Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 4 pádné důvody, proč se zamilovat do arašídového másla

4 pádné důvody, proč se zamilovat do arašídového másla

4 pádné důvody, proč se zamilovat do arašídového másla

Arašídové máslo je velmi chutné a zdravé jídlo.

Jak ho ale jíst, aby pro nás bylo ještě chutnější?

Naprosto úžasným způsobem, jak začít nový den, je dát si na snídani arašídové máslo na toast, či ve formě koktejlu společně s proteinovým práškem. Jedná se o sladkou chuťovku, která je navíc velmi zdravá a brání tomu, abychom byli nemocní.

V případě, že smícháme arašídové máslo s džemem, dostaneme ještě něco více vznešeného, zkrátka dokonalého!

Arašídové máslo je velmi zdravou pochutinou. Víte proč?

Zahrnuje vysoký obsah bílkovin – to potvrzuje fakt, že někteří kulturisti jí arašídové máslo po lžících. Další přínosy pro zdraví by se daly srovnat s ořechy. Toto máslo obsahuje spoustu zdravých tuků a důležitých minerálů.

Společně se podívejme na několik důvodů, proč byste měli arašídové máslo zařadit do svého jídelníčku.

TIP: Při výběru arašídového másla hledejte vždy pouze 100% arašidové máslo bez přidaného cukru, oleje či dalších látek. 

1. Bílkoviny

Jak už bylo uvedeno, arašídové máslo je ideálním zdrojem bílkovin! Dvě polévkové lžíce této pochutiny nám dodají zhruba 7 gramů bílkovin. Není to nijak velké množství, ale je to zhruba stejné množství jako nám přinese jedno vejce.

Bílkoviny jsou všeobecně hodně důležité a přínosné pro naše zdraví. Proč?

Bílkoviny jsou látky, ze kterých je naše tělo doslova vyrobeno! Když jíme nějakou bílkovinu, tělo si ji rozbije na aminokyseliny. Aminokyseliny pak tělo znovu využívá na tvorbu svalů a tkání, a také nám pomáhají hojit rány.

2. Draslík

Chcete znát ještě více výhod arašídového másla pro vaše zdraví? Máme tady další z nich!

Díky arašídovému máslu získáte do svého těla více draslíku, což je velmi důležité, jelikož velmi často jíte jídla, která obsahují velké množství soli!

Draslík dokáže vyrovnávat vaše elektrolyty a tím zajistí, že nervové signály procházejí kolem těla. Z toho plyne i skutečnost, že nebudete dostávat křeče.

Tato látka je navíc velmi přínosná a zdravá i pro vaše srdce.

3. Zdravý tuk

Arašídové máslo je mastné a mnoho lidí si myslí, že to není vůbec dobrá vlastnost. Omyl! Jedná se o tuky rostlinné a navíc nenasycené.

Výhodou navíc je i to, že tuky uvolňují svou energii postupně po celý den. Znamená to, že budete mít energii po celý den ve všech činnostech, které budete dělat – sportování, práce, cvičení apod.

Jinými slovy, pokud si na snídani dáte arašídové máslo, nebudete potřebovat tak vydatnou svačinu a bude vám stačit menší porce nebo vůbec žádná! Energii totiž budete mít právě z tohoto másla.

Tuky jsou velmi důležité i z jiných důvodů. Věděli jste, že tuky nám pomáhají absorbovat další živiny?

Patří mezi ně několik vitamínů rozpustných v tucích jako je vitamín A,D,E a K.

Středomořské diety se spoustou tuku jsou velmi prospěšné pro naše srdce.

TIP: Je arašídové máslo vhodné na snídani s nízkým obsahem uhlohydrátů? Ano, ale pouze pokud jíte čistou verzi arašídového másla bez přidaných cukrů.

4. Vláknina a živiny

Arašídové máslo je velmi dobrým zdrojem vlákniny. Poskytuje celou řadu přínosů pro naše tělo, jelikož nám pomůže čistit trávicí ústrojí a střeva.

Jinými slovy – vláknina umožňuje udržet pochody v našem těle plynulé a navíc i snižuje krevní tlak! Jedná se o jednoduchý, ale velmi důležitý přínos arašídového másla. Co myslíte?

Stejně jako draslík, o kterém jsme se bavili výše, obsahuje arašídové máslo celou řadu dalších důležitých vitamínů a minerálů.

Je to například vysoký obsah vitamínu E, což je skvělý antioxidant a pozitivně působí na naši pokožku. Z těchto důvodů může arašídové máslo pomoci nejen zlepšit naši pleť, ale také zpomalit známky stárnutí.

Nejedná se o tak velký účinek, ale pokud byste jedli arašídové máslo pravidelně, účinky se zvyšují.

Arašídové máslo zahrnuje také vysoký obsah hořčíku. Hořčík je velmi užitečný, pomáhá při relaxaci svalstva během spánku, což znamená, že se vyspíme zdravěji. Současně se zdá, že povznáší i náš mozek.

Jedná se o proces, kterým mozek prochází, když se učí nové koncepce, vznikají nové neurony a také vznikají nová spojení mezi již existujícími neurony. Tento proces nám pomáhá zlepšit naši náladu a usnadní učení nových věcí.

Jedná se o výbornou zprávu hlavně pro děti. Děti většinou arašídové máslo milují, takže se to skvěle propojí!

Arašídové máslo obsahuje také zinek! Zinek je velmi dobrý pro zdraví našeho mozku a posílí vaše smysly. Toto máslo zahrnuje navíc i vitamín B6 – velmi důležitý vitamín, který pomáhá tělu získávat energii ze sacharidů.

Jak vidíte, arašídové máslo obsahuje opravdu velkou porci živin! Pomůže vám cítit se mnohem energičtější po celý den.

Závěr

Nesmíme zapomenout, že arašídové máslo je sice skvělá dobrota, ale je důležité si také uvědomit, že zahrnuje vysoký obsah kalorií a cukru.

Pokud byste jedli velké množství arašídového másla, mohli byste přibrat. Takže nezapomínejte vše v rozumném množství!

Určitě můžete vyzkoušet odstartovat následující den právě arašídovým máslem.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru