Nacházíte se zde: Úvod Blog Testosteron Vliv testosteronu na zdraví Vašeho srdce

Vliv testosteronu na zdraví Vašeho srdce

Vliv testosteronu na zdraví Vašeho srdce

Vyšší hladina testosteronu má vliv na kvalitu Vašeho kardiovaskulárního zdraví.

A v dnešním článku si to dokážeme.

Během posledních tří let se totiž objevilo několik zajímavých studií ukazujících vztah zvýšené hladiny testosteronu na zdraví Vašeho srdce.

A ty si dneska představíme.

Předtím než začneme, je důležité zmínit, že všechny studie byly prováděny u mužů s nízkou hladinou testosteronu. Dále testovaní muži podstoupili injekční testosteronovou terapii, kdy došlo ke zvýšení o několik procent v krátkém čase.

Nicméně nám výsledky studií dokazují, že optimální hladina testosteronu je důležitá pro zdraví Vašeho srdce a pokud se o ní dlouhodobě staráte (správná strava, pohyb, spánek, doplňky stravy), může se Vám to rozhodně vyplatit.

V první studii bylo testováno 755 seniorů ve věku mezi 58 a 78 lety, kdy většina mužů měla srdeční problémy a jednalo se o diabetiky, obézní muže a těžké kuřáky. Tito muži byli rozděleni do tří skupin. První skupina zůstala beze změn. Druhé skupině bylo podáváno menší množství testosteronu, a té třetí nejvíce. Poslední skupina se dostala až na hladinu 742 ng/dl. Studie zkoumala různé faktory srdečního zdraví.

Dle výsledků bylo u první skupiny mužů s nízkou hladinou testosteronu potvrzeno, že jejich šance na srdeční choroby jsou o 80 % vyšší, než u mužů, kterým byl testosteron podáván. 

Druhá studie zjistila, že starší muži léčení testosteronovou terapií neměli žádné známky zvýšeného rizika srdeční zástavy.V minulosti byla spojována vyšší hladina testosteronu s větším rizikem zástavy srdce. Tato studie dokazuje opak.

Výsledky nedávné studie Evropského magazínu srdečního zdraví provedené u velkého množství mužů vykazují zajímavé hodnoty.

Výsledky od více než 83 000 seniorů dokazují, že po nasazení testosteronové terapie došlo k těmto pozitivním změnám:

  • Snížení rizika úmrtí o 47 %
  • Snížení rizika infarktu o 18 %
  • Snížení rizika mrtvice o 30 %

Tato čísla byla pro mnoho odpůrců testosteronové terapie velkým překvapením.

Obrovský vzorek testovaných mužů nenechal nikoho na pochybách o důležitosti a vlivu testosteronu na kardiovaskulární zdraví.

V uvedených studiích byla ke zvyšování testosteronu použitá injekční hormonální terapie. Jedná se sice o rychlý způsob zvýšení testosteronu, ale může s sebou přinést řadu nežádoucích vedlejších účinků. Pokud lékař nerozhodne jinak, je vždy vhodné začít s optimalizací testosteronu přirozenou cestou.

PS: Pokud nevíte kde začít, přečtěte si náš článek popisující tipy jak zvýšit hladinu testosteronu u mužů nad 40 let.

zdroj: peaktestosteron.com

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru