Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Nadbytek testosteronu v těle - příznaky, příčiny a řešení

Nadbytek testosteronu v těle - příznaky, příčiny a řešení

Nadbytek testosteronu v těle - příznaky, příčiny a řešení

Testosteron je považován za mužský hormon produkovaný varlaty. Tento hormon je produkován i u žen, ale v mnohem menší koncentraci než u mužů.

U mužů je zodpovědný za mnoho důležitých funkcí.

Mezi tyto funkce patří hlubší hlas, ochlupení na hrudníku, regulace mužského libida, udržování energetické hladiny, zodpovědnost za produkci spermií či přispívání k budování svalové hmoty a hustoty kostí.

Muži v pokročilejším věku mohou trpět spíše nedostatkem testosteronu. Ale u mužů mladšího nebo středního věku může nastat vzácnější stav, kdy mají testosteronu příliš.

Nadbytek testosteronu v těle sebou přináší několik výhod, ale i celou řadu nevýhod.

Výhod vysoké hladiny testosteronu je jako šafránu

Výhod není mnoho.

pozitivní vliv na krevní tlak, který je udržován v normální hladině. Vyšší hladina tohoto mužského hormonu snižuje pravděpodobnost obezity a infarktu.

Vysoká hladina testosteronu v těle sebou nese spíše řadu nevýhod

Abnormálně vysoká hladina testosteronu v těle je označována jako hypergonadismus.

Muži s nadbytkem testosteronu mají tendenci konzumovat více alkoholických nápojů, častěji kouří a jsou i častěji zranění.

Vysoká hladina testosteronu může být i činitelem, který může u některých mužů přispět k rizikovému chování, jakým je i kriminální činnost.

Existují příznaky, které poukazují na tuto nebezpečnou hladinu hormonu?

Mezi možné příznaky patří neplodnost a nízký počet spermií, akné, vysoké libido, nadměrné ochlupení, vysoký krevní tlak, vysoký počet červených krvinek či agrese. U chlapců to může být časná puberta.

Čím může být vysoká hladina testosteronu způsobena?

Tato abnormálně zvýšená hladina testosteronu může být způsobena nádory, anabolickým zneužíváním steroidů nebo nechtěným kontaktem s někým, kdo využívá testosteronový gel.

Hyperthyroidismus je porucha, při které produkuje štítná žláza příliš mnoho hormonů.

Tento stav může být způsobený zánětem štítné žlázy, uzlinami štítné žlázy nebo přílišným užíváním jódu. Mnohem pravděpodobnější příčina je ale Gravesova nemoc.

Gravesova nemoc je autoimunitní porucha, při které produkuje štítná žláza protilátku stimulující tvorbu hormonů štítné žlázy.

Užívání anabolických steroidů – steroidy se skládají ze synteticky produkovaného testosteronu, které mají schopnost budovat svaly a posilovat libido. Nepřetržité užívání steroidů je ale nebezpečné. Steroidy mohou způsobit konec produkce testosteronu, který vyrábí vaše tělo.

Nabízí se také otázka, jak často by se měla hladina testosteronu kontrolovat?

Podle některých lékařů je ideálním způsobem monitorovat stav hladiny testosteronu každých 5 let, počínajících věkem 35 let.

Pokud klesne hladina testosteronu nízko, může být zahájena léčba testosteronem nebo suplementace vhodným doplňkem stravy.

Důležité je stále tuto hladinu sledovat, aby se nedostala příliš vysoko. S nadbytkem testosteronu mohou následně vznikat problémy, které jsme si objasnili v tomto článku.

Nalezení vhodné rovnováhy testosteronu je možné při diskuzi s lékařem a vyžaduje ochotu hladinu tohoto hormonu pravidelně sledovat.

Vysokou hladinu testosteronu můžeme snížit. Pokud je příčinou užívání steroidů nebo jiných hormonálních látek, stačí tyto doplňky potlačit a problémy by se měly vyřešit. Důležité je konzultovat vše s lékařem. 

Závěr:

Hladina testosteronu v těle je zodpovědná za mnoho. Důležité je hlídat její stav a v případě problémů vše konzultovat se svým lékařem.

Dobré je také pamatovat na to, že zvýšit hladinu testosteronu není až tak složité, ale snížení může být problematické.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru