Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Ořechy a jejich vliv na testosteron

Ořechy a jejich vliv na testosteron

Ořechy a jejich vliv na testosteron

V minulých článcích jsme několikrát zmínili pozitivní vliv ořechů na hladinu Vašeho testosteronu.

Jsou si však všechny rovny? Je jedno jaké ořechy jíte? Měli byste některé upřednostnit, nebo dokonce se některým vyhýbat?

Na to vše si odpovíme v dnešním článku.

Podíváme se na vliv ořechů na Vaše zdraví a správnou tvorbu hormonů.

Ořechy a testosteron

Obecně jsou ořechy zdravá potravina.

Několik studií již potvrdilo jejich vliv na snížení kardiovaskulárních chorob a zlepšení mozkových funkcí.

Ořechy jsou bohaté na vlákninu, obsahují důležité aminokyseliny (např. arginin, vysvětlující kardiovaskulární benefity ořechů) a mikroživiny.

Z pohledu zdraví jsou ořechy dobrá volba.

Pro optimální vliv na hormony v našem těle, především testosteron, nejsou však všechny ořechy stejně prospěšné.

Zde si uvedeme pár příkladů negativního vlivu některých ořechů na hladinu Vašeho testosteronu.

  • Dle této studie dokáží vlašské ořechy zvýšit hladinu SHBG (globulin vážící pohlavní hormony) o 10-20 %. Vzhledem k tomu, že SHBG se váže na volný testosteron a snižuje tak jeho biokvalitu, nejedná se o příznivý efekt pro testosteron.
  • Většina ořechů jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které ve větším množství snižují hladinu testosteronu.
  • Ořechy jsou bohaté na fytosteroly, které snižují hladinu cholesterolu v těle. Pro mnoho lidí to může znít jako dobrá zpráva, ale téměř všechny hormony v těle (včetně testosteronu) se produkují z cholesterolu

Teď můžete být trošku zmatení. Znamená to, že všechny ořechy jsou pro Váš testosteron špatné?

Určitě ne. Některé ořechy mají blahodárný vliv na Váš testosteron, který převáží jejich některé slabé stránky.

Takže které ořechy jsou prospěšné pro Váš testosteron?

Makadamiové ořechy – bohaté na mononenasycené tuky obsahující pouze 2 % polynenasycených mastných kyselin.

Para ořechy – najdete v nich zinek, selen, boron a hořčík a neobsahují velké množství polynenasycených kyselin. Uvedené minerály jsou důležité pro Váš testosteron.

Tygří ořechy – neboli zemní mandle – u nás známé většinou mezi rybáři jako vhodná návnada na kapry. Jedná se ale i o velmi zdravé ořechy, které v jedné studii na krysách zvýšily hladinu testosteronu v jejich tělech.

A ořechy, které byste neměli konzumovat ve velkém množství:

Pistácie – obsahují větší množství fytosterolů a v jedné studii dokonce pistácie snížily hladinu testosteronu u mužů.

Vlašské ořechy – bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které zvyšují tvorbu SHBG a snižují tak množství volného testosteronu v těle. Na druhou stranu jsou vlašské ořechy bohaté na arginin podporující tvorbu oxidu dusnatého a tím i erekci. Proto se jim nemusíte úplně vyhýbat, jen to s nimi nepřehánějte.

Arašídy – bohaté na polynenasycené mastné kyseliny a beta-sitosterol, který dle této studie snižuje aktivitu enzymu aromatázy a také snižuje hladinu DHT (dihydrotestoteronu).

Závěr

I když jsme si napsali pár „negativních“ řádků k některým druhům ořechů, věřte, že všechny druhy jsou v menším množství daleko zdravější, než 90 % toho co za den sní průměrný člověk.

Tento článek slouží především pro ty z Vás, kteří chtějí mít svůj jídelníček pro optimální hladinu testosteronu v naprostém pořádku.

zdroj: anabolicmen.com - se svolením autorů

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru