Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Negativní příznaky nízké hladiny testosteronu

Negativní příznaky nízké hladiny testosteronu

Negativní příznaky nízké hladiny testosteronu

Nízká hladina testosteronu je svými příznaky ze začátku nepatrná a pomalá. To je i důvod proč mnoho mužů tento stav ignoruje často i několik let.

Jednoduše si zvyknou, že se cítí bez energie, že jsou často podráždění, slabí a bez libida. Je to pro ně přirozený stav. A to je chyba.

I když si to neuvědomujete, testosteron ovlivňuje téměř vše ve Vašem těle. Má vliv na mozek, libido, svalovou hmotu, kvalitu krve a seznam by mohl pokračovat.

Muži si testosteron ale často spojují pouze s jeho efektem na sexuální život. Dá se to samozřejmě pochopit. Nízká hladina testosteronu snižuje libido a má také vliv na kvalitu erekce. A to je věc, ze které mají strach všichni muži.

Neměli by však zapomínat na další příznaky, jako jsou deprese, duševní zmatenost, problémy se soustředěním, úzkost, ztráta svalové hmoty, snadnější nabírání tuku a celkový pocit nudy a nezájmu. Boj o potěšení a vnitřní touha totiž dokáže značně ovlivnit Vaši kariéru a vztahy. A i tyto emoční pochody kontroluje testosteron.

Naštěstí je dnes jednoduché zjistit, jak na tom Váš testosteron je. Pokud jsou Vám uvedené příznaky povědomé a chcete mít jistotu, zajděte k lékaři. Ten Vám z krve určí aktuální stav Vašeho testosteronu.

Dle lékařských tabulek je diagnóza nízké hladiny testosteronu velmi podhodnocena. Pro Vás by ale orientačně měla stačit tato čísla. Pokud je Váš testosteron v krvi nižší než 14 nmol/L (nebo 400 ng/dL), pravděpodobně trpíte různými příznaky uvedenými výše a je na čase s tím začít něco dělat.

Menší hodnoty jsou známky již velmi snížené hladiny testosteronu. Toto potvrzuje i jedna čínská studie, kde byli muži s nízkou hladinou testosteronu (průměr = 268 ng/dL) srovnání s muži s normální hladinou testosteronu (průměr = 553 ng/dL). Typické příznaky u mužů ze skupiny s nízkou hladinou testosteronu byly:

  • 89 % mužů nahlásilo, že mají málo energie,
  • 79 % mužů uvedlo problémy s erekcí,
  • 66 % mužů nahlásilo sníženou sexuální výkonnost.

Výše uvedená data mluví za vše.

Smutným faktem je, že většina mužů s nízkou hladinou testosteronu svůj stav neřeší. Tedy do té doby, než dojde k častým poruchám erekce nebo neplodnosti. A tento fakt postihuje rok od roku stále mladší muže. V jedné studii bylo zjištěno, že nízká hladina testosteronu způsobuje problémy s erekcí u 20 % mužů mladších 30 let.

Nízká hladina testosteronu: dlouhodobý efekt.

Mít snížený testosteron po dlouhou dobu je nebezpečné.

Je totiž spojován s onemocněním srdce, cukrovkou, kognitivní poruchou a dokonce i osteoporózou. V roce 2007 jedna studie zjistila, že nízká hladina testosteronu zvyšuje riziko úmrtí z důvodu srdeční poruchy, rakoviny i jiných příčin.

Dalším důvodem proč je nízká hladina tak nebezpečná, je negativní efekt na téměř všechny ukazatele kardiovaskulárního zdraví. Jedna nedávná dlouhodobá studie zkoumala muže s velmi nízkou hladinou testosteronu po dobu 18 let. Závěrem bylo, že jejich šance na předčasné úmrtí je o 40 % vyšší než u mužů s průměrnou či vysokou hladinou testosteronu.

Sečteno podtrženo. Každý muž potřebuje dostatek testosteronu. Je to nejdůležitější hormon pro muže.

Pokud nám nevěříte, ale i tak Vás trápí některé z uvedených příznaků, navštivte prosím Vašeho lékaře a nechte si Váš testosteron změřit. Jen pro jistotu.

Jak zvýšit hladinu testosteronu?

A co dělat, pokud máte nízkou hladinu testosteronu. Určitě záleží na doporučení Vašeho lékaře, ale prvním krokem by vždy měla být snaha o přírodní zvýšení tohoto hormonu. Na toto téma jsme již na našem blogu napsali spoustu článků.

Zaměřte se na správnou stravu, dostatek spánku, sexu a pohybu. Pokud nevíte kde začít, doporučujeme náš velký článek, ve kterém jsme vyjmenovali hlavních 25 tipů pro vyšší testosteron (celý článek zde.)

Dalším řešením je dodání potřebných vitamínů a minerálů pro optimální tvorbu testosteronu. Správným mix účinných látek dokáže zvýšit Váš testosteron až o 41 % bez velké námahy. Pokud máte o podobné řešení zájem, vyzkoušejte náš produkt PRIMULUS, který obsahuje všechny ověřené složky pro optimalizaci testosteronu. 

Do svého auta si kupujete pouze kvalitní olej, aditiva a pravidelně jezdíte na servisní prohlídky. Je na čase se podobně starat o své zdraví a své tělo. A jedním z jeho hlavních motorů je právě optimální hladina testosteronu.

PS: Pokud znáte někoho, kdo může trpět nízkou hladinou testosteronu, pošlete mu prosím tento článek na email nebo jej sdílejte na sociálních sítích. Předem děkujeme.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru