Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron ANDROPAUZA - 3 tipy, jak vyhrát nad mužským přechodem

ANDROPAUZA - 3 tipy, jak vyhrát nad mužským přechodem

ANDROPAUZA - 3 tipy, jak vyhrát nad mužským přechodem

Pojem andropauza se objevuje stále častěji.

A není se čemu divit.

Andropauza, neboli „mužský přechod“ je jiný výraz pro sníženou hladinu testosteronu u mužů starších 40 let.

Mužský přechod je reálný a je často skloňován mezi lékaři, stejně jako ženský přechod „menopauza“. Pokud jste muž a je Vám okolo 40 let, tak možná andropauzu prožíváte právě teď.

V častých případech se příznaky objeví zčista jasna a mnoho mužů nástup andropauzy překvapí.

A proč tomu tak je?

Hladina testosteronu u mužů klesá již od 30 věku. Okolo 40-cátých narozenin je hladina o téměř 25 % snížena a začínají se objevovat první příznaky jako je únava, nízké libido, náladovost a zpomalený metabolismus.

Díky úbytku testosteronu se začíná v mužském těle tvořit více estrogenu a to je často důvod, proč muži po 40 začínají přibírat na váze a mění se jejich náladovost.

Někteří doktoři andropauzu označují jako „obrácenou pubertu“. V pubertě je Váš testosteron na vrcholu. Máte hlubší hlas, svalovou hmotu přiberete jen při pohledu na činky a na sex myslíte pořád. V době mužského přechodu dochází k opačnému procesu. Svaly mizí, pneumatika na břiše se zvětšuje a kvůli přibývající únavě není na sex moc pomyšlení.

Hodně mužů tomu nevěnuje pozornost, protože tyto příznaky spojují se svým pokročilým věkem.

Ano, jste možná starší, ale určitě se tak nemusíte cítit.

S nízkou hladinou testosteronu se dá bojovat a v dnešním článku si uvedeme pár tipů, jak na to.

1) Změňte jídelníček

Jezte potraviny bohaté na zdravé tuky. Jedná se o mononenasycené a nasycené mastné kyseliny. Uvedené tuky obsahují zdravý cholesterol, který se v těle přeměňuje na testosteron.

Vyhněte se většině sacharidů. Fast-foody, sladkosti, pečivo a sladké nápoje. Vše musí z Vašeho jídelníčku pryč.

Nejlepším zdrojem sacharidů jsou brambory a batáty (sladké brambory).

Tipy jak změnit Váš jídelníček můžete najít na odkazech níže:

8 potravin pro vyšší hladinu testosteronu
Ovoce, pro zvýšení hladiny testosteronu
Jídelníček pro zvýšení testosteronu

2) Lepší spánek

Testosteron se ve Vašem těle produkuje během spánku, kdy je tělo uvolněné a Váš endokrinní systém pracuje na plné obrátky.

Pokud ale nespíte dost, Vaše tělo nemůže vyprodukovat potřebné množství testosteronu a vy pak trpíte příznaky andropauzy.

Snažte se spát alespoň 7-8 hodin.

Tipy pro lepší spánek najdete v našem článku ZDE

3) Dodejte tělu více zinku a vitamínu D

Vitamínů a minerálů podporujících optimální tvorbu testosteronu je celá řada. Pokud byste si ale měli vybrat pouze dva, určitě by to měl být zinek a vitamín D.

Zinek snižuje aktivitu enzymu aromatázy a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen. Dle několika vědeckých studií se po pravidelném přísunu zinku u testovacích subjektů zvýšila hladina testosteronu.

Více informací o tom, jak Vám může zinek pomoct v boji proti Andropauze si můžete přečíst ZDE.

Vitamín D je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro naše tělo a dle této studie dokáže roční dávkování tohoto vitamínu zvýšit hladinu testosteronu až o 25%.

Více o efektu vitamínu D na Váš testosteron si můžete přečíst TADY.

Závěr

Pokud Vás trápí andropauza (mužských přechod) určitě vyzkoušejte výše uvedené rady. Během krátké doby poznáte Vy i Vaše okolí rozdíl.

PS: V případě, že chcete v boji proti andropauze vytasit zbraň nejtěžšího kalibru, určitě vyzkoušejte přírodní produkt na zvýšení testosteronu PRIMULUS.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru