovlivňujícím cirkulaci krve? Pokud trpíte cukrovkou, vysokým krevním tlakem či onemocněním srdce, je riziko výskytu choroby vyšší.

Vedle těchto rizikových faktorů hraje svou roli také alkohol a kouření. Nebezpečné v souvislosti s možností výskytu Alzheimerovy choroby je poranění hlavy nebo deprese.

Méně ohrožení lidé mají vyšší úroveň vzdělání. Roli zde hraje úroveň psychické aktivity.

Mezi hladinou testosteronu a Alzheimerovou chorobou lze najít souvislost!

Vztah mezi Alzheimerovou chorobou a testosteronem může být větší, než se může na první pohled zdát. V případě, že má starší muž nízkou hladinu testosteronu, může to signalizovat počátky Alzheimerovy choroby.

Jedna univerzita v Hongkongu provedla studii u 153 osob čínské národnosti. Tito muži byli sledování po dobu jednoho roku a výsledek byl jednoznačný.

U třetiny těchto mužů byly zjištěny známky mírného kognitivního poškození. V následujícím roce deset z nich trpělo Alzheimerovou chorobou. Ze vzorků krve bylo jasně patrné, že všichni tito muži měli nízkou hladinu testosteronu.

Svoji roli hraje i kombinace s vysokým krevním tlakem.

Roli testosteronu při výskytu Alzheimerově chorobě si můžete přečíst také v odborné studii.

Závěr:

Alzheimerova choroba je široké téma, které bychom mohli popisovat v několika článcích nebo bychom mohli vytvořit samostatný seriál. V tomto článku jsme se ale zaměřili na základní informace, a především na souvislost s testosteronem.

Nízká hladina testosteronu ještě neznamená jistotu onemocnění touto chorobou, ale minimálně jistá spojitost se dá najít. Bude zapotřebí dalších studií, abychom nemoc zcela pochopili.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru