Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Co je RAW strava a jaké má výhody pro naše tělo?

Co je RAW strava a jaké má výhody pro naše tělo?

Co je RAW strava a jaké má výhody pro naše tělo?

RAW = syrová strava, živá strava, vitariánství.

Už jste slyšeli o vitariánství? Konzumaci syrové stravy jako alternativního zdroje stravování?

Pojďme si stručně vysvětlit, o co se jedná a jaké jsou principy RAW stravy.

RAW strava přináší našemu tělu blahodárné účinky díky pořádnému přívalu živin. Filosofie RAW stravování spočívá v konzumaci co nejméně a nejšetrněji upravených potravin, aby v jídle zůstalo zachováno co nejvíce enzymů, vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Při vyšších tepelných úpravách cca kolem 43 °C ztrácí strava prospěšné vitamíny a minerály.

Vařená, pečená, dušená, smažená, fritovaná jídla kromě nízkých zbylých živin vykazují v těle vedlejší účinky. Tím, že se strava tepelně zpracuje, stává se pro naše tělo neznámou látkou. Imunitní systém na to začne reagovat bílými krvinkami (ty se objevují v případě výskytu neznámých či cizích látek v těle), které zajišťují právě správnou funkci imunity.

Tělo je následně vysilováno.

Pokud tyto reakce jsou vyvolávané příliš často, ztrácí tělo obranyschopnost a nedokáže se dostatečně bránit virům, bakteriím, alergiím a veškerým cizopasníkům.

Právě nedostatečný poměr mezi konzumací tepelně zpracovanou stravou a syrovými potravinami způsobuje nedostatečný příjem vitamínů, minerálů, enzymů a dalších pro tělo potřebných živin.

Tepelná úprava potravin nejen že vyvolává poplachy bílých krvinek v těle, ale zároveň zatěžuje funkci zažívacího traktu.

 

Co tedy řadíme do RAW stravy: syrové, mírně ohřáté, usušené, naklíčené, čerstvě pomleté, rozmixované, odšťavněné, nastrouhané nebo nakrájené potraviny.

Jmenovitě např. ovoce, zelenina, saláty, semena, ořechy, raw sušené ovoce, med, luštěniny, pohanka, mořské řasy, klíčky, nepražené kakao, bylinky, koření, kokosové mléko, kokosový, olivový, konopný olej za studena lisované.

Do RAW stravy nepatří: vařená strava, živočišné produkty – mléko, maso, živočišné tuky, máslo, sýry, obiloviny – mají vysoký obsah lepku – výjimka ovesné vločky a pohanka.

Nemusíte se stát 100% vitariánem, který konzumuje výhradně ovoce, zeleninu a výše zmíněné potraviny. Zkuste změnit poměr vařených a nevařených jídel a pozorujte, co to udělá s Vaším tělem.

Pravidlem RAW stravy je nemít nikdy hlad. Ovoce se nikdy nesmí jíst po zelenině. Dodržujte dostatečné rozestupy mezí konzumace ovoce a zeleniny kvůli rozličným trávícím mechanismům v žaludku – při kombinaci obojího zatěžujeme žaludek, první se bude stravovat a to druhé bude čekat, až bude na řadě a začíná pomalu kvasit.

Výhody RAW stravy: má vliv na tělesnou váhu, hustotu vlasů, eliminace zdravotních problémů čistotu a zdraví pleti, sníží pálení žáhy, dostatečné množství energie, nižší potřeba spánku, organismus projde omlazovacím cyklem, jasná a kreativní mysl, množství antioxidantů v těle ničí buňky způsobující stárnutí, v závěru velmi znatelně ovlivňuje fyzické a psychické zdraví.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru