Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 13 potravin pro zdravé muže

13 potravin pro zdravé muže

13 potravin pro zdravé muže

Často si klademe otázku, kolik toho máme za den sníst, jak často a hlavně co jíst .

Obecně vzato muži jí více masa oproti ženám, ale i pro mužské pohlaví je vhodné sníst občas nějakou tu zeleninu.

Jídelníček by měl být pestrý a měl by obsahovat některé konkrétní potraviny. Nejvíce tělu prospívají vitamíny, minerály a další užitečné látky.

Na jaké potraviny by se tedy měli muži zaměřit? Zdravých potravin je celá řada, ale jen některé z nich pomohou při problémech s prostatou, erektilní dysfunkcí a inkontinencí moči.

1. Ryby

Rybí maso je snadno stravitelné a bohaté na bílkoviny a více nenasycené mastné kyseliny snižující riziko onemocnění cév, infarktu, mozkové mrtvice.

Důležité jsou kyseliny ze skupiny více nenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem neboli rodina omega -3 kyselin. Ty jsou obsaženy v tucích mořských i sladkovodních rybách.

Muži si sice zvykli jíst především lososa, makrely tuňáka či sardinky, ale nejvíce těchto kyselin je obsaženo v mase sledě.

Obecně vzato rybí tuk je velmi důležitý pro zdraví mužské prostaty.

2. Dýňová semínka

Dýňová semínka jsou velmi známá pro své léčivé účinky na mužské pohlavní orgány.

Tato semínka podporují zdraví prostaty a slouží jako prevence i jako léčba při zbytnění prostaty. Pokud máte problémy s močením nebo chcete snížit tuk v oblasti břicha, sáhněte po těchto semínkách.

3. Mrkev, červená paprika či sladké brambory

Obecně vzato muži, kteří mají ve svém jídelníčku červenou a oranžovou zeleninu, nemají tak časté potíže s prostatou. Netrpí ani zbytněním prostaty a jejími záněty.

Tento druh zeleniny obsahuje karotenoidní antioxidanty, vitamíny C a řadu dalších látek normalizujících reprodukční orgány muže.

3. Červené grepy, pomeranče a rajčata

Tyto potraviny obsahují obrovské množství látky zvané lykopen.

Jak je známo, lykopen je silný antioxidant a je známý pro své léčebné účinky při rakovině prostaty. Lykopen nás chrání před ultrafialovým UV zářením.

Toto záření způsobuje předčasné stárnutí pleti a kardiovaskulární choroby.

4. Kustovnice a acai

V bobulích kustovnice a acai najdete velké množství antioxidantů. Tyto antioxidanty pomáhají regulovat pohlavní mužské orgány a zlepšuje se tvorba spermií.

Bobule těchto plodů se využívají při problémech s plodností a prostatou.

5. Granátové jablko

Granátové jablko je velmi prospěšné pro zdraví muže. Díky svému unikátnímu složení prokazuje léčebné účinky při prevenci zbytnělé prostaty a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Vedle toho bojuje granátové jablko proti rakovině pohlavních orgánů mužů.

6. Mořské plody a ústřice

Vůbec se nebojte do jídelníčku přidat pochoutky moře. Nezapomínejte na chobotnici, tuňáka či makrelu. Vhodný je i sleď s velkým podílem omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Ještě lépe je na tom mořský vlk.

Doporučujeme také různé druhy škeblí nebo ústřice.

Ústřice jsou živočišným zdrojem zinku. Zinek tělo potřebuje pro správnou činnost hormonálního systému, pohlavních orgánů a spermií.

Ústřice jsou tedy správnou volbou. Pokud ale nemáte ústřice v lásce, využijte pro doplnění zinku například již zmíněná dýňová semínka.

7. Brokolice a tmavá listová zelenina

Během týdne byste měli sníst minimálně pět porcí této zeleniny z řádu brutnákovitých.

Brokolice bojuje proti vzniku rakoviny močového měchýře a rakoviny prostaty. Brutnákovitá zelenina moduluje homocystein. Jedná se o aminokyselinu spojenou se zvýšeným rizikem mrtvice a kardiovaskulárních příhod.

8. Vodní meloun

Čekali byste, že může být vodní meloun prospěšný?

Meloun je sladké a osvěžující ovoce obsahující sloučeninu s podobnými účinky jako léky na cévy. Meloun může zvýšit i sexuální výkonnost.

Většina melounu je voda, zbytek je plný lykopenu. Lykopen je silný antioxidant vhodný pro vaše srdce, prostatu a kůži.

9. Káva

Bez ranního šálku kávy se nenastartujete? Nejen to, že vás káva nakopne, ale dokáže podpořit i milostný život.

Vedle této skutečnosti se navíc snižuje riziko onemocnění erektilní dysfunkcí. Kofein zvyšuje průtok krve a tím podporuje erekci.

Pokud nemáte kávu rádi, můžete využít některé čaje, limonády nebo sportovní nápoje s obsahem kofeinu.

10. Hořká čokoláda

Čokoláda přináší chuťový požitek, a dokáže pomoci podpořit zdraví nejen srdce, ale i dalších částí organismu.

Čokoláda je bohatá na flavanoly. Jedná se o rostlinné živiny zvyšující průtok krve a snižující krevní tlak. Čokoláda může pomoci s erekcí.

11. Ořechy

Vlašské ořechy obsahují arginin. Jedná se o aminokyselinu využívající se k výrobě oxidu dusnatého. Ořechy jsou dobrým zdrojem vitamínu E, kyseliny listové a vlákniny.

Do každodenní dávky ale nedávejte více než pár malých hrstí. Ořechy mají totiž vysoký obsah kalorií.

12. Papriky

Přidáním chilli papriček do vaší stravy můžete okořenit svůj milostný život. Papričky jako jalapenos, habanero a další, uvolňují tepny a napomáhají k dobrému průtoku krve do srdce a dalších orgánů, a to včetně penisu.

Chilli papričky pomáhají snížit krevní tlak a cholesterol. Tyto pálivé malé zázraky dokážou zabránit i krevním sraženinám.

13. Olivový olej

Olivový olej pomáhá s tvorbou testosteronu. Je plný tuků, které pomáhají zbavit se špatného cholesterolu ve vašem těle.

Pokud si můžete vybrat, sáhněte po extra panenském olivovém oleji. Olivy jsou totiž lisovány bez chemikálií nebo velkého zahřátí. Tím se uchovávají zdravé antioxidanty v tomto oleji.

Závěr:

Vyplatí se mít pestrý jídelníček plný všemožného druhu zdravých potravin. Neměli byste zapomenout na žádnou prospěšnou látku.

Často dokáží potraviny mile překvapit. Tušili jste před tímto článkem, že vám v sexuálním životě pomůže káva? Věděli jste, že rybí tuk pomáhá při problémech s prostatou?

Ať už ano nebo ne, udržujte pestrý jídelníček a aktivní životní styl.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru