Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Sacharidy a jejich důležitost pro testosteron

Sacharidy a jejich důležitost pro testosteron

Sacharidy a jejich důležitost pro testosteron

Nedávno jsme si vysvětlili důležitost zdravých tuků pro tvorbu testosteronu. Dnes se podíváme na další zdroj energie pro tělo (a testosteron) a tím jsou sacharidy.

V současné době jsou populární nízko-sacharidové diety. Jíte jenom bílkoviny, zdravé tuky a žádné nebo minimum sacharidů.

Tyto diety jsou zdravé a lidi po nich začnou hubnout.

Pokud ale Váš testosteron nechcete přidusit na minimum, sacharidů se nebojte. Ba naopak. Pro tvorbu testosteronu jsou nezbytné.

V našem jídelníčku jsme uvedli nejlepší poměr živin pro tvorbu testosteronu. A sacharidům patří 30 %.

Jenže nejsou sacharidy jako sacharidy.

Dnes si řekneme ty nejlepší pro Váš testosteron.

Sacharidy a testosteron

A začneme hned výčtem několika studií.

  • V první studii výzkumníci rozdělili subjekty do dvou skupin. Jedna skupina jedla stravu bohatou na sacharidy s menším počtem bílkovin. Druhé skupině byla podávána dieta bohatá na bílkoviny s menším počtem sacharidů. Příjem tuků byl u obou skupin stejný. Po 10 dnech skupina s vyšším příjmem sacharidů měla o 36% vyšší hladinu volného testosteronu a nižší hladinu stresového hormonu kortizolu s porovnáním s druhou skupinou.
  • V další studii vědci zjistili, že u cvičících mužů se při nízko-sacharidové dietě rychle zvyšoval stresový hormon kortizol. Což jak už víme, není dobré pro Váš testosteron.
  • Tato studie sledovala 2 skupiny mužů, kteří podstoupili intenzivní trénink po dobu 3 dní. Rozdíl byl v jejich příjmu sacharidů. Jedna skupina dostávala 60 % kalorií ze sacharidů a druhá skupina 30 %. Po skončení 3 denního intenzivního tréninku byla změřena hladina volného testosteronu a kortizolu. Muži s vyšší vyšším příjmem sacharidů měli vyšší testosteron a nižší kortizol než druhá testovaná skupina. Co nám z toho plyne? Pokud cvičíte, je dobré v den tréninku zařadit větší množství sacharidů.

Dobrá. Teď už víme, že sacharidy jsou důležité pro optimální tvorbu Vašeho testosteronu.

Jsou si ale všechny sacharidy rovny?

Určitě ne.

V souvislosti s testosteronem si je rozdělíme do dvou skupin:

A) Škrobovité sacharidy a zelenina: jako jsou brambory, batáty, řepa, mrkev, tuřín, dýně atd.

B) Obilniny: pšenice, rýže, těstoviny, kukuřice, chléb atd.

Pokud je Vaším cílem optimalizace testosteronu, měli byste jíst většinu sacharidů ze skupiny A.

Níže si uvedeme pár důvodů proč:

  1. Většina obilnin obsahuje velké množství lepku a ten zvyšuje účinky prolaktinu v těle (studie, studie). A prolaktin působí negativně na hladinu testosteronu
  2. Obilniny zvyšují šanci zánětu a ty zvyšují hladinu kortizolu v těle. A jak už víme, kortizol zabraňuje tvorbě testosteronu. 

To neznamená, že byste měli obilniny vynechat. Pokud si občas dáte rýži nebo těstoviny, tak to Váš testosteron moc nepozná. Spíše se ale snažte přijímat sacharidy ze skupiny škrobovité zeleniny.

Nejlepším příkladem jsou brambory, které se dají připravit na mnoho chutných způsobů.

Závěr

Pro tvorbu testosteronu jsou sacharidy nezbytné a není důvod se jich obávat. Vždy si hlídejte celkový příjem kalorií, a pokud cvičíte, určitě se nebojte sacharidů přidat.

zdroj: http://www.anabolicmen.com/carbohydrates-testosterone/ - se svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru