Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 8 tipů a triků, jak zatočit s nadměrným pocením

8 tipů a triků, jak zatočit s nadměrným pocením

8 tipů a triků, jak zatočit s nadměrným pocením

Určitě se vám někdy stalo, že jste přišli na důležitou schůzku a necítili jste se vůbec dobře. Příčinou bylo nadměrné pocení, které jste se pokoušeli všemožně skrýt.

V některých případech je to těžké. Pocení je ale životně důležitý a přirozený proces.

Udržuje stabilní tělesnou teplotu, zvlhčuje povrch těla, ale především se díky potu dostanou z těla škodlivé látky.

Jak často a moc se potíme?

Vše má na starosti nervová soustava a hormonální systém. Pocení je navíc spojováno se silnými emocemi. Potíme se v zubařském křesle, před důležitou zkouškou nebo pod velkým stresem.

Zvýšené pocení ale způsobuje i pití alkoholu, konzumace pikantních a horkých jídel, nikotin či kofein.

S pocením mají zpravidla více problémy muži

Potní žlázy mužů jsou mnohem aktivnější než žlázy žen. Muži mají více potních žláz na zádech, a proto se na nich více potí. Ve velkém horku může tělo odpařit až 3 litry potu!

Ve chvíli, kdy se obecně začnete mnohem více potit než v minulosti, je potřeba se nad tímto faktem zamyslet. Může to být příznak snadno léčitelného problému, ale může se také jednat o vážnější onemocnění.

V takovémto případě dlouhodobě nemaskujte pocení antiperspiranty a jinými podobnými spreji, ale navštivte lékaře.

Než začnete stresovat, popřemýšlejte, co nosíte za oblečení. Pocení hodně ovlivňuje typ materiálu, ze kterého je vaše tričko nebo šortky. Chodit v mikině přes letní 40stupňová horka není dobrým nápadem. Vždy dobře volte, co si na sebe vezmete.

Při sportování nezapomínejte pít hodně tekutin, tělo jich mnohem více vypotí a aby nedošlo k dehydrataci, musí odněkud brát.

Pocení je nezbytné, ale co můžete udělat, abyste se silného pocení dokázali zbavit? Připravili jsme pro vás 8 tipů a triků, jak s potem zatočit. Pohodlně se usaďte, jdeme na to.

1. Antiperspiranty

Nejjednodušší způsob, jak zatočit s potem je využít antiperspirant. Denně ho používá miliony lidí.

Většina antiperspirantů obsahuje hliníkovou sůl. Na kůži se vám vytvoří vrstva, která brání v cestě potu. Můžete je použít nejen na podpaží, ale také na ruce či nohy.

Jednoduše jej seženete v supermarketech, drogeriích, ale i na předpis. Antiperspiranty na předpis jsou méně dráždivé.

Antiperspiranty se často prodávají v kombinaci s deodoranty. Deodorant nedokáže potlačit pot, ale dokáže zvládnout zápach z potu.

Využívejte antiperspiranty ráno, než půjdete do práce, ale také večer před spaním. Pomohou vám se vyspat v suchu.

2. Iontoforéza

Iontoforéza je léčebný proces, při kterém sedíte 20–30 minut rukama, nohama nebo obojím v mělké vodní lázni. Ve vodě proudí nízký elektrický proud.

Proces byste měli absolvovat několikrát týdně. Po určité době vám může pomoci s nadměrným pocením.

Můžete si časem koupit i stroj pro domácí použití.

Iontoforéza je bezpečná, ale nedoporučuje se těhotným ženám, osobám s kardiostimulátory, kovovými implantáty, srdečními chorobami nebo epilepsií.

3. Botulotoxin

Další možností léčby nadměrného pocení je aplikace injekcí botulotoxinu A (lidově známého jako botox). Jedná se o stejný botox, jenž je využíván při vyhlazení vrásek.

Botox je oficiálně schválen pro léčbu nadměrného pocení podpaží, ale lze jej také aplikovat na dlaně a chodidla.

Botulotoxin brání uvolnění chemikálií, které spouští potní žlázy. Je pravděpodobné, že bude potřeba několik injekcí, ale výsledky by měly být dlouhodobé.

4. Chirurgie

Možná jste už někde viděli reklamu plastických chirurgů na operativní řešení nadměrného pocení. Chirurg během zákroku operuje potní žlázy, které může i vyjmout.

Další chirurgický zákrok je endoskopická hrudní sympatektomie, při níž chirurg řeže velmi malými řezy nervy v podpaží, které za normálních okolností aktivují potní žlázy.

Tento postup je sice velmi účinný, ale jedná se o úplně poslední možnost řešení nadměrného pocení. Využívá se, pokud už žádná jiná varianta nefungovala.

Je potřeba se po tomto zákroku vyrovnat s kompenzačním potem.

Tělo se na jednom místě přestane potit, ale začne se potit na místě jiném. Může se jednat o obličej nebo hrudník. Tělo se tímto vyrovnává s nemožností pocení v operované oblasti.

5. Nenoste těžké neprodyšné oblečení

Vyvarujte se oblečení, které zachytává pot. Namísto toho noste lehké a prodyšné oblečení jako je hedvábí či bavlna.

Noste si sebou druhé tričko, pokud víte, že budete cvičit. Stejně jako vaše tělo se potí i nohy. Pokud budete nosit ponožky, pomohou vám odvádět vlhkost.

6. Sprchujte se s antibakteriální šamponem

Každý den se sprchujte s použitím antibakteriálního šamponu, který pomůže od bakterií způsobujících pocení. Dobrou radou je i poctivé vysušení těla před nanesením antiperspirantu.

7. Využívejte vložky

Dobrou možností je využívání vložek do podpaží a do bot.

Tyto vložky dokáží absorbovat pot. Výhodou je, že si nezničíte oblečení a nepůjde ani nic poznat, jelikož neucítíte žádný odér.

8. Omezte ostrá jídla

Pokud byste šli do vaší oblíbené mexické restaurace, neobjednávejte si své oblíbené dvojité jalapeno burrito.

Kořeněná jídla a alkohol spouštějí pocení. Horké nápoje jako je čaj a káva rovněž v tomto ohledu nepodpoří vaši pohodu.

Závěr:

Přinesli jsme vám jen několik tipů, které pomáhají proti nadměrnému pocení. Často vystačí zvolit vhodné oblečení a myslet na svou hygienu.

Sami nejvíce znáte své tělo a pokud je něco v nepořádku, je vhodné řešit tento problém se svým lékařem. U nadměrného pocení se nemusí totiž vždy jednat o banální záležitost, i když to ve většině případů tak je.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru