Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 11 způsobů, jak zastavit vypadávání vlasů

11 způsobů, jak zastavit vypadávání vlasů

11 způsobů, jak zastavit vypadávání vlasů

Osnova:
1. Vyhýbejte se nebezpečným druhům účesů
2. Dávejte pozor na pomůcky s tepelnými účinky
3. Vyberte si vhodný šampon
4. Zvolte měkký hřeben z přírodních vláken
5. Využívejte výhody olejů
6. Pomoci může i zelený čaj
7. Přestaňte kouřit
8. Masáž hlavy
9. Nezapomínejte na vyváženou stravu
10. Získejte kontrolu nad zdravotním stavem
11. Zbavte se stresu
Závěr:

Určitě budete souhlasit s tvrzením, že v mládí na řadu věcí člověk nebere ohled. Mnoho z nich může mít ale v pozdější fázi života přímé následky.

Především mladí lidé často experimentují a zkoušejí například různé typy účesů a své vlasy tak namáhají a postupně narušují sílu vlasových kořínků a ovlivňují vlasový folikul.

Mnoho z nás se bojí stáří i z hlediska úbytku vlasů. Díváte se na své rodiče a hledáte spojení v genetice, snažíte se vlasy všemožně posilovat a věříte, že jejich vypadávání předejdete.

Vlasy vypadávají z řady důvodů. Jedním z nich může být i vysoká hladina testosteronu, která ničí kořínky.

Jak hodně ale bude mít testosteron vliv na vypadávání vlasů, z velké části určuje genetika. Citlivost na testosteron je totiž dědičná.

Poznáte na sobě příznaky vypadávání vlasů? Pokud ano, můžete začít jednat. Čím dříve s nápravou začnete, tím lépe. Nejzazší možností je transplantace vlasů.

Určitě jste se zamýšleli nad tím, jak se můžete proti vypadávání vlasů sami bránit. Existuje několik rad, o kterých byste měli určitě vědět.

1. Vyhýbejte se nebezpečným druhům účesů

 

Péče o vlasy je velmi důležitá. Pokud si vlasy často upravujete, pletete různé copy, dredy a využíváte další druhy účesů, kterými namáháte vlasové kořínky, můžete na to později doplatit.

Nezapomínejte, že málo je někdy více.

2. Dávejte pozor na pomůcky s tepelnými účinky

Používání tepla pro úpravu vlasů ovlivňuje vlasový folikul. Folikul se může stát poškozeným a dehydratovaným.

Věnujte pozornost vysoušení vašich vlasů fénem, u úpravy účesu zase různým žehličkám. V průběhu času totiž poškozují vlasy.

3. Vyberte si vhodný šampon

Účelem šamponu je očistit vlasy od nečistot a oleje. Nikdo nemá rád mastné vlasy. Je potřeba se ale dívat na složení šamponů. Řada komerčních šamponů obsahuje nevhodné přísady.

Mohou zbavit vlasy přírodního oleje a mastných kyselin, které činí vlasy silnými a pružnými.

4. Zvolte měkký hřeben z přírodních vláken

Používání měkkého hřebenu z přírodních vláken podporuje zdravou hladinu oleje ve vašich vlasech.

Keratinové bílkoviny jsou jako tašky na střeše. Jemným kartáčováním v jednom směru od vrchu dolů a pokračováním ke konečkům pomáháte posílit vlasy na molekulární úrovni.

5. Využívejte výhody olejů

Existuje několik olejů, které pomáhají posílit růst a zdraví vlasů.

Mezi nimi najdeme například mátový či rozmarýnový olej. Další typy jako olej olivový a kokosový mohou pomoci, ale nejsou tak silně spjaty s růstem a sílou vlasů.

6. Pomoci může i zelený čaj

Zelený čaj má blahodárné účinky na lidský organismus. Ve spojení s růstem a podporou vlasů ještě nebyl na lidech nijak testován, ale můžeme se domnívat, že se mezi ním a vašimi vlasy najde spojitost.

Mezi velkou kategorii, jak zastavit vypadávání vlasů, patří změna životního stylu.

7. Přestaňte kouřit

Jste kuřák? Pokud ano, určitě znáte negativní účinky kouření na vaše plíce. Ale věděli jste, že kouření způsobuje vypadávání vlasů?

Jedná se o vědecký fakt, který potvrdil souvislost mezi kouřením a ztrátou vlasů.

8. Masáž hlavy

Zajímavou možností, jak posílit vlasové folikulu, je masáž pokožky na hlavě. Po tomto typu masáže se budete cítit úžasně, a navíc uděláte dobrý krok k omezení vypadávání vlasů.

V jedné studii prováděné v Japonsku se prokázalo, že již 4 minuty masáže pokožky hlavy po dobu 24 týdnů podporuje sílu vlasů.

9. Nezapomínejte na vyváženou stravu

Vyvážená strava je klíčová v mnoha ohledech. Nemusí se vždy jednat pouze o posílení vlasové struktury.

Vaše strava by měla obsahovat ovoce, zeleninu, nenasycené tuky, bílkoviny. Určitě byste měli omezit příjem sladkostí.

Které vitamíny a minerály jsou přímo spojeny se zdravými vlasy?

Obvykle to jsou potraviny bohaté na železo, dále hovězí maso, fazole, vejce, potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny (losos, makrela, tuňák), lněná semínka, žloutky, vlašské ořechy, potraviny bohaté na bílkoviny a mořské plody.

Klíčové je i dostatečné množství vody. Nezapomínejte vodu pravidelně doplňovat do těla.

10. Získejte kontrolu nad zdravotním stavem

Vypadávání vlasů je spojeno s genetikou, ale také s aktuálním zdravotním stavem.

Sílu vlasů ovlivňuje diabetes, porucha příjmu potravy, celiakie, porucha štítné žlázy a další.

Klíčové je navštívit lékaře a tento stav ihned řešit. Ve chvíli, kdy vyřešíte tyto problémy a udržíte vaše zdraví v normálním stavu v rámci možností, projeví se vše i na vašich vlasech.

11. Zbavte se stresu

Ano, stres je i příčinou vypadávání vlasů.

Stres ovlivňuje váš zdravotní stav a má vliv i na vlasy. Stresující životní styl může napáchat pořádnou paseku.

Doporučujeme stres snížit. Můžete si pomoci pravidelným cvičením, poslechem hudby, cvičením jógy či meditací. Důležité je i dostatečně dlouho a kvalitně spát.

Závěr:

Úbytek vlasů je z velké části ovlivněn genetikou. Dědíme od rodičů geny z generace na generaci a dá se říci, že nám je někdy i předurčeno, jak budeme ve stáří vypadat.

Pokud ale vyzkoušíte některou z našich rad, můžete své vlasy výrazně posílit, můžete jim pomoci v rychlejší obnově a možná předejdete i samotnému vypadávání ve stáří.

Tak či onak, vlasy jsou často výrazným vnějším rysem našich osobností a péči o ně rozhodně nezanedbávejme.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru