Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví  Jak se nejrychleji poprat s nachlazením?

 Jak se nejrychleji poprat s nachlazením?

 Jak se nejrychleji poprat s nachlazením?

Pokud jste pro prevenci udělali úplně všechno a stejně jste ulehli do peřin, protože vás sklátila zákeřná choroba v podobě rýmy a nachlazení, poperte se s ní jako chlap.

Tekutiny

V první řadě se prolejte tekutinami v různé podobě. Voda obsahuje přirozeně histamin a mezi pitím džusů a čaje, zařaďte i čistou vodu. Jakmile ji něčím ochutíte, ztrácí přirozený účinek. Pokud si o tom chcete zjistit více, najděte si rozhovory s Dr. Batmanghelidjem, kdy hovoří o vodě jinak. Vynechte kávu, silný černý čaj a všechny nápoje obsahující kofein a také i alkohol.

Za ověřený léčebný nápoj se pokládá i vymačkaný celý citron, zalitý horkou vodou a dochucený medem. Určitě to ale nepřehánějte s moc horkou vodou, ať nezničíte vitamíny. Dejte takovou teplotu, abyste mohli nápoj ihned vypít.

Trochu drsnější ruský recept proti nachlazení je středně velká sklenička vodky s černým pepřem, doplněná velkým množstvím čerstvého česneku a cibule. Pokud vás bolí ucho, na téže straně žvýkejte žvýkačku, aby se uvolnil tlak v uchu. I to je ruský recept a pomáhá. Vypadá to až moc jednoduše, ale pokud se nejedná o silně rozvinutý zánět, úleva se dostaví.

Výživa

Horký vývar staví na nohy i těžce nemocné. Prababičky dobře věděli, co dělají. Je jedno zda se v hrnci vaří, kuře, slepice či hovězí. Kvalitní vývar je sázkou na jistotu.

Česnek a cibule jako přírodní antibiotikum prostě funguje. Spolehlivě ničí viry a bakterie. Přidejte česnek k vývaru, dejte si topinku a vymačkejte šťávu z cibule. Mimochodem, pokud dáte cibuli do kameninové nádoby do místnosti, vtáhne do sebe bacily. Víte, proč se dříve věšela cibule a česnek na trámy? Tohle je ten pravý důvod. Například sibiřské recepty to uvádějí dodnes.

Na chřipku a nachlazení pomáhá i zázvor s protizánětlivými vlastnostmi. Uleví od křečí průdušek a zmírňuje bolesti na prsou. Můžete čerstvý zázvor i žvýkat. Také je možnost užívat lžíci medu smíchaného s vymačkanou šťávou z čerstvého zázvoru. Zázvorový čaj pomáhá také od bolestí hlavy i žaludeční a cestovní nevolnosti.

Zapojte vitamíny, zejména vitamín C. Zvyšte přísun čerstvého ovoce a zeleniny. Vymačkejte si citron do vlažné vody. Vitamínem C se nepředávkujete, nadbytečné množství se přirozeně vyloučí.

Dejte si také kysané zelí, má nadměrné množství vitamínu C. Ve střevě je až 70 % buněk imunitního systému, v trávicím traktu vše začíná i končí. Zdravá střeva jsou základem zdravé a silné imunity.

Úžasná echinacea. Možná je pokládaná za bylinu severoamerických indiánů, znali ji už ale i naše babičky jako třapatku. Stimuluje buňky imunitního systému. Vsaďte ale i na jitrocel, šalvěj na kloktání anebo rakytník řešetlákový. Ten má třeba 10 x víc vitaminu C než citrusy. Pomáhá i heřmánek, lípa, dobromysl, plicník lékařský, vrba bílá či lichořeřišnice.

Na ucpaný nos a dutiny

Horká pára je pro váš nos nejsnadnějším uvolněním. Takže hrnec s horkou vodou, přes hlavu osuška a nádech, výdech. Můžete si dát i horkou koupel plnou bylin nebo léčivé soli a také vlézt do koupelny a pustit horkou sprchu. Dělejte to ale pouze v případě, nemáte-li horečku a taky pokud je někdo doma. Mohlo by se vám v koupelně udělat nevolno. Horká pára uleví vašemu nosu i bolavým dutinám. Pomáhá i koupel nohou v horké vodě, zejména před spaním.

Místo nosních kapek solný roztok, kterým vypláchnete nos. Vyrobte jej rozpuštěním špetky mořské soli ve vlažné vodě. Dá se koupit i v lékárně nebo jej nahraďte vincentkou ve spreji. Pokud ji budete také vlažnou popíjet, zdraví se zaručeně dostaví. Snižuje otok nosní sliznice a odstraní i mikroorganismy.

Na závěr namažte nos léčivou mastí s obsahem heřmánku či jemného mentolu. Pokud doma nic není, použijte olej či sádlo.

Od rýmy vám mohou pomoci i kapky Tea Tree oleje v aromalampě. Pokud už je používáte, smíchejte je s přírodním olejem a nos potřete několikrát denně. Pozor ale na prasklinky a oděrky kolem nosu, ať vás to moc neštípe. Příjemná vůně spolu s vdechovanými antiseptickými silicemi pomůže uzdravit sliznici dýchacích cest. 

A pokud jste opravdu nemocní, musíte do postele, nedá se nic dělat. Odpočinek je důležitý. Nejdůležitější je nachlazení prostě vyležet a zůstat doma v klidu. Neriskujte komplikace a složité prodloužené období léčby. Při prvních příznacích nachlazení prostě vklouzněte do teplé postele pod teplou deku a odpočívejte. Tělo si neduhy střádá a může se pak stát, že nesčetněkrát nemoc přechodíte a po pár letech se vám to nasčítá a dožene vás to i s úroky.

tento článek je napsán externím autorem.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru