Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Testosteron a jeho spojitost s úzkostí

Testosteron a jeho spojitost s úzkostí

Veronika Klepaczova
25. 1. 2018
Testosteron a jeho spojitost s úzkostí

V lidském životě je řada událostí, které na nás nepůsobí zrovna pozitivně. Často se jedná o nepříjemné zážitky, které v nás něco zanechají.

Stává se vám, že máte občas pocity úzkosti? Ale proč tomu tak je?

Hledali jste různá řešení, ale k žádnému výsledku jste nedospěli? Máme pro vás jednu radu a zajímavý pohled na věc.

Ale co to vlastně přesně úzkost je?

Úzkost je způsobena kombinací emocí, řadíme mezi ně strach, obavy a zlé předtuchy.

Pocit úzkosti je velmi nepříjemný stav, který může být krátkodobý nebo dlouhodobý, může přijít silnější nebo v lehčí formě.

Osoby s tímto stavem mohou být v lehkém neklidu, ale mohou se dostat v silnější formě i do stavu paniky.

Tento stav ale není pouze psychický, často se projevuje i řadou fyzických příznaků – bušení srdce, nevolnost, zkrácené dýchání, bolesti na hrudi či chvění rukou.

S čím ale může být pocit úzkosti spojen, co ho vyvolává?

Odpověď může být jednodušší než byste si mysleli – testosteron. Ano, pocity úzkosti mají silnou spojitost s hladinou testosteronu v našem těle.

V roce 1999 skupina vědců poprvé přiznala, že existuje souvislost mezi testosteronem a pocitem úzkosti.

Nejčastější stížností mužů na fórech zabývajících se nízkou hladinou testosteronu je právě pocit úzkosti! Vědci tuto skutečnost navíc potvrdili i testy na zvířatech.

Testosteron je hormon, který má velmi široké spektrum účinků a ne všechny se projevují jen fyzicky, ale v tomto případě i psychicky.

Nízká hladina testosteronu má velký vliv na řadu nežádoucích fyzických projevů jako je zvýšený tělesný tuk, úbytek energie, nízké libido, ale také, jak uvádíme výše i na psychické dopady.

Sebedůvěra a pocity pohody jsou přímo vázány na hormonální hladiny v těle.

Nízká hladina testosteronu může hodně ovlivnit to, jak zapůsobíte na šéfa, když se hlásíte do nové práce, jak se vám podaří uzavřít velký obchod apod.

Musí být pocity úzkosti vždy spojeny jen s nízkou hladinou testosteronu?

Nemusí!

Může existovat řada dalších důvodů, proč cítíme úzkost.

Mezi nimi může být trauma z minulosti, zvýšené hormony nadledvin – například kortizol, chronický stres nebo závažná životní událost. Na pocitech úzkosti se může dokonce podepsat i zlý šéf.

Pokud chcete úzkost definitivně vyřešit, musíte zvolit holistický přístup (nesoustředit se jen na jeden fyzický zdravotní projev, ale hledat příčiny i v "nemocné" duši).

Je důležité konzultovat všechny prostředky, které chcete použít, se svým lékařem. Zvláště pokud trpíte cukrovkou a jinými podobnými obtížemi.

Závěr:

V závěru si můžeme shrnout skutečnost, že nízkou hladinou testosteronu trpí lidé především okolo 40 let věku a je to způsobeno, jak fyzickým, tak ale i psychickým opotřebením.

Není ale důvod zoufat!

Existuje řada možností, jak se z tohoto stavu dostat a být opět mnohem výkonnějším.

Některé možnosti můžete vyzkoušet už dnes! Vaše pocity úzkosti mohou být spojeny právě s úbytkem testosteronu.

Jak uvádíme v tomto článku, pokud se rozhodnete zvolit nějaký přípravek, který se vyskytuje na trhu, bude mnohem lepší, když jej zkonzultujete se svým lékařem a zvolíte tu nejlepší cestu pro vaše zdraví.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru