Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Jaká je optimální hladina testosteronu u mužů?

Jaká je optimální hladina testosteronu u mužů?

Jaká je optimální hladina testosteronu u mužů?

Myslím, že pokud čtete náš blog, tak už nemáte pochyb o tom, že testosteron je tím nejdůležitějším hormonem v mužském těle.

Dělá muže šťastnější, silnější, plodnější, motivovanější a jsou prostě více muži.

Proto není překvapení, že se hodně mužů ptá, jaká je teda optimální hladina tohoto hormonu.

A upřímně, na tuto otázku je těžké odpovědět.

Každý názor se trošku liší, ať už se jedná o uznávané odborníky, vědecké zprávy nebo i třeba dle zkušeností samotných mužů.

Nicméně nejčastěji se pro referenci uvádí průměrná hladina testosteronu mezi 250 – 1200 ng/dl.

Dle několika statistik z posledních let je dokázáno, že průměrná hladina se snižuje od 30. věku muže. A jedná se tedy o běžný stav.

Je to ale pravda?

Není to třeba tím, že starší muži se méně hýbou, mají méně nebo žádný sex a nestarají se o svoji stravu a tím o přísun důležitých živin? A právě díky tomu všemu je jejich hladina rok od roku nižší?

Podle několika studií je dokázáno, že i muži ve starším věku můžou mít testosteron o hodně vyšší, než nám uvádí obecné statistiky.

a) V mnoha venkovských oblastech mají starší muži stejnou hladinu testosteronu, jako jejich mladší sousedé. 

b) V několika studiích bylo ověřeno, že spousta mužů nad 70 let mají stále stejnou hladinu, jako ve svých 17 letech.

c) Mnoho respektovaných lékařů a vědců se shodují, že důvodem nízké hladiny testosteronu je spíše životní styl muže, než jeho samotný věk. 

Dle těchto studií je možná načase začít věřit tomu, že hladina testosteronu se od 30 let snižuje ne proto, že by se jednalo o normální stav u muže, ale protože jsou muži více „leniví“ a méně se starají o sebe a své tělo.

Takže jaká je tedy ve Vašem věku optimální hladina testosteronu?

Pro každého muže by to měla být ta maximálně možná, ať už jemu 20 nebo 60 let.

Pojďme se ale podívat na základní rozdělení hladiny testosteronu u mužů

0 – 400 ng/dl

tato oblast je obecně považována za „nízkou“. Je to z toho důvodu, že muži, kteří spadají do tohoto limitu, trpí většinou příznaků snížené hladiny testosteronu (dokonce i mnoho mladých lidí na sobě vidí některé symptomy v hladině okolo 500ng/dl)

500 – 700 ng/dl

toto rozmezí je často považováno za „normální hladinu testosteronu“. Obvykle se u mužů v této hadině neobjevují žádné nebo minimální příznaky snížené hladiny testosteronu a vše je tedy v pořádku

700 – 1000 ng/dl

v dnešní době je tato hranice považována za “ vyšší hladinu testosteronu“ (naši předkové totiž měli hladinu 2x nebo dokonce i 3x vyšší). V této hladině máte ranní erekci skoro každý den a svaly Vám rostou téměř samy.

1000 ng/dl +

toto je nejvyšší možná hladina pro člověka, který nebere anabolické steroidy. Pro mnoho jedinců se může zdát tato hranice téměř nemožná. Je ale dokázáno, že pokud jsou splněny všechny atributy, jako je správná strava, cvičení, pravidelný sex, vyhýbání se depresím apod., tak se tento „level“ opravdu dá přírodní formou dosáhnout. V této hladině se nemusíte bát přebytečného tuku, náladovosti nebo nízkého libida.

Čtěte také: Jaký vliv má testosteron na muže (INFOGRAFIKA)

Toto rozmezí je čistě orientační a je možné, že s ním někdo nemusí souhlasit.

Obrázek si musíte udělat sami.

Jsem si ale jist, že se shodneme na tom, že udržovat svou hladinu testosteronu na maximální možnou úroveň, je téměř povinností každého muže.

A co vy? Jak je na tom Váš testosteron?

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/optimal-testosterone-level/- s laskavým svolením autora

 

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru