Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 9 nejčastějších chyb při hubnutí

9 nejčastějších chyb při hubnutí

9 nejčastějších chyb při hubnutí

Osnova:

1. Hubnete pouze z donucení
2. Nepravidelná strava
3. Špatně zvolený pitný režim
4. Problém s pestrostí stravy
5. Nedostatečný pohyb
6. Pozor na odlišné kalorie
7. Dávejte pozor na označení „nízkotučné výrobky“
8. Nedávejte si nereálné cíle, odradí vás
9. Dejte si pozor na dostatečný spánek
Závěr:

Hubnutí je hodně skloňované téma posledních let. Řada lidí chce hubnout kvůli špičkové postavě, ale stejně tak existují lidé, kteří hubnout musí z důvodu zdravotních komplikací.

Hubnutí, ale není jen tak. Musíte nastavit správné prostředky a velmi dobře proces probrat s odborníkem. Nejhorší je, pokud se ho hubnutí vrhnete na vlastní pěst a po hlavě. I když se snažíte sebe víc, efekt nepřichází.

Bohužel velmi často lidé pokoušející se hubnout opakují stále stejné chyby. Jaké jsou ty nejčastější?

1. Hubnete pouze z donucení

Tento způsob hubnutí je vůbec nejhorší, který může být. Rozhodnutí nebylo vaše a přišlo na základě toho, že do vás kolegové nebo kamarádi často rýpali ohledně postavy.

Bohužel výsledek tohoto hubnutí není dobrý. Pokud hubnete z donucení, tak si obvykle nestanovujete cíle a chcete to mít za sebou, co nejrychleji.

2. Nepravidelná strava

Hubnutí není o tom nenajíst se! U hubnutí je velmi důležitá strava. Jídlo byste měli konzumovat v průběhu celého dne. Nemělo by se stát, že se ráno téměř nenasnídáte a večer se pořádně nacpete. Tělo potřebuje pravidelnou dávku energie. Pokud ji nemá, vytvoří si tukovou vrstvu.

Může se stát, že v průběhu dne nebudete mít čas. Pokud nemáte čas na oběd, mějte u sebe nějakou proteinovou tyčinku nebo sušené maso.

V průběhu dne byste měli zkonzumovat 5 porcí jídla. Poslední jídlo byste si měli dát 2 – 3 hodinky před spaním.

3. Špatně zvolený pitný režim

Pitný režim je u hubnutí velice důležitý. Pokud budete pít málo nebo budete pít pouze slazené nápoje, nebude se vám hubnutí vůbec dařit. Pokud nechcete pít pouze vodu, sáhněte po stoprocentním džusu.

U pitného režimu si dávejte pozor na alkohol. Ten obsahuje hodně kalorií a procesu hubnutí vůbec neprospívá.

4. Problém s pestrostí stravy

Strava při hubnutí musí být dostatečně pestrá a vyvážená. Je špatné, pokud jíte příliš mnoho rychlých cukrů. Rychlý cukr se ukládá do zásob v tukové formě. Budete tedy naopak přibírat.

Zaměřte se na bílkoviny. Pokud chcete konzumovat ovoce, nepřehánějte to. V ovoci je hodně cukru. Doporučujeme konzumovat v malém množství broskve, jablka, hrušky nebo švestky. Vyhýbejte se banánům a hroznovému vínu.

Problém, ale může být i u některé zeleniny. Vyhýbejte se sladké zelenině. Konzumujte listovou zeleninu, okurku, ředkvičky, rajčata, zelenou papriku, fazolové lusky, květák nebo brokolici. Tato zelenina má nízkou kalorickou hodnotu. Doporučená denní dávka zeleniny je 500 – 600 gramů.

5. Nedostatečný pohyb

Žádná dieta, kterou si zvolíte, se neobejde bez pohybu. Bez pohybu se hubnout nedá. Může se ale stát, že máte problémy s klouby. Nejspíše se vám kvůli bolestem nebude chtít jít běhat, ale můžete zvolit mnohem méně náročné plavání.

Pokud problémy nemáte, ale postrádáte čas, zkuste cvičit doma. Díky pohybu se budete cítit skvěle nejen po fyzické stránce, ale i po té psychické.

6. Pozor na odlišné kalorie

Často se stává, že si řeknete, kolik můžete za den zkonzumovat kalorií. Bohužel, ale nejsou kalorie jako kalorie. Hodně záleží, v čem se kalorie nacházejí. Nemůžete srovnat 50 kalorií z jednoho jablka s 50 kaloriemi z dortu. Dort vám nepředá žádné živiny. Vždy se tedy dívejte, co konzumujete.

7. Dávejte pozor na označení „nízkotučné výrobky“

Na první pohled byste si to možná neřekli, ale pokud stojíte u regálu s potravinami, není nutné vždy brát ty s označením light. Tuk dodává potravinám chuť a pokud výrobce odstraní tuk, musí chuť uměle dodat za pomocí cukrů, zahušťovadel a dalších chemických látek. Bohužel tyto přísady jsou pro naše tělo ještě horší než samotný tuk.

8. Nedávejte si nereálné cíle, odradí vás

Hodně lidí si dává u hubnutí nereálné cíle. V reklamách sice vidíte přípravky, po kterých se dá zhubnout několik desítek kil během 14 dnů, ale tomu příliš nevěřte.

Pro zdravé hubnutí stačí, když zhubnete každý týden jen jeden kilogram. Za měsíc se dostanete na čtyři kilogramy. Tělo má čas si na novou váhu zvyknout a nebude to pro něj znamenat šok. Hodně tím snížíte pravděpodobnost obávaného jojo efektu.

9. Dejte si pozor na dostatečný spánek

Spánek ovlivňuje při dietě hodně. Díky spánku se daří lépe spalovat kalorie, které se neukládají. Je dokázáno, že lidé, kteří spí méně než 6 hodin, jsou více náchylní k ukládání kalorií. Dopřejte si ideálně 8 hodin spánku.

Závěr:

Hubnutí nesmí být na obtíž. Musíte se rozhodnout bez cizího donucení. Rozhodně se netrapte hladem nebo se hubnutím nestresujte. Stačí dodržet několik zásad a trochu zdravého rozumu. Díky tomu bude vaše hubnutí nejen příjemnější, ale i efektivnější.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru