Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Cholesterol - základní stavební kámen pro Váš testosteron

Cholesterol - základní stavební kámen pro Váš testosteron

Cholesterol - základní stavební kámen pro Váš testosteron

Strava hraje důležitou roli při optimalizaci testosteronu.

A i když se Vám to na první pohled nemusí zdát pravdivé, jednou z nejdůležitějších látek pro tvorbu testosteronu je právě cholesterol.

V tomto článku si krátce řekneme co je cholesterol, proč by Vás měl zajímat a jakým způsobem ho přijímat.

Cholesterol můžeme rozdělit na dvě skupiny, HDL (vysokodenzitní lipoprotein), který dopravuje cholesterol z krve do jater a tím tak chrání cévy před jeho usazováním a pak LDL (nízkodenzitní lipoprotein), který je zodpovědný za ukládání cholesterolu v cévách.

V minulosti byly všechny diety s vysokým obsahem cholesterolu považovány za nezdravé. Pokud ale omezíte, nebo dokonce zastavíte příjem cholesterolu, vaše tělo nebude fungovat správně.

Cholesterol zastává v těle několik velmi důležitých funkcí. Je základním stavebním kamenem několika hormonů, pomáhá produkovat žluč a stará se o správný metabolismus vitamínů rozpustných v tucích.
A proč byl dlouhodobě cholesterol považován za špatný?

Tento mýtus se šíří již od roku 1950, kdy bylo prohlášeno, že vysoký obsah nasycených tuků způsobuje šanci na onemocnění srdce, mozkové mrtvice a podílí se na kornatění cév.

V roce 2010 byla však zveřejněna studie, ze které vyplývá, že neexistuje dostatek důkazů, že nasycené tuky mají vliv na srdeční choroby nebo mrtvici.

Tím se také vysvětluje fakt, že za posledních 60 let, kdy byly propagovány pouze nízkotučné diety, roste počet srdečních onemocnění stále vzhůru, i když by tomu mělo být naopak.

Problém totiž nastal, když se nasycené tuky vyměnili za rafinované sacharidy a tím škodlivý LDL cholesterol začal v krvi stoupat a HDL zase klesat. Proto se zvyšuje také riziko kardiovaskulárních chorob. Rafinované cukry totiž tvoří v cévách miniaturní záněty, které pak zvyšují tvorbu LDL.

Cholesterol není pro tělo špatný, právě naopak. Pro správné fungování těla je nezbytný.

Cholesterol, který přijímáte ze stravy, není stejný, jako ten který se produkuje ve Vašem těle. Nicméně jeden ovlivňuje ten druhý. Zvýšený příjem zdravého cholesterolu (např. z masa a vajíček) dokáže pozitivně ovlivnit fungování Vašeho těla a mozku.

Cholesterol je základní složkou (tzv. prekurzorem) pro tvorbu testosteronu. Důležité je vědět, že strava bohatá na cholesterol a nízká na rafinované cukry značně zvýší hladinu testosteronu, nejlépe v kombinaci se silovým tréningem.

Nejlepší zdroje zdravého cholesterolu zajistíme při konzumaci masa, vajec a kvalitních mléčných potravin s konzumací ovoce a zeleniny s vysokým obsahem antioxidantů, které snižují volné radikály tvořené kvůli zánětům v těle.

PS: Pokud se chcete více dozvědět o zdravých tucích pro optimální tvorbu testosteronu, určitě si přečtěte náš článek : Jak správné tuky dokáží zvýšit testosteron?

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru