Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Hořčík a jeho vliv na testosteron

Hořčík a jeho vliv na testosteron

Hořčík a jeho vliv na testosteron

Již jsme si řekli, proč je zinek jedním z nejdůležitějších minerálů pro Váš testosteron a o Vitamínu D a jeho účincích.

Dnes si řekneme něco o dalším prvku, který by při Vaší snaze zvýšit si testosteron přírodní formou, neměl chybět.

Řeč je o hořčíku – 11. nejvíce zastoupeným minerálem v lidském těle.

Hořčík řídí více než 300 tělesných funkcí spolu se stovkami enzymů. Většina lidí spojuje tento minerál se zdravými kostmi a správnou funkcí srdce. Tento minerál však umí mnohem více.

Pojďme se na to společně podívat.

Hořčík je primárním elektrolytem téměř všech tělesných enzymů. Udržuje rovnováhu tekutin, dodává energii buňkám (ATP), aktivuje kreatin, zlepšuje kvalitu spánku, a také zvyšuje množství tzv. volného testosteronu.

Velmi zajímavý výčet účinků hořčíku na náš organismus, co myslíte?

Vás však určitě nejvíce zajímá poslední z výše uvedeného výčtu – hořčík opravdu zvyšuje hladinu volného testosteronu. Vliv hořčíku na přirozenou tvorbu testosteronu je ve své podstatě velice podobný, jako u zinku. Deficit obou těchto minerálu se projeví na výrazně nižší hladině testosteronu, ale pokud je jich dostatek, příliš vysoké dávky obou minerálů Váš testosteron nijak neovlivní. A zde se mísí dva názory: Opravdu potřebuji více hořčíku nebo ne?

Odpověď zní: Pravděpodobně ANO!

Výzkumy a mnoho studií poukazují na fakt, že téměř 70 % všech dospělých lidí denně přijme méně hořčíku, než je doporučená denní dávka (DDD) a z toho 19 % lidí nepřijme ani polovinu doporučené denní dávky tohoto minerálu.

Aby toho nebylo málo, hořčík se stejně jako zinek odpařuje z těla potem, takže pokud chodíte do posilovny, sportujete nebo žijete v teplém klimatu, je pro Vás nezbytné přijímat hořčík vhodným doplňkem stravy (obzvláště pokud jsou Vaše stravovací návyky založeny na typických západních jídlech).

Zde je něco z klinického výzkumu:

  • V této studii bylo zjištěno, že necelý jeden gram hořčíku denně, v kombinaci s intenzivním cvičením, zapříčinilo u zkoumaných jedinců, nárůst volného testosteronu o 24 %.

  • V této studii, které se zúčastnilo 400 starších mužů, zjistili vědci, že hladina hořčíku v séru přímo koresponduje s množstvím testosteronu u těchto zkoumaných osob.

Jak to tak vypadá, všechno souvisí se vším.

Takže abych to shrnul: Pokud dřete v posilovně, běháte či jinak sportujete, je vhodné doplňovat hořčík vhodným doplňkem stravy.

Na druhou stranu, pokud jen sedíte celý den sedíte na gauči a nic neděláte, je pravděpodobné, že nadměrnou konzumací hořčíku svou přirozenou hladinu testosteronu moc nezvýšíte.

A jaké jsou vlastně nejlepší zdroje a forma hořčíku, které můžete přijmout?

Co se vstřebatelnosti týče, nejlepší ústy podávaná forma hořčíku je glycinát hořečnatý, zatímco nejhorší (ale zároveň nejpoužívanější) je oxid hořečnatý.

Dalších výborným zdrojem, jak zvýšit přísun hořčíku je hořečnatý olej, který se vstřebává kůží a podporuje regeneraci svalů po cvičení nebo fyzické námaze.

A jaké jsou nejlepší potraviny s vysokým obsahem hořčíku?

Nejsou to obiloviny, jak si většina lidí myslí, kvůli svému vysokému obsahu kyseliny fytové. Naopak velmi dobrým zdrojem hořčíku je čisté kakao, maso, listová zelenina a ořechy.

Na závěr: Ti z Vás, kteří mají v úmyslu zvýšit si svou hladinu testosteronu přírodní formou, by rozhodně neměli na hořčík zapomenout. Má přinejmenším stejný význam jako zinek. Pokud máte nedostatek tohoto minerálu, Váš testosteron bude pravděpodobně velmi rychle klesat, ale na druhou stranu, pokud máte hořčíku dostatek, příliš velkými dávkami toho víc nezmůžete. Ale jak jsem již psal výše, většina lidí má hořčíku nedostatek, takže je téměř nutností, zajistit jeho přísun formou vhodného doplňku stravy.

Zdroj: http://anabolicmen.com/magnesium-and-testosterone - s laskavým svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru