Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 4 Nejúčinnější přírodní spalovače tuků, které opravdu fungují

4 Nejúčinnější přírodní spalovače tuků, které opravdu fungují

4 Nejúčinnější přírodní spalovače tuků, které opravdu fungují

Trh okolo spalovačů tuku a různých přípravků na hubnutí je opravdu obrovský a lidé za ně utrácejí hromady peněz - A proč vlastně?

Odpověď je jednoduchá - většina lidí na tomto světě chce, v určitém okamžiku svého života, prostě zhubnout.

Pro tyto lidi je trh doslova přesycen nejrůznějšími přípravky na hubnutí a jejich výrobci se předhánějí s tvrzeními, že právě ten jejich přípravek je ten nejúčinnější a díky němu „zaručeně“ shodíte svá přebytečná kila.

Strašlivou pravdou je však fakt, že minimálně 95 % těchto „zaručených“ prostředků na hubnutí je naprosto neúčinných bez jakéhokoli vědeckého opodstatnění a jejich nákupem jen vyhazujete své peníze oknem.

Samozřejmě někoho může hřát pocit, že utrácí své těžce vydělané peníze za tyto prostředky v naději, že to přinese nějaké výsledky v podobě vánočky na břiše nebo alespoň úbytku váhy.

Ti z Vás, kteří stejně jako já, nevěří všem těm nákladným reklamám s obrázky mužů a žen jako z učebnice anatomie, propagující „zaručeně účinné“ prostředky na hubnutí, si teď určitě pokládáte otázku – existuje vůbec nějaký účinný přípravek na hubnutí?

Pojďme se společně podívat na několik přírodních spalovačů, s vědecky prokázaným vlivem na redukci tělesného tuku.

Kapsaicin

Prvním zástupcem tzv. přírodních spalovačů tuků je kapsaicin - rostlinný alkaloid, který je zodpovědný za pálivou chuť chilli papriček.

V podstatě by se dalo říct, že čím vyšší je obsah kapsaicinu, tím je chilli paprička pálivější.

Pro savce včetně člověka je kapsaicin dráždivý a vyvolává pocit pálení v každé tkáni. Je rozpustný v alkoholech a tucích.

Kapsaicin je hlavním důvodem, proč jsou pálivá jídla často spojována se spalováním tuků a hubnutím obecně. Stačí, když si zadáte do vyhledávače Google „fat burning foods“ (pozn. jídla pro spalování tuků) a vyskočí Vám spousty pálivých jídel a receptů, jak je připravit.

Existuje opravdu velké množství vědeckých studií, které prokazují vliv kapsaicinu na spalování tuků, jako například:

 • V těchto studiích (zde a zde) se dozvíte, že kapsaicin výrazně zrychluje metabolismus jak na lačno, tak i po jídle.
 • Tato studie popisuje funkci kapsaicinu na snižování hromadění tukových buněk a syntézu nových buněk u zkoumaných zvířat.
 • Poslední a pro Vás možná nejzajímavější studie popisuje, jak kapsaicin chrání Váš testosteron během kalorického deficitu.

Takže když to shrnu – kapsaicin je z pohledu vědy poměrně solidní spalovač, co myslíte?

A nejlepší na tom všem je fakt, že ho máte dostatek v Chilli papričkách nebo např. kajenském pepři.

A pokud Vám vadí pálivá chuť, nezoufejte. Dá se sehnat čistý kapsaicin v podobě doplňku stravy.

Kofein

Dalším z řady „přírodních spalovačů“ je kofein.

Každý z Vás určitě ví, že kofein je látka obsažená v kávě, a také to, že Vás „nakopne“ po vypití jednoho či dvou šálků.

Málokdo však ví, že kromě dodání energie, má kofein také vliv na spalování tuků, což je pravděpodobně důvod, proč je téměř ve všech komerčních spalovačích kofein uveden jako hlavní přísada.

Existuje ohromné množství studií, popisující vliv kofeinu na spalování tuků. Zde jsem vybral ty nejzajímavější.

 • Tato studie popisuje vliv kofeinu na zrychlení metabolismu člověka
 • V této studii se dozvíte, jak kofein zvyšuje termogenezi Vašeho těla. Což znamená, že spálíte více kalorií.
 • A poslední studie popisuje, jak kofein zvyšuje anaerobní výkon a svalovou vytrvalost u lidí, což nepřímo zvyšuje intenzitu Vašich tréninků, a také spalování tuků

Původně jsem byl proti pití kávy a užívání kofeinu z toho důvodu, že kofein je také látka, která zvyšuje sekreci kortizolu, což po delší době může vést ke snížení hladiny testosteronu ve Vašem těle.

Nicméně se mi podařilo najít dvě velmi zajímavé studie o vlivu kofeinu na testosteron, pokud je užíván před tréninkem...

 • Tato studie ukazuje, že užíváním kofeinu před tréninkem skutečně zvýšíte svou hladinu volného testosteronu
 • A ve druhé studii vědci zjistili, že podáváním kofeinu v podobě kofeinových žvýkaček u zkoumaných osob, došlo k nárůstu volného testosteronu a překvapivě také ke snížení hladiny kortizolu

Takže jsem měl původně špatný úsudek ohledně užívání kofeinu a pití kávy.

Vypadá to tak, že před tréninkem je to v pořádku. Tím však nechci říct to, že abyste zhubli, musíte vypít 20 šálků kávy denně!

A pokud nejste velkým fanouškem kávy, můžete se podívat po čistém kofeinu v podobě doplňku stravy. 

Synephrine (synefrin)

Synefrin je látka, přirozeně se vyskytující v hořkých citrusových plodech, jako jsou hořké pomeranče apod.

Je to přírodní látka, strukturálně a chemicky podobná katecholaminům (adrenalin a noradrenalin), což jsou látky, které způsobují, mimo jiné, i rozpad tukových buněk.

Podobné účinky má také synefrin.

Zde je něco z klinického výzkumu:

 • Tato studie popisuje vliv synefrinu na zvýšení lypolýzy a zrychlení metabolismu
 • Tato studie popisuje, že synefrin zvyšuje tzv. termický efekt jídla, což ve své podstatě znamená, že můžete „více sníst“
 • Poslední studie popisuje synergický efekt kofeinu a synefrinu na metabolismus

Sečteno, podtrženo – synefrin je velmi dobře zdokumentovaný spalovač tuků, který může být užitečný zejména u pálení tzv. přetrvávajícího tělesného tuku.

Ten je zapříčiněn zvýšenou hustotou A1 a A2 receptorů a vyskytuje se převážně v podbřišku a dolní části zad (u mužů) a v oblasti hýždí a stehen (u žen). Jak se zdá, synefrin blokuje aktivitu těchto receptorů.

Yohimbine

Posledním zástupcem tzv. přírodních spalovačů je Yohimbine – hlavní alkaloid kůry afrického stromu bujarník – pausinystalia yohimbe.

Je to látka, která se nejvíce používá jako přírodní afrodiziakum, protože existuje mnoho studií, které popisují její přírodní efekt na erekci.

Pokud jde o pálení tuků, yohimbine účinkuje jako antagonista (tzv. vázač) A1 a A2 receptorů, a proto jsou jeho účinky podobné synefrinu a působí zejména proti „přetrvávajícímu tělesnému tuku“.

Pokud zvažujete vyzkoušet yohimbine jako spalovač tuků, nejlepší je brát ho před cvičením nalačno.

Vyhněte se však velkým dávkám, jelikož předávkování může způsobit problémy s vysokým krevním tlakem nebo dokonce způsobit úzkost či záchvaty paniky.

Pokud se však nebojíte nežádoucích účinků a nevadí Vám cvičení nalačno, mohla by pro Vás být tato látka obzvláště užitečná.

Závěr

Tak tady je máme.

Čtyři vědecky ověřené a na lidské tělo opravdu účinkující spalovače tuků.

Žádné komerčně profláknuté, předražené a „zaručeně“ účinné spalovače v lahvičkách, které Vám naslibují shodit 10 kilo za měsíc.

Tyto čtyři spalovače by měly stačit k tomu, abyste drastickým způsobem upravili svou dietu.

Pokud ovšem opravdu pečlivě sledujete to, co jíte a jak cvičíte.

Protože…a upřímně řečeno – ŽÁDNÝ, ani ten nejlepší a nejúčinnější spalovač tuků Vám nepomůže, pokud nebudete pečlivě hlídat svou stravu a své návyky, a také Vám nepomůže vstát pěkně z gauče a začít se hýbat!

PS: Pokud jste muž a chcete zaručeně spálit tělesný tuk, měli byste se zaměřit na zvýšení Vaší hladiny testosteronu. Přečtěte si 25 tipů, jak testosteron přírodně zvýšit.

Zdroj: http://anabolicmen.com/fat-burner-supplement-guide/ - s laskavým svolením autora

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru