Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Jednoduchý trik jak zlepšit citlivost na inzulín a podpořit spalování tuků

Jednoduchý trik jak zlepšit citlivost na inzulín a podpořit spalování tuků

Jednoduchý trik jak zlepšit citlivost na inzulín a podpořit spalování tuků

Pokud je Vaším cílem pálení tuků, je důležité mít vysokou citlivost na inzulín. V dnešním článku si řekneme jednoduchý trik, jak zlepšit citlivost na tento hormon a urychlit tím spalování tuků.

Co to vůbec je citlivost na inzulín?

Je to proces těla a jeho reakce na inzulín produkovaný po jídle. Pokud je člověk citlivý na inzulín, stačí mu jeho malé množství k tomu, aby snížil glukózu v krvi. Každá potravina, kterou sníte, stimuluje tvorbu inzulínu. Některé ovlivňují inzulín více a jiné méně. Například tuky mají na tvorbu inzulínu minimální efekt, kdežto téměř všechny formy sacharidů jeho hladinu okamžitě zvýší.

Lidé s vysokou citlivostí na inzulín jsou schopni zpracovávat sacharidy již při menším zvýšení inzulínu v těle. Naopak existují lidé s tzv. rezistencí na inzulín, kteří potřebují větší dávku inzulínu ke zpracování přijatých sacharidů.

Zvýšená hladina tohoto hormonu po dlouhou dobu má za následek přibíraní tuků, obezitu a rezistence na inzulín vedoucí až k cukrovce 2. typu. Pokud je Vaším cílem rychlé spalování tuků, měli byste se zaměřit na zlepšení Vaší citlivosti na inzulín.

Hladina inzulínu je spjata přímo se spalováním tuku, protože při vyšší hladině dojde k zastavení odbourávání tuků. Když je inzulín zvýšený, nemůžete hubnout. Zvýšený inzulín totiž blokuje produkci růstového hormonu podporujícího odbourávání tuků. Pokud jíte často potraviny bohaté na sacharidy a navíc s vysokým glykemickým indexem, pomalu se stáváte odolní vůči inzulínu a Vaše citlivost na něj klesá. Díky tomu Vám při každém jídle inzulín vyletí nahoru a nemůžete zhubnout.

Pro lepší odbourávání tuků by měla Vaše hladina inzulínu být dlouhodobě nízká nebo po přijetí sacharidů rychle klesat. A k tomuto potřebujete vysokou citlivost na inzulín.

Jak zlepšit citlivost na inzulín?

Citlivost na inzulín je závislá na faktorech, jako je stravování, cvičení a životní styl.

Dle vědeckých studií ale existuje jedna látka, které snižuje nárůst inzulínu po jídle s vysokým obsahem sacharidů a podporuje pálení tuků.

Tou látkou je kyselina octová, neboli jednoduše – ocet.

Několik studií prokazuje pozitivní efekt kyseliny octové v různých podobách.

Například jedna japonská studie z roku 2009 ukazuje pozitivní vliv na tělesný tuk, BMI a obvod pasu při podávání pouze 15 ml octu denně u obézních lidí. Stejný tým vědců provedl podobnou studii v roce 2010, kdy konzumace octu zvýšila energetický výdej. Ve všech studiích se podávalo pouze 15 ml octu, což odpovídá jedné polévkové lžíci.

Existuji také důkazy, že kyselina octová zvyšuje pocit sytosti, takže toho méně sníte.

Závěr

Dle všech studií je jasné, že efekt octu na snížení koncentrace glukózy v krvi je okolo 20 % - 35 %, což je velké číslo i v porovnání s léky na předpis či steroidy. Tento efekt platí pro obézní i zdravé lidi.

Pokud chcete ztratit tuk, cítit se méně hladoví nebo zlepšit hladinu glukózy ve vaší krvi, nejjednodušší trik je přidat do Vašich jídel různé druhy octů.

PS: Osobně doporučuji jablečný ocet. Ten má dostatečně velkou kyselost (5%) a jedna polévková lžíce ve sklenici vody nechutná vůbec špatně. 

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru