Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Kapsaicin - aneb překvapivé účinky ostrých jídel

Kapsaicin - aneb překvapivé účinky ostrých jídel

Veronika Klepaczova
13. 2. 2018
Kapsaicin - aneb překvapivé účinky ostrých jídel

Existuje mnoho lidí, kteří mají rádi ostrá jídla. Patříte mezi ně?

Pokud ano, možná ani v tuto chvíli netušíte, jak moc toho děláte pro své zdraví. Napadají vás nějaká pozitiva, která ostrá jídla přinášejí? Pokud ano, víte proč tomu tak je?

V ostrých jídlech je obsažena látka kapsaicin, která je příčinou charakteristické pálivé chuti.

Co to vlastně kapsaicin je?

Kapsaicin je rostlinný alkaloid, který způsobuje zmíněné pálení v každé tkáni, se kterou přijde do styku. Kapsaicin tedy pálí, jak při požití, tak ale i při aplikaci na kůži.

Tato látka je obsažena i v pepřových obranných sprejích nebo v kapsaicinových náplastech proti bolesti.

Kapsaicin je obsažen v chilli papričkách. Pro zajímavost – paprika Habanera je jedna z nejpálivějších paprik světa a pochází z poloostrova Yucatán.

Za královnu pálivých papriček je ale považována zcela jiná. Paprička odrůdy Trinidad Scorpion Moruga. Tato paprička pálí dokonce přes troje latexové rukavice.

Jaké jsou zdravotní benefity této látky?

Kapsaicin má řadu benefitů, které můžeme při jeho požívání využívat.

Po požití kapsaicinu produkuje vaše tělo více lymfocytů (bílých krvinek), čímž chrání vaše tělo před infekcemi.

Dále přispívá k podpoře krevní cirkulace, zvyšuje rychlost metabolismu a podporuje naše zažívání. Kapsaicin navíc zabraňuje růstu nepříjemné žaludeční bakterie Helicobacter pylori a posiluje tvorbu ochranného hlenu v žaludku.

Tím dokáže posilovat regeneraci žaludečních stěn při poškození vlastními enzymy, které známe pod pojmem žaludeční vředy.

Kapsaicin má ale řadu dalších přínosů pro naše zdraví. Zejména při prevenci před cukrovkou, jelikož reguluje množství inzulínu v těle, ateroskleróze a dalších nemocech.

Ve vzdálených exotických zemích světa se často užívají chilli papričky, ve kterých je kapsaicin obsažen. Likviduje totiž cizorodé bakterie jako je například Vibrio Vulnificus – původce otravy ústřicemi či sushi.

Další bakterie, které kapsaicin likviduje je i bakterie Salmonella.

Snažíte se zhubnout a nejde vám to?

Chilli papričky vám mohou pomoci!

Pálivá jídla nám obecně snižují chuť k jídlu. V trávícím systému, svalech a srdci zvyšují rychlost metabolismu.

Běžné dávky mají povzbuzující účinky na tělesné funkce a výkonnost. Pálivá jídla mají navíc vliv na oběhovou soustavu, který je podobný krátkodobému aerobnímu cvičení.

Musíte ale dávat pozor na množství kapsaicinu, který sníte. Touto látkou se dá předávkovat a není to příjemná záležitost!

Dochází k poničení mytochondrií a u některých osob může mít kapsaicin vliv na krevní tlak a srdeční rytmus.

Pálivých jídel se ale nemusíte bát. Důležité je konzumovat tato jídla s rozumem a v rozumném množství.

Jak se můžeme pálivého pocitu například v ústech zbavit?

Pokud byste si mysleli, že stačí pálivé jídlo zapít vodou, byli byste na omylu. Pálení se můžeme zbavit suchým chlebem, který nám "vytře" patro nebo požitím tvrdého alkoholu!

Tento tip, ale není důvodem k veselému popíjení. Slouží spíše jako první pomoc při této nepříjemnosti.

Závěr:

Pokud jste milovníky pálivých jídel, můžete mít velkou radost i směrem k vašemu zdraví. V případě, že ostrým pokrmům neholdujete, nevadí.

Vzhledem k tomu, že kapsaicin můžete využít i ve formě zmíněných náplastí proti bolesti, případě se díky němu můžete dobře bránit obranným sprejem, poslouží velmi dobře i vám.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru