Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 3 potraviny, které léčí nespavost a prokazatelně Vám zlepší spánek

3 potraviny, které léčí nespavost a prokazatelně Vám zlepší spánek

3 potraviny, které léčí nespavost a prokazatelně Vám zlepší spánek

Zdravý spánek je nesmírně důležitý nejen pro Váš testosteron.

Má vliv na Vaší produktivitu, štěstí a zdraví. Mnoho lidí ale trápí nespavost, nebo důležitost spánku podceňují.

V dnešní době mnoho lidí pracuje více než v minulosti. Z toho důvodu jsou často ve stresu a trápí je poruchy spánku.

Dle nedávné americké studie z roku 2010 si 30 % zaměstnanců dopřává méně než 6 hodin spánku a 70 % lidí uvádí, že je pro ně nedostatečný.

Největším paradoxem je fakt dokazující vliv spánku na kvalitu práce. Mnoho studií potvrzuje, že dlouhý a zdravý spánek či možnost si na pár minut zdřímnout v práci zvyšuje kvalitu a efektivitu práce o několik procent.

Bohužel Vaše pracovní prostředí asi nezměníme, ale v dnešním článku se podíváme na několik způsobu jak rychle usnout a mít kvalitnější spánek.

Pojďme na to.

1. Kiwi

Zajímá Vás jak rychle usnout? 

Toto tropické ovoce může být odpověď.

Kiwi dle několika studií zlepšuje kvalitu spánku. Především Vám pomůže usnout rychleji a spát kvalitně po celou noc.

Podívejme se na několik studií.

Muži pojídající 2 plody kiwi večer před spaním zaznamenali snížení doby usnutí o 42,4 %, 28,6 % a 35,4 % (studie).

Celková doba a kvalita spánku se zlepšila o 13,4 %.

Druhá studie byla zaměřena na delší dobu (8 týdnů) a kromě kvalitního spánku zaznamenala i další výhody.

Především zlepšení stavu antioxidantů v těle a snížení rizika srdečních chorob.

A k těmto benefitům stačí sníst pouze 2 kousky kiwi hodinu před spaním.

A proč je kiwi tak účinné?

Obsahuje fruktózu, která nahrazuje glykogen v játrech a zvyšuje parasympatické reakce organismu. Dále kiwi obsahuje vysoký počet antioxidantů pomáhajících omezit volné radikály v těle. Díky tomu budete odpočatější a snadněji překonáte Vaší nespavost.

2. Vývar z kostí, želatina nebo kolagen

Všechny látky jsou dlouhodobě spojovány s příznivým vlivem na Vaše klouby. A nejenom to. Dokáží Vám dopřát i kvalitnější spánek.

Ve skutečnosti je vývar z kostí jedním z nejlepších jídel umožňující hluboký spánek během celé noci. Důvodem je bohatý obsah kvalitní bílkoviny, které tělo vyžaduje. Jedná se o bílkovinu s obsahem specifických aminokyselin (glycin, hydroxyprolin, hydroxylysin), které jsou stavebními kameny všech vaziv.

A právě látka glycin (často používaná u léků na spaní), která patří mezi neesenciální aminokyseliny, je považována za inhibiční neurotransmiter a je důležitá pro kvalitní spánek.

Studie prokázaly, že dávka 3 g glycinu pomohla zlepšit kvalitu spánku a zkrátit čas potřebný k usnutí u osob, které měly se spánkem dlouhodobě problémy (studie). Dále u osob, kterým byla zkrácena doba spánku o 25 %, snížil glycin ve srovnání s placebem pocit únavy a denní ospalost.

3. Včelí med

Další potravinou pro lepší spánek je včelí med.

Ten je nejenom účinný pro kvalitní a hluboký spánek, také pomáhá při boji s několika alergiemi.

S medem to funguje následovně. Pokud si před spaním dáte med (bohatý na cukry), vaše tělo se dostane do anti-stresového stavu. Dále med zvýší hladinu Vašeho inzulínu a tím zlepší ukládání glykogenu v játrech díky glukóze a fruktóze, kterou med obsahuje.

Mimo to slouží jako základní látka pro správné fungování podvěsku mozkového produkující hormon melatonin. Tento hormon je nezbytný pro Váš kvalitní spánek.

TIP: Více informací a tipů jak na kvalitní spánek se dozvíte na blogu Dreamly zde.

zdroj: anabolicmen.com

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru