Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Nízká hladina testosteronu. Co o něm ještě nevíte?!

Nízká hladina testosteronu. Co o něm ještě nevíte?!

Nízká hladina testosteronu. Co o něm ještě nevíte?!

Testosteron je hlavním představitelem mužských pohlavních hormonů androgenu. Až 90 % produkce testosteronu probíhá ve varlatech, zbytek v nadledvinách.

Hladina androgenu prudce stoupá v začátku puberty. Tělo se formuje, formuje se pohlavní orgán a zesiluje se sexuální orientace a touha.

Vysoká hladina testosteronu se v těle mužů drží do věku 30-40 let. Zásadnější problémy s testosteronem nastávají v období andropauzy, v rozmezí 45–60 let.

Jak ale poznat nízkou hladinu tohoto hormonu?

Příznaky nedostatku testosteronu se často kombinují. Může dojít ke ztrátě zájmu o sex (libido), poklesne hladina sexuální vzrušivosti nebo dochází k poruše erekce. Nízká hladina testosteronu sebou ale přináší i deprese, nekvalitní spánek, únavu, stres, chronické nemoci či ztrátu vlasů.

Testosteron má významný vliv na mnoho funkcí a tělesných pochodů. Na které nejvíce?

1. Libido

Pojem libido označuje touhu a sexuální pud člověka. Libido je sexuální energie vznikající v podvědomí na základě psychologie, biologie a sociálních vazeb za účelem dosažení slasti.

Výše libida se mění v závislosti na mixu hormonů. Muž může působit jako tornádo nebo naopak nemusí být vůbec při chuti. Určitě nepropadejte panice!

Pokud máte zesláblé libido, v krátkém horizontu nic se neděje, problém nastává, pokud je nezájem dlouhodobý.

Možná vás překvapí, že pokles libida byl spíše záležitostí žen. V dnešní době se ale bohužel týká i mužů. Je to způsobeno moderní dobou, zrychleným tempem života a špatnou životosprávou.

2. Osteoporóza

Jedním z dlouhodobých rizik nízkého testosteronu je osteoporóza. Na rozdíl od artritidy je osteoporóza stav, ve kterém se kosti stávají křehkými.

Osteoporóza je metabolické kostní onemocnění spočívající ve ztrátě kostní hmoty a narušení její struktury a složení. Kostra se tak výrazně oslabuje.

S věkem dochází ke snížení množství testosteronu, který chrání před výskytem osteoporózy. Ve chvíli, kdy klesá testosteron, dochází k trvalému poklesu kostní hmoty. Tyto dva faktory způsobí u starších mužů zvýšenou možnost výskytu zlomenin v důsledku řídnutí kostí.

Testosteron totiž udržuje hustotu kostí. Udržení hustoty kostí je důležité pro prevenci ztráty kostní hmoty a možných zlomenin.

V důsledku oslabení obratlů můžete pociťovat bolesti zad.

3. Bolest svalů a kloubů

Podobně jako v předchozím bodě dochází v důsledku nedostatku testosteronu k řídnutí kostí a úbytku svalové hmoty. Muži mohou pociťovat častější bolesti kloubů a svalů.

Při nedostatku testosteronu jsou muži náchylnější ke zranění.

Bolest kloubů a nízká hladina testosteronu nemusí být nutně spojena. Může se stát, že máte obojí. Muži s obezitou jsou vystaveni vyššímu riziku vzniku kloubních onemocnění z důvodu vysokého tlaku vyvíjeného na klouby.

4. Velká prsa

Stále více mužů trápí velká prsa. Testosteron je přirozeně se vyskytující hormon zodpovědný za mužské fyzické rysy a sexuální touhu člověka.

Při snížení hladiny testosteronu v těle přichází celková hormonální nerovnováha. V mužském těle v tuto chvíli přebývá ženský hormon estrogen a ten zapříčiní růst prsní tkáně.

Tento stav se nazývá gynekomastie. Gynekomastie je často léčitelná, jen je potřeba správně pochopit její příčinu.

5. Nedostatek koncentrace

Nízká hladina testosteronu v těle má co dočinění i s nedostatkem koncentrace.

Může způsobit také problémy s pamětí. Mužům se přestává v tuto chvíli dařit po všech stránkách.

6. Problémy s erekcí a neplodností

Problémy s erekcí a neplodností mohou být způsobeny jedním z nepříznivých faktorů a tím může být i špatná hladina testosteronu v těle.

U testosteronu platí přímá úměra – čím více testosteronu muž v těle má, tím více se vyrábí v těle spermií i tekutiny a samozřejmě to platí i naopak.

Nízká hladina testosteronu není vůbec pozitivní skutečnost. Za určitých okolností může vést až k erektilní dysfunkci.

7. Vypadávání vlasů

V posledním bodu si vysvětlíme, že ani vysoká hladina testosteronu v těle není znamení ničeho dobrého.

Nadměrné vypadávání vlasů způsobuje vedle další faktorů také vysoká hladina testosteronu (mužského pohlavního hormonu).

Vlasová cibulka je citlivá na testosteron, který je aktivní v periferních tkáních, kam řadíme i vlasy. Vlastní testosteron se v těle pomocí enzymu 5alfa-reduktázy přeměňuje na metabolicky aktivnější dihydrotestosteron. Na tuto látku vlasové folikuly reagují.

Jejich zvýšená citlivost je pak příčinou toho, že vlasy padají, jsou postupně kratší a tenčí. Vlasový váček přitom neodumírá, ale zůstává v pokožce v neporušeném, ale neaktivním stavu.

Závěr:

O správnou hladinu testosteronu byste se měli pečlivě starat. Testosteron je v mnoha ohledech klíčovým hormonem mužského těla.

Pokud u vás dojde k jeho poklesu či máte testosteronu nadbytek, není to žádný důvod k panice. Oba stavy se dají řešit.

V případě nedostatku tohoto hormonu můžete například vyhledat vhodné přírodní potraviny na podporu testosteronu. Článek k tomuto tématu je rovněž na našem blogu.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru