Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Vliv kouření tabáku na hladinu testosteronu

Vliv kouření tabáku na hladinu testosteronu

Vliv kouření tabáku na hladinu testosteronu

Kouření je škodlivé.

O tom není pochyb.

Kromě rakoviny plic, hrtanu, ledvin a slinivky jsou nově uváděny i studie dokládající souvislost mezi kouřením a rakovinou tlustého střeva nebo jater. Ukazuje se také na přímé propojení mezi kouřením a poruchami erekce, cukrovkou a problémy imunitního systému.

Dobře, to už asi všichni víme.

Jaký má ale kouření vliv na testosteron?

Dle výše uvedených nemocí to vypadá, že kouření bude mít negativní dopad i na mužský hormon číslo jedna. Je tomu opravdu tak?

Nic nenecháme dohadům a podíváme se na několik studií.

Cigarety a testosteron

Tak jdeme na to.

Výsledky několika studií Vás určitě překvapí.

  • Tato respektovaná studie zjistila, že muži kouřící po dobu několika let a muži nekouřící vůbec, mají v průměru shodnou hladinu testosteronu.
  • Tato studie sledovala 71 mužů, kteří se rozhodli skončit s kouřením. Během prvních měsíců pocítili mírný nárůst testosteronu, ale po roce nekouření se jejich hladina vrátila na stejnou úroveň, jako v době kdy kouřili.
  • Výše uvedené tvrzení podporuje i tato studie, ve které měli kuřáci vyšší hladinu volného testosteronu v krvi. 
  • Tato studie zjistila, že kuřáci a nekuřáci mají shodnou hladinu testosteronu. Nicméně se zjistilo, že kouření urychluje vyčerpání zinku z těla, který je hlavním základním kamenem pro tvorbu testosteronu. Teoreticky by kouření a nízký příjem zinku měl způsobit snížení hladiny testosteronu.
  • V této studii se zkoumalo několik jiných studií zaměřených na vliv kouření a testosteronu. Závěr je překvapující. Dle výsledku to vypadá, že kuřáci mohou mít vyšší hladinu testosteronu. Důvodem je, že muži s vyšší hladinou testosteronu více riskují ve všech oblastech jako je hazard, finance, podnikání, zdraví atd. A proto muži s vyšší hladinou testosteronu mohou častěji začít s kouřením než muži s nízkou hladinou testosteronu.

Výsledky výše uvedených studií jsou zřejmé. Dle vědeckých výzkumů nemá kouření na hladinu testosteronu vliv. Tento fakt je překvapivý, nic ale nemění na tom, že byste s tímto zlozvykem měli přestat.

Kouření neovlivní Váš testosteron přímo, ale může způsobit vážné problémy s erekcí, se srdcem a plícemi.

Nicméně pokud si příležitostně zapálíte jednu cigaretu nebo si zabafáte z vodní dýmky, s Vaším testosteronem se nic zásadního nestane.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/smoking-testosterone/ - se svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru