Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Co pít místo kávy? Aneb 4 nejlepší alternativy kávy.

Co pít místo kávy? Aneb 4 nejlepší alternativy kávy.

Co pít místo kávy? Aneb 4 nejlepší alternativy kávy.

Každý to jistě známe.

Je brzo ráno, vstáváme do práce a naše první kroky míří k tomu, abychom si dali uvařit vodu na kávu.

Bez svého šálku kávy bychom nemohli ani fungovat a probouzeli bychom se celé dopoledne.

Káva je sice řešením, které nás díky kofeinu probudí, ale nadměrná spotřeba kávy může vést k řadě problémů.

Tento nápoj zrychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. To může být výhodné, pokud chcete hubnout.

V případě, že byste kávy ale pili příliš mnoho, mohli byste vynechat důležitá jídla, která doplňují tělu cenné živiny.

Jste vášnivým pijákem kávy? Pokud ano a chcete snížit spotřebu tohoto nápoje, budete velmi pozitivně potěšeni!

Existuje řada alternativ, která nabízí stejné množství energie k probuzení.

1. Horký nápoj z kořene Macy

Lepidium meyenii – běžněji známy jako kořen Maca, je adaptogenní rostlina, která patří do rodiny rostlin jako jsou například zelí a brokolice.

Kořen Maca je díky jedinečným vlastnostem považován za jednu z nejvýkonnějších přírodních potravin světa. Maca pochází z peruánských And, kde roste v nadmořské výšce 3 350 m a výše, což z něj dělá nejvýše rostoucí rostlinu na světě.

Kořen rostliny Maca je veliký zhruba jako ředkev a právě tato část je nejvíce vyhledávanou. Kořen se používá po tisíce let ke zvýšení energetické hladiny, výdrže a dokonce pro zlepšení plodnosti.

Sušený kořen Macy je velmi výživný. Obsahuje celou řadu prospěšných látek:

  • 13 - 16 % bílkovin,
  • 8,5 % vlákniny,
  • 19 esenciálních aminokyselin,
  • vitamíny A, B1, B2, B3, C a D,
  • železo, hořčík, měď, zinek, sodík, draslík a dalo by se pokračovat dále.

Kořen Macy je velmi zajímavý a přínosný, že?

Rozemletý kořen na prášek (několik polévkových lžic) můžete přidat do šálku teplého mandlového mléka, přidejte mletou skořici a surový med.

Maca má příjemnou chuť a v této kombinaci to z něj dělá chutný nápoj, který vás po ránu probudí a je zdravější než káva.

2. Bylinný pampeliškový čaj

Většina lidí v Severní Americe si myslí, že je pampeliška plevel.

Vytahují ji pryč ze své zahrady.

Po přečtení tohoto článku možná i vy přehodnotíte její přínos.

Tyto žluté květy poskytují celou řadu zdravotních přínosů a byly po staletí používány pro své léčebné účely. V Japonsku je pampeliška považována za jednu z nejkrásnějších květin.

Pampeliška má pokorný vzhled, ale má výrazné přínosy pro naše zdraví.

Chrání játra před toxickými látkami, což je důvodem, proč se používá pampeliška k čištění organismu. Dokáže vyčistit toxiny, které se tvoří v játrech.

Mnoho jídel a nápojů, které konzumujeme, obsahují toxiny, které se filtrují našimi játry. Může nám to způsobit řadu zdravotních problémů, včetně vyčerpání energie.

Není důvod k panice!

Pampeliška obsahuje silné živiny, včetně cholinu, vitamínů A, B, C, železa, vápníku a hořčíku. Všechny tyto živiny nejen čistí játra, ale přispívají také ke zlepšení úrovně energie.

Chcete si udělat bylinný pampeliškový čaj? Promíchejte v horké vodě praženou pampelišku, mák a čekanku.

Vytváří chuť podobnou kávě, přesto je mnohem zdravější.

3. Zelený čaj Matcha

Zelený čaj Matcha je výborný! A to z několika důvodů. 

Obsahuje hodně užitečných živin, které detoxikují tělo a zvyšují energii. Tento čaj je považován za detoxikační bombu!

Všechny tyto živiny jsou potřebné ke zdraví a pohodě. Obsahují katechiny, EGCg, aminokyseliny, vlákninu, vitamíny A a C, draslík a také kofein.

Kofein zvyšuje energetickou hladinu v těle, ale to není jediná věc, která je v zeleném čaji Matcha obsažena.

Další živiny revitalizují tělo, pomáhají posilovat imunitní systém a odstraňovat toxiny. Spolu s kofeinem tak vytvářejí silný nápoj zvyšující energii.

4. Citrónová voda

Citronová voda určitě není první věcí, která by vás napadla při potřebě zvýšit svou energii a ráno se nastartovat. Berete ji spíše jako osvěžující nápoj do horkých dnů.

Nicméně, citrónová voda je opravdu zdrojem energie!

Proč tomu tak je?

Rozhodující roli hraje kyselina citronová v citronu. Posiluje imunitní systém, vyrovnává hladinu pH, vyplavuje nahromaděné nezdravé toxiny a mnohem víc!

Všechny tyto výhody opravdu pomáhají zvýšit hladinu energie. Pokud se chcete ráno "nakopnout", pijte šálek citronové vody (ideálně zahřáté).

Zajímavé že? Proč to tedy nezkusit!

Závěr

Ukazuje se, že existuje řada alternativ, které nám mohou kávu nahradit.

Některé z nich jsou velmi dobře dostupné a můžete je zkusit už od zítřejšího rána.

Jiné si můžete koupit a vyzkoušet následně. Určitě to stojí za to.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru