Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Skořice a její vliv na testosteron

Skořice a její vliv na testosteron

Skořice a její vliv na testosteron

Jablečný štrůdl, svařák, mýdlo či boj s nadváhou – říkáte si, co by tyto naprosto odlišné pojmy mohlo spojovat?

Jak už samotný název článku napovídá – ANO, je to právě skořice, která se používá snad ve všech oblastech lidské činnosti – ve vaření, farmaceutickém průmyslu, likérnictví, kosmetice i léčitelství.

My se v tomto článku však na toto velice aromatické koření, pocházející z kůry skořicovníků, podíváme z trošku jiného úhlu pohledu.

Po přečtení několika článků podporujících názor, že skořice snižuje vysokou hladinu glukózy v krvi a zlepšuje citlivost na inzulín, jsem si stále více jistý, že skořice může mít také vliv na zvýšení hladiny testosteronu ...

... to proto, že oba tyto problémy (vysoký obsah glukózy v krvi i inzulínová rezistence) jsou známy pro jejich negativní efekt na hladinu testosteronu.

Lidově řečeno – lidét trpící těmito neduhy, mají pravděpodobně rovněž sníženou hladinu testosteronu a s tím spojenou řadu dalších problému.

A vzhledem k tomu, že podle několika výzkumů (např. zde a zde) může skořice s výše uvedenými problémy výrazně pomoct, mohlo by to také znamenat, že může být rovněž používána jako testosteron booster (látka, která přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu ve Vašem těle) – alespoň tedy u lidí, kteří mají vysokou hladinu glukózy v krvi či určitou formu inzulínové rezistence.

Jelikož byl u kůry skořice také prokázán vysoký obsah antioxidantů, které snižují oxidační poškození ve všech tělesných tkáních, jeden by si mohl být téměř jistý, že má stejně pozitivní vliv na endokrinní systém.

Podle několika studií, které se mi podařilo „vyhrabat“ na starém dobrém internetu, to vypadá, že skořice opravdu zvyšuje hladinu testosteronu – a to ne zrovna málo.

Očekával jsem, že se mi nepodaří nalézt žádné studie, které by se zabývaly vlivem skořice na testosteron u lidí.

Ale podařilo se mi nalézt několik studií, zkoumajících vliv na testosteron u hlodavců.

  • Jedna egyptská studie zkoumala účinky skořice a zázvoru na plodnost diabetických krys. Vědci zjistili, že podáváním 500 mg/kg skořice po dobu 65 dní zvýšilo váhu varlat, zlepšilo kvalitu spermatu a jeho množství, snížilo hladinu cukru v krvi, a také zvýšilo hladinu testosteronu u zkoumaných subjektů. Všem se zároveň zmírnily degenerativní účinky, které jsou obvykle pozorovatelné ve varlatech diabetiků.

  • V této Íránské studii byly hlodavcům podávány dávky 75 mg/kg skořice po dobu 30 dní. Na konci této 4 týdenní studie zjistili vědci, že u zkoumaných jedinců byl přírůstek testosteronu o 134 %, oproti referenčním hlodavcům, jež byla podávána pouze voda.


Takže vzhledem k tomu, že byl u lidí prokázán pozitivní vliv skořice na snížení hladiny glukózy v krvi a také zlepšení citlivosti na inzulín, je také velmi pravděpodobné, že bude mít skořice také pozitivní vliv na zvýšení hladiny testosteronu.

I když tuto domněnku bude možné stoprocentně potvrdit, až se někdo rozhodne, vyzkoušet účinky skořice na testosteron na lidských subjektech.

Ale vzhledem k tomu, že je skořice velice levná a pravděpodobně ji máte každý doma, nebude to zas tak hrozné, když to nebude fungovat.

Vyzkoušejte a dejte vědět ????.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru