Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Crohnova choroba - příznaky a léčba

Crohnova choroba - příznaky a léčba

Crohnova choroba - příznaky a léčba

Crohnova choroba je zánětlivé, autoimunitní onemocnění, kdy organismus napadá vlastní buňky. Toto chronické onemocnění trávicího traktu se řadí pod souhrnné označení idiopatické střevní záněty. Idiopatické znamená, že se přesně neví, z jakého důvodu se nemoc projevuje. Vliv na vznik nemoci může mít stres, dědičnost, způsob stravování nebo porucha imunity.

Svůj díl viny může nést nedostatek vlákniny a nadbytečná konzumace cukru.

Jak se onemocnění projevuje? Crohnova choroba se může projevit bolestí v podbřišku, průjmem, krví ve stolici, hubnutím, únavou, kloubními záněty či objevením aftů v ústech. Nejvíce postiženou skupinou bývají lidé mezi 20. – 35. rokem věku. Nemoc bohužel nešetří ani děti.

Léčba často probíhá formou medikamentů. Počáteční příznaky Crohnovy choroby se léčí antibiotiky, které mohou dostat tuto nemoc pod kontrolu. Při dlouhodobé léčbě užívají pacienti kortikoidy.

Crohnova choroba se léčí také biologicky. Biologická léčba je ale hodně nákladná. U této formy léčby se využívají vajíčka červa tenkohlavce prasečího. Proč se využívají tyto vajíčka? Cíl je jednoduchý. Vajíčka mají zmást imunitní systém, aby bojoval proti tomuto parazitovi. Imunitní systém tak nebude bojovat proti vlastním bakteriím.

Pomoci může i dieta. Pacienti trpící touto chorobou hůře snáší mléko, dužinu z ovoce, semínka, ořechy, luštěniny či slupky. Na druhou stranu často pomáhají ryby s obsahem nenasycených mastných kyselin, vejce nebo ovoce jako jsou banány, papája, mango, avokádo a žlutý meloun.Účinným pomocníkem pro prevenci Crohnovy choroby je zelený ječmen. Je nutné ale být na pozoru. Pokud Crohnovu nemoc máte, užívejte ječmen bez obsahu vlákniny. Vláknina by jen zatěžovala střeva.

Vláknina není vhodná, pokud už Crohnovou chorobou trpíte, ale pokud ne, slouží jako skvělá prevence proti této nemoci. Zelený ječmen má pozitivní vliv na trávení a je lehce stravitelný. Užívá se nejčastěji ve formě nápoje.

V některých případech pomáhají homeopatika. Je nutné, ale vyhledat zkušeného homeopata, který individuálně posoudí váš zdravotní stav a vhodnost homeopatik.

Pokud nepomáhá žádná z uvedených možností léčby, musí se přejít na chirurgickou metodu. Lékaři při ní odstraní část střeva.

Závěr:

Crohnova nemoc patří mezi skupinu nemocí, které nesmíte nikdy podcenit. Při prvních příznacích je potřeba vyhledat lékaře, který po vhodných vyšetřeních nastaví potřebnou léčbu.

Pamatujte na to, že není vždy nutné podstoupit chirurgický zákrok. V některých případech postačí homeopatika, antibiotika, dieta či biologická léčba.

 

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru