Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Vitamín A a jeho vliv na testosteron

Vitamín A a jeho vliv na testosteron

Vitamín A a jeho vliv na testosteron

Jakkoli může být název zavádějící, vitamín A není jediná sloučenina. Je to vlastně termín pro skupinu aktivních látek, obsahujících převážně retinal, retinol a kyselinu retinovou, spolu s několika karotenoidy jako: alfa-karoten, beta-karoten, lutein a lykopek, což jsou provitamíny, které tělo dokáže převést na aktivní formu vitamínu A.

Doporučená denní dávka vitamínu A pro dospělého muže je v rozmezí 900 – 3000 mg retinalu, retinolu či kyseliny retinové nebo asi 12 – 24 krát větší u karotenoidů. Ty mají totiž menší biologickou dostupnost a jsou také „chudším“ zdrojem vitamínu.

Vitamín A je také jedním z „24 esenciálních vitamínů, nezbytných pro přežití lidstva“ a je pro to taky dobrý důvod….

…jelikož bez adekvátního množství vitamínu A byste pomalu oslepli, Váš imunitní systém nebude fungovat normálně, Vaše tělo nebude správně odbourávat tuky a nehledě na to všechno, se ještě stanete neplodnými.

Tak to bylo na úvod o této skupině vitamínů a teď se podíváme na jeho (jejich) vliv na Váš testosteron.

Vitamín A a testosteron

Prozatím neexistuje mnoho studií, které by zkoumaly účinek vitamínu A na hladinu testosteronu u mužů, ale několik studií přece jen poukazuje na pozitivní asociaci mezi tímto vitamínem a produkcí androgenů.

Vitamín A se nachází uvnitř testikulárních Sertoliho buněk ve formě retinalu a v případě potřeby jej tělo převádí na biologicky aktivnější formu v podobě kyseliny retinové. Existují také studie (bohužel prozatím pouze na hlodavcích), které prokazují, že pokud dojde k úbytku vitamínu A uvnitř varlat, dojde i k prudkému poklesu testosteronu.

Pokud máte nedostatek vitamínu A, Vaše tělo není schopno správně přijímat tuky z potravy. A jak již jistě víte z našich dřívějších článků, správný příjem tuků má zcela zásadní vliv na produkci testosteronu ve Vašem těle. Tudíž je velice pravděpodobné, že nedostatek vitamínu A má negativní dopad na produkci testosteronu.

Vaše tělo také využívá sloučeninu s názvem Transferin (též Transferrin), což je glykoprotein, syntetizovaný v játrech, sloužící k transportu molekul cholesterolu do Leydigových buněk a jeho přeměně na testosteron. Bez vitamínu A je pro tělo velice těžké syntetizovat transferin a zajistit tak transport cholesterolu a jeho přeměnu v testosteron.

Existuje mnoho důkazů, že nedostatek vitamínu A není dobrý pro produkci testosteronu, avšak na druhou stranu rovněž neexistuje důkaz, který by potvrdil, že zvýšenými dávkami či dokonce předávkováním vitamínem A zvýšíte hladinu Vašeho testosteronu.

Pokud si myslíte, že Vaše tělo potřebuje doplnit vitamín A, nejběžnější formou doplňku stravy jsou vitamíny, obsahující karotenoidy. Karotenoidy sice nejsou aktivní formou vitamínu A, nicméně dobrá zpráva je ta, že se můžete doslova předávkovat karotenoidy a tělo si vezme pouze to, co potřebuje.

Kde ho čerpat?

Potraviny jako mrkev či sladké brambory jsou rovněž velice dobrými a navíc přírodními zdroji těchto provitamínů. (100 g sladkých brambor obsahuje 380 % DDD, 100 g mrkve obsahuje 340 % DDD).

Pro získání aktivní formy vitamínu A (retinal, retinol, kyselina retinová) jsou nejlepšími zdroji např. hovězí játra (100 g obsahuje cca 1400 % DDD) či lžička oleje z tresčích jater (cca 100 % DDD).

Závěr

Vitamín A má poměrně zásadní vliv na produkci Vašeho testosteronu a jeho nedostatek se rychle projeví. Naštěstí žijeme ve vyspělé zemi a není těžké přijímat tento vitamín z potravy.
Nicméně mate-li však pocit, že Vám tento vitamín chybí, běžte se rychle poohlédnout po některých potravinách, zmíněných výše.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru