Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Tajný trik na okamžité zvýšení testosteronu! Vědecky potvrzeno!

Tajný trik na okamžité zvýšení testosteronu! Vědecky potvrzeno!

Tajný trik na okamžité zvýšení testosteronu! Vědecky potvrzeno!

Chtěli byste během pouhých dvou minut zvýšit svou hladinu testosteronu o 20 % a přitom snížit hladinu stresového hormonu kortizolu o téměř 25 %? Žádné podpůrné prostředky k tomu nejsou potřeba. Jediným důležitým nástrojem bude Vaše vlastní tělo.

Nebojte se! Nejedná se o žádné domněnky či fikce. Tento článek cituje vědeckou studii profesorky Amy Cuddy z Harvardu.

Možná jste již slyšeli názory, jak je v komunikaci důležitá samotná řeč těla a celkově neverbální komunikace. Někteří se domnívají, že tento druh projevu zabírá téměř 93 % veškeré komunikace. To znamená, že Vaše řeč těla, postoj, oční kontakt, mimika obličeje a tón hlasu jsou o mnoho důležitější než samotná slova, která říkáte.

Dle nejnovějších studií je tento číselný poměr (neverbální vs. verbální komunikace) trochu upraven. I přesto neverbální komunikace stálé zabírá okolo 60 % naší celkové komunikace.

Jak tohoto poznatku využít při komunikaci s ostatními lidmi si řekneme příště, v jiném článku. Ale pojďme se teď podívat na to, jak změna Vaší řeči těla dokáže pomoci Vám samotným.

Vaše řeč těla vs. Vaše hormony

Testosteron je často nazýván "hormon úspěchu" či "hormon dominance". Hlavním důvodem je, že ve většině případů lidé s vyšším sociálním postavením, především tedy vysoce postavení manažeři, vedoucí pracovníci a obecně úspěšní lidé, mají hladinu testosteronu vyšší, než jsou průměrné hodnoty.

Vyšší hladina testosteronu je také spojována s vyšším sebevědomím jedince.

A jedna z věcí, které tyto úspěšné lidi spojuje, je i specifická řeč těla.

Již od pohledu je poznáte. Chodí vzpřímeně, hlavou vzhůru. Většinou mají širší postoj, a i když sedí, tak už i z dálky poznáte podle jejich řeči těla, že se jedná o sebevědomé lídry.

Je tedy zřejmé, že hormony v těle dokážou ovlivnit naši řeč těla. Jde to ale i naopak? Může Vaše řeč těla ovlivnit Vaše hormony?

Stejnou otázku měla i profesorka Amy Cuddy z Harvardské univerzity, která na toto téma vypracovala zajímavou studii.

Fakta vědou podložena

Pro tuto studii bylo vybráno 42 dobrovolníků, kteří byli rozděleni do dvou skupin.

Jedna skupina zaujala po dobu 2 minut tzv. "High Power stance" (Postoj síly) a druhá skupina naopak "Low power stance" (Postoj slabosti) - na obrázku níže.

Na obrázku můžete vidět ve vrchní řadě tzv. "High power" postoj a ve spodní "Low power" postoj.

Oběma skupinám byl odebrán vzorek slin před a po skončení experimentu a byla měřena změna hladiny dvou hormonů. Testosteronu a kortizolu.

Výsledky byly ohromující.

Skupině, která byla v tzv. "High power" postoji, se hladina testosteronu zvýšila o 20 %. Hladina kortizolu (stresového hormonu) se naopak snížila o 25 %.

Druhá skupina, která byla v tzv. "Low power stance" měla pak testosteron nižší asi o 10 % a jejich kortizol se mírně zvýšil. 

Zajímavé, že ano?

Tato studie tedy dokazuje, že i tak nepatrná drobnost, jako je změna Vaší řeči těla dokáže značně ovlivnit i hladinu testosteronu v těle.

Doporučuji ke zhlédnutí samotnou přednášku profesorky Amy Cuddy s českými titulky ze světoznámé konference TED zdeCo z toho plyne?

Dávejte si pozor na to, jak stojíte, či sedíte a neokrádejte se zbytečně o Váš testosteron.

Snažte se zaujímat již zmiňované „High power“ pózy a postoje. Nejenom, že budete vypadat sebevědoměji, ale budete se tak i cítit.

PS: Dalších 24 tipů, jak zvýšit hladinu testosteronu, si můžete přečíst na odkaze zde.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru