Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Jaký je nejlepší druh cvičení pro zpomalení stárnutí?

Jaký je nejlepší druh cvičení pro zpomalení stárnutí?

Veronika Klepaczova
20. 4. 2018
Jaký je nejlepší druh cvičení pro zpomalení stárnutí?

Chodíte do posilovny? Cvičíte doma? V obou případech to ale děláte z nějakého důvodu.

Jedním z nich může být udržet se cvičením mladý. Spousta lidí to tak má. To nás ale dovede k jedné otázce, která je jednou z nejčastějších:

"Jaké je nejlepší cvičení na zpomalení stárnutí?"

Na tuto otázku je jen jedna odpověď – HIIT!

Co je to HIIT a proč je tak účinný pro zpomalení stárnutí?

Abychom zjistili, co to je HIIT, musíme si tuto zkratku rozebrat na jednotlivá slova. HIIT znamená "vysokorychlostní intervalový trénink". Klíčovými prvky tohoto cvičení jsou vysoká intenzita a intervaly.

Tato forma cvičení zahrnuje intervaly intenzivního a volnějšího tréninku, které střídají.

Pro příklad si můžeme uvést situaci při běhání. Sprinty byste střídali s volnou chůzí.

Většina z nás vydrží sprintovat asi jen minutu a postupem času se člověk unaví. Dokonce ani vysoce trénovaní sportovci nemohou sprintovat moc dlouho.

Střídání umožňuje sportovci strávit nějaký čas v anearobním (sprintujícím) stavu. Je to podobné jako byste zvedali činky a dělali si přestávky mezi jednotlivými sadami.

Poukažme si ale na to, proč je tento anearobní stav dobrý a jaký je tedy vztah k nejlepšímu cvičení na zpomalení stárnutí.

Být v anearobním stavu znamená, že se vaše tělo pohybuje v systému glykogen-kyselina mléčná nebo také ATP-CP systému.

Jinými slovy, tělo v anaerobním stavu nejprve využije během prvních sekund energii, která je uložena kolem těla v podobě tuku a následně začne čerpat energii, která je uložena uvnitř svalových buněk.

Existují dva typy energie, které jsou dobře dostupné. ATP (adenosintrifosfát – nejčistší forma energie) a glykogen.

Tělo v tomto cvičení začne tím, že využije během pár vteřin ATP a následně se přesune na systém glykogenové kyseliny mléčné. Tuto energii ale velmi rychle spálíte a svaly vás začnou bolet.

V tuto chvíli je potřeba zpomalit, jste na prahové hodnotě této energie.

Existuje ale mnoho dalších výhod tohoto cvičení. Tato forma způsobí například velký úbytek kalorií. Je skvělá také pro zlepšování naší schopnosti sprintovat.

Co je ale nejdůležitější?

HIIT přiměje mitochondrie k větší práci. Mitochondrie jsou zdroje energie, které se nacházejí uvnitř buněk a pomáhají nám využívat ATP.

Čím více mitochondrií máte, tím lépe budete využívat energii a budete se i lépe cítit.

Jeden z mnoha výzkumů ukazuje, že děti mají mnohem více mitochondrií než starší lidé. To je důvodem, proč děti vypadají, že mají doslova nekonečnou energii a starším lidem dělá často problém vstát z postele.

HIIT je nejlepší způsob, jak se cítit mladší!

Souvislost mezi mitochondriemi a buněčným zdravím

 

Existuje souvislost mezi mitochondriemi a zdravím našich buněk.

Zatímco potřebujeme spálit energii, abychom podpořili každodenní činnost, je důležité si uvědomit, že se vytváří i vedlejší produkty – včetně volných radikálů.

Jinými slovy se jedná o proces, který nám umožnuje pohybovat se, přemýšlet a zůstat aktivní, také přispívá k našemu stárnutí vytvářením škodlivých látek v našem těle, které způsobují vrásky.

V horším případě může dojít k poškození buněk, které vede k vážným onemocněním.

Mitochondrie dokáží tento proces zpomalit a předcházet celkovému poklesu s vašim věkem. Vaše tělo zůstane energeticky účinnější.

A co ještě?

Mitochondrie máme i v našich buňkách v mozku. Díky tomu můžeme zvýšit i IQ! Dokonalá forma cvičení, že?

Poslední nejnovější výzkum ukazuje nejlepší cvičení proti zpomalení stárnutí

Je vědecky prokázáno, že HIIT je nejlepším cvičením na zpomalení stárnutí.

Klinika Mayo provedla studii, která hledala formy cvičení a jejich výhody pro účastníky několika věkových skupin v průběhu tří měsíců.

Bylo zjištěno, že HIIT je schopen účinně zvýšit citlivost na inzulín, mitochondriální funkci, tělesnou hmotnost, VO2 max, kostní hustotu a dokonce i obsah bílkovin ve svalech.

Všechny tyto účinky byly mnohem vyšší ve skupině, která se zabývala HIIT cvičením.

HIIT má velkou výhodu i v tom, že nebudeme jen vypadat mladší a cítit se energičtěji, ale budeme předcházet i tvorbě nemocí.

Budete mít silnější kosti, čímž předcházíte zlomeninám a budete také lépe vycházet schody.

Budete silnější a vitálnější!

Závěr:

Pokud máte zájem vypadat mladší, odhoďte krémy proti vráskám a navštivte posilovnu! HIIT cvičení vám dodá energii a mladistvý vzhled.

Toto cvičení můžete kdykoliv vyzkoušet, nezabere vám hodně času a můžete na sobě pozorovat v dlouhodobějším horizontu příznivé změny.

Tak co, jdeme na to?

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru