Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Dash dieta, nejlepší dieta proti vysokému krevnímu tlaku

Dash dieta, nejlepší dieta proti vysokému krevnímu tlaku

Dash dieta, nejlepší dieta proti vysokému krevnímu tlaku

Není dieta jako dieta. I takto bychom mohli začít tento článek o jednom z druhu diety. Slyšeli jste někdy o dash dietě?

Dash dieta je zkratka z anglického Dietary Approaches to Stop Hypertension. Volně bychom mohli anglický originál přeložit jako - dieta vedoucí ke snížení vysokého krevního tlaku. Ano, dash dieta je nejlepší volbou diety, pokud trpíte vysokým tlakem.

Sodík je nejdůležitější součástí dash diety

Důležitým prvkem v této dietě je sodík. Podle sodíku se dash dieta dělí na nízkosodíkovou a standardní.

Pokud zvolíte nízkosodíkovou variantu, bude příjem sodíku během diety do 1500 mg za den. V případě standardní dash diety je příjem sodíku do 2300 mg za den.

Kde hledat sodík? Sodík se vyskytuje v řadě potravin, bohužel některé z nich nejsou příliš zdravé. Mezi ty nezdravé nebo méně zdravé řadíme klobásy, uzeniny, chipsy, instantní polévky či solené a pražené ořechy.

Máte po ruce luštěniny, zelí, jablka nebo listovou zeleninu? Určitě sáhněte po těchto zdravých potravinách plných sodíku.

Během dash diety konzumujete v minimálním množství cukr a živočišné produkty.

Pro koho je dash diety vhodná?

Dash dieta je vhodná pro muže a ženy ve věkové kategorii 20 let a více. Lidé ve věku nad 50 let by měli dash dietu držet trvale. Jídelníček totiž řeší částečně problémy s vysokým krevním tlakem, diabetem a chronickým onemocněním ledvin.

Během dash diety můžete shodit až 5 kg. Efekt se násobí, pokud také aktivně cvičíte, minimálně 2-3x týdně. Nejlepší variantou je během této formy diety sportovat.

Dieta tedy není vhodná jen pokud potřebujete shodit pár kil, ale doporučujeme ji všem lidem trpícím vysokým krevním tlakem.

Jaké hledat výhody dash diety?

Dash dieta je typem diety, která vám nebude nijak vadit. Není problém nakombinovat velmi chutná a pestrá jídla. Určitě se nebudete cítit, že jste nějak omezováni.

Dash dietu doporučujeme všem, kteří neměli s ostatními dietami dobré zkušenosti nebo se nechtějí výrazněji omezovat. Pestrost jídelníčku dopomáhá k tomu, že si můžete myslet, že žádnou dietu nedržíte.

Jaké jsou nesporné výhody této diety?

Klíčovou výhodou je úprava vysokého krevního tlaku. Je to zásadní přínos diety, a hlavní důvod ji začít držet. Hubnutí je u této diety až druhotným a příjemným bonusem.

Dash dieta není nijak náročná na potraviny. Můžete si s chutí dopřát i sladká a mastná jídla. Ale pozor – určitě s mírou.

Pokud jste u některých diet byli zvyklí na počítání kalorií, tak u této diety na to zapomeňte. U dash diety se kalorie nepočítají.

Dash dieta snižuje riziko vzniku rakoviny, především u tlustého střeva a prsu. Vedle toho, že dash dieta snižuje riziko cukrovky, také příznivě ovlivňuje zdraví vašeho srdce.

Jídelníček můžete mít velmi chutný a pestrý

Dash dieta umožňuje konzumovat ovoce, zeleninu, ryby, celozrnné výrobky, nízkotučné mléčné výrobky a luštěniny. V menším množství si můžete dopřát drůbež, červené maso, tuk a sladkosti.

Pozor na množství soli. Sůl můžete nahradit bylinkami.

Jídelníček byste si měli připravit pestrý. Potraviny obsahující nasycený tuk nejsou pro tuto dietu vhodné. Kalorie si počítat nemusíte, ale jíst byste měli rozumně a neměli byste se přecpávat.

Pokud to dodržíte, nepřesáhnete hranici 2000 kalorií a dieta bude v pořádku.

Jak může jídelníček vypadat?

Snídaně: nízkotučný jogurt s ovocem a cereáliemi

Svačina: sušené ovoce (ideální je například čtvrtinu hrnku rozinek a oříšků nebo třetinu hrnku nesolených mandlí)

Oběd: 3/4 hrnku kuřecího masa, zeleninový salát a dva krajíce celozrnného chleba

Večeře: 80 gramů libového hovězího masa s pečeným bramborem, kyselou smetanou, mlékem a jablkem

Závěr:

Sečteno a podtrženo – dash dieta není vůbec špatným řešením, jak bojovat s vysokým krevním tlakem. V žádném případě, ale nevysazujte žádné léky, pokud je vám lékař předepsal.

Dash dieta je skvělým pomocníkem také při hubnutí a bojovníkem proti cukrovce. Určitě ale neočekávejte primárně rychlé hubnutí, dieta je spíše určená ke zlepšení zdravotního stavu.

Nedoporučuje se u této diety pít alkohol. Dávejte si pozor na přísun kofeinu. Kofein jako takový neovlivní dietu, ale může krátkodobě zvýšit krevní tlak.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru