Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Málo známý efekt testosteronu na mozkové funkce

Málo známý efekt testosteronu na mozkové funkce

Málo známý efekt testosteronu na mozkové funkce

Může zvýšená hladina testosteronu v těle ovlivnit fungování Vašeho mozku?

Proč jsou muži lepší řidiči, a proč si ženy dokážou lépe zapamatovat, kdy má jejich tchýně narozeniny?

Dneska si řekneme něco blíže o tom, jak naše hormony ovlivňují náš nejdůležitější orgán.

A ano pánové, myslím tím mozek.

Hormony trošku jinak

Když je řeč o mužských a ženských hormonech, většinou se bavíme o vnějších, fyzických vlastnostech.

Svalová hmota, sexuální aktivita, vliv na metabolismus apod.

Jenže hormony mají také velký vliv na náš mozek.

Mnoho žen má např. velmi dobrou paměť, dokážou si zapamatovat (k nelibosti nás mužů) někdy i hodně malé detaily.

Nicméně u chlapů je tomu většinou úplně naopak. Pokud si něco nezapíšeme do kalendáře či telefonu, tak to do pár hodin zapomeneme.

Ale co třeba takové podelné parkování? Většina mužů to zvládne levou zadní, i když mají k dispozici opravdu hodně málo místa.

Na druhou stranu většina žen má s tímto stylem parkování velký problém. V jejich podání tato činnost někdy vypadá podobně, jako když se v opilosti snažíte trefit klíč do zámku a přitom nestojíte u svých dveří :)
Výše uvedené příklady se můžou zdát trošku přitažené za vlasy, pravdou ale je, že jsou založené na vědeckých výzkumech.

Muži jsou opravdu lepší v řízení a celkově v prostorové orientaci a mnoho žen má zase lepší paměť než většina mužů.

A za tím vším stojí určité části v mozku, které jsou ovlivňované právě ženskými a mužskými hormony.

  • Hlavní ženský pohlavní hormon estrogen ovlivňuje část mozku zvanou Hipokampus (wikipedia). Tato oblast velmi zásadně ovlivňuje ukládání informací do dlouhodobé paměti. To je důvod, proč jsou ženy schopny si mnoho věcí zapamatovat po dlouhou dobu.
  • Několik studií dokazuje, že pokud se hladina estrogenu sníží až na minimální hranici, tak se razantně sníží aktivita právě hipokampu a začínají se objevovat problémy s pamětí (studie). Jedna studie také ukazuje, že snížení testosteronu u mužů dokonce zlepší jejich paměťové funkce (studie)

Je tedy vědecky potvrzeno, že jedním z důvodu proč mají muži horší paměť než ženy je právě jejich nízká hladina estrogenu na úkor (pro nás důležitějšího) hormonu testosteronu.

Dále v několika studiích bylo potvrzeno, že testosteron je zodpovědný za mužskou soutěživost, motivaci a celkovou sociální dominanci (studie, studie, studie). Dle těchto výzkumů je zřejmé, proč jsou muži více soutěživý a dominantnější než ženy. Za vším stojí testosteron a jeho efekt na náš mozek. Díky testosteronu muž často touží po moci a úspěchu daleko více než ženy.

Zatím jsme ale nevysvětlily souvislost mezi testosteronem a jeho efektem na paralelní parkování, který jsem popisoval výše.

Tato studie ukazuje, jak vyšší hladina testosteronu souvisí s rychlejším zpracováním vizuálních podnětů u starších mužů. Podobná studie byla také zaměřena na mladší muže.

A aby nebyla řeč pouze o teoretický výzkumech, v tomto testu bylo opravdu dokázáno, že muži jsou lepší a rychlejší v paralelním parkování než ženy.

A za tyto vlastnosti vděčíme testosteronu, který ovlivňuje právě ty části mozku, které jsou zodpovědné za koordinaci a prostorové vnímání.

Takže jak můžete vidět, naše hormony dokážou mít velký vliv na fungování našeho mozku a více testosteronu z Vás může dokonce udělat i o trošku lepšího řidiče... :)

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru