Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Jak se vypořádat se stresem?

Jak se vypořádat se stresem?

Jak se vypořádat se stresem?

Důležitý projekt v práci se nevyvíjí podle představ, nastanou finanční potíže a je potřeba zaplatit splátku nebo se blíží důležitý test či zkouška. To je jen několik příkladů, které nás čas od času vystresují.

Stres je reakce na podnět, kdy je náš organismus vystaven zátěži nebo situaci, která je vyhodnocena jako riziková a nebezpečná.

Stresory vyvolávající stres v našem organismu dělíme na 3 velké skupiny.

1. Stresory fyziologické

Mezi fyziologické stresory patří různé bolesti, nemoci, nedostatek jídla, vody, ale i okolní podmínky jakými jsou zima, kouř nebo hluk.

2. Stresory psychické

Do psychických stresorů řadíme různé podněty, která v nás vyvolávají pocit ohrožení nebo nebezpečí.

Jedná se o negativní emoce, strach z očekávání, únavu a úzkost.

3. Stresory sociální

Mezi sociální stresory řadíme tlak společnosti, úmrtí v rodině, rozvod nebo hádky.

...

Organismus pod stresem reaguje neočekávatelně a snaží se s nepříjemnou situací vyrovnat. Na sobě to poznáte tím, že se začnou objevovat fyzické i psychické reakce.

Víte, že si s tímto problémem můžete poradit hravě sami? Abyste mohli být vítězi nad stresem, musíte vědět, jak na něj.

Jaké jsou hlavní příznaky stresu? Dá se stres jednoduše poznat, aniž bych musel za odborníkem? Za psychologem nebo psychiatrem určitě hned chodit nemusíte.

Stres na sobě dokážeme hravě poznat

Mezi jeden z příznaků stresu patří nerozhodnost.

Jedná se o situaci, kdy si musíme vybrat. Často se jedná o nějakou zásadní věc, například když investuji velké peníze do určitého projektu, neprodělám? Tato situace může velmi hravě vyvolat stres.

Dalším příznakem je i změna denního rytmu, kde řadíme problém s usínáním či samotným spánkem.

Vidíte svět v „černých barvách“? Pokud ano, může to být jeden z příznaků stresu.

Může dojít až ke ztrátě chuti k jídlu nebo naopak se chuť k jídlu prudce zvyšuje. Často se lidé uchylují k návykovým potravinám – káva, čokoláda a další.

Řada lidí se snaží řešit stres alkoholem. Stoupá jeho spotřeba a kuřáci navíc ve stresu zvyšují množství vykouřených cigaret.

Během stresu se zhoršuje koncentrace a zvyšuje se snaha vyhnout se práci. S tímto problémem je spojena i potíž s množstvím odvedené práce, která se snižuje či zhoršuje se její kvalita.

Stres na sobě poznám, ale jak proti němu bojovat?

Stresu se musíte postavit čelem. Máte problémy v práci s kolegou nebo s nadřízeným? Promluvte si s ním, a zkuste tak problém vyřešit.

Pokud ale víte, že se s kolegou či nadřízeným v práci nedomluvíte a máte-li jinou možnost, pak můžete přejít na jinou pozici nebo změnit zaměstnání, kde se vám bude dařit lépe.

Špatným řešením není vyhledat sociální podporu. Máte těžkou chvíli? Obraťte se na přátele, kteří vás buď jen vyslechnou, nebo vám pomůžou, je-li to v jejich silách.

Řešením může být i sebeovládání.

Můžete využít poznatků o řízeném dýchání – občas pomůže, když se párkrát zhluboka nadechnete a vydechnete.

Pokud může pomoci distancování se, využijte toho. Jde o odvracení se od toho, co se děje. Řešte problém, až nastane. Neřešte to, co se vás přímo netýká.

Vyhledejte pozitivní stránky stresové situace

V některých případech je potřeba vyhledat pozitivní stránky problému. Jste nemocní? Výhodou může být to, že nepůjdete do práce a odpočinete si.

Často musíte přijmout osobní zodpovědnost. Zajděte za šéfem a se situací ho obeznamte. Uděláte chybu na pracovišti, sdělte mu, co se stalo.

V nejzazších případech může snaha vyhnout se stresové situaci vést až k výpovědi z práce, ve které to nezvládáte.

Čím se teda řídit, když chceme zvládnout stres?

Určitě snižte úroveň toho, co vás zatěžuje. Řešte problémy, ale pokud to není ve vašich silách, změňte prostředí. Nezapomeňte si zachovat tvář a pozitivní obraz sám sebe.

Vnitřně si zachovejte emocionální klid a zlepšete si své životní podmínky.

Pokračujte v sociální interakci. Vycházejte s ostatními lidmi v týmu a situace se zlepší.

Závěr:

Stres rozhodně nepodceňujte, ale nebojte se, že by se s ním nedalo bojovat.

Často můžete stres obejít, pokud se na důležitou schůzku nebo zkoušku dobře připravíte. Komunikujte s okolím o svých pocitech a případných situacích.

Nebojte se řešit i nepříjemné situace, zaručeně se vám uleví. Důležité je nepotlačovat a nehromadit v sobě stresory.

Nezapomínejte ani na sport. Pohyb je skvělým způsobem, jak si vyčistit hlavu a být připraven na těžké okamžiky života.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru