Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jak spánek ovlivňuje hladinu testosteronu? 4 Rady pro lepší spánek!

Jak spánek ovlivňuje hladinu testosteronu? 4 Rady pro lepší spánek!

Jak spánek ovlivňuje hladinu testosteronu? 4 Rady pro lepší spánek!

„Spánek je jako zlatý řetěz, který spojuje dohromady zdraví s naším tělem“
Thomas Dekker - anglický dramatik z 16. století

Všichni víme, že spánek je nesmírně důležitý…

…že spánek léčí…

Má ale nedostatek spánku přímou spojitost s mužským hormonem číslo jedna?

Proč málo spíme?

Znáte to určitě sami.

Ještě vyřídit jeden pracovní email. Podívat se na facebook či twitter, jestli někdo nepřidal něco zajímavého.

A když už jste připraveni Váš počítat, tablet či chytrý telefon vypnout a jít spát, podíváte se na Youtube, který Vám ještě nabídne doporučená videa za tento den.

A další hodina je pryč.

Jdete spát kolem půlnoci. Vstáváte kolem 5-6 hodiny ráno.

Někde jste se ale dočetli, že 6 hodin spánku je doporučené minimum, a proto to neřešíte.

Ale věřte, že Váš testosteron nedostatkem spánku velmi trpí.

Spánek a testosteron

Hladina testosteronu u mužů je nejvyšší v ranních hodinách, konkrétně okolo 8 hodiny ráno. S přibývajícím časem však během dne postupně klesá a večer je většinou nižší než ráno.

Je to celkem logické.

Ráno potřebujete nejvíce energie.

V noci pak pracuje Váš endokrinní systém na maximum a produkuje se velké množství testosteronu. Tělo se tím připravuje na další den.

A pokud spíte méně, je zde logicky málo času na produkci testosteronu.

Vědci z univerzity v Chicagu zjistili, že lidé, kteří spali méně než 5 hodin po dobu jednoho týdne, měli znatelně nižší hladinu testosteronu, než ti, kteří měli spánku dostatek (8-10 hodin).

Jiné studie dokazují, že muži, kteří dlouhodobě spí 5 a méně hodin, mohou mít hladinu testosteronu sníženou o 25 až 60 %. Vyšší procentuální úbytek testosteronu je viditelný převážně u starších mužů.

Co s tím?

Již víme, že krátký a nekvalitní spánek nás okrádá o náš testosteron.

Jak to napravit?

Vím, že většina řekne, že pro ně není možné spát 7 či dokonce více hodin denně.

Máte hodně práce. Hodně učení. Hodně koníčků. Musíte se postarat o děti. O psa. Manželku :)

A je tomu opravdu tak? Máte svůj den opravdu efektivně rozvržený? Stane se něco, když svůj notebook či tablet vypnete o hodinu dříve než obvykle? Když se na další díl Her o trůny podíváte o víkendu, namísto dnes večer?

„Není to o tom, jak dlouho spíme, je to o tom co děláme, když jsme vzhůru.“
Gary Vaynerchuk – podnikatel, expert na sociální média

Délku Vašeho spánku můžete ovlivnit pouze Vy.

Pojďme si ale představit pár tipů pro lepší a kvalitnější spánek.

1. Snažte se vypnout veškeré obrazovky minimálně jednu hodinu před tím, než půjdete spát. Při sledování "modrého světla" z Vašich obrazovek se potlačuje tvorba melatoninu, což je hormon, který reguluje v našem těle denní a noční rytmus.

2. Spěte v co největší tmě. Pokud možno, tak zakryjte veškeré zdroje přírodního i umělého osvětlení. V tomto případě bude produkce melatoninu maximální a budete mít lepší a hlubší spánek.

3. Spěte v mírném chladu. Optimální teplota pro spánek je okolo 18 °C. Naše tělo je z dávných dob uzpůsobeno k tomu, abychom spali venku. Proto je pro naše tělo přirozenější spát v chladnějším prostředí.

4. Užívejte před spaním hořčík. Tento minerál hraje důležitou roli při svalové relaxaci a normální činnosti nervové soustavy. Vaše tělo bude více uvolněné a lépe se Vám bude usínat.


Nepodceňujte důležitost spánku.

Spěte více a kvalitněji. Vaše zdraví Vám to v dobrém oplatí.

PS: Více informací a tipů jak na kvalitní spánek se dozvíte na blogu Dreamly zde.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru