Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Názory lékaře na kotvičník zemní?

Názory lékaře na kotvičník zemní?

Názory lékaře na kotvičník zemní?

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je středomořská rostlina využívaná po celém světe pro svůj přínos pro zdraví mužů i žen.

Na internetu i v časopisech můžete najít několik tvrzení, že kotvičník může chránit srdce, pomoci při léčbě depresí a zvýšit libido.

Je tomu ale opravdu tak? Je kotvičník opravdu účinný? Jaké jsou názory lékaře na kotvičník zemní?

Na tyto otázky si odpovíme v dnešním článku. 

Jaké jsou názory lékařů na kotvičník zemní?

Snad nejčastější otázka.

Dává to smysl. Pokud si člověk není jistý účinkem léků, či bylinek, vždy jako první hledá radu u lékaře.

Podívali jsme se na vyjádření českých a zahraničních doktorů na téma kotvičníko zemního a jeho přínosu na lidské tělo.

Například MUDr. Veronika Horáková, která je praktickou lékařkou, se na serveru ulekare.cz vyjádřila ke kotvičníku následovně:

"... ví se, že Kotvičník zemní podporuje růst svalové hmoty, napomáhá ke zvýšení fyzického výkonu, urychluje regeneraci, podporuje sexuální libido u obou pohlaví. U mužů zvyšuje hladiny testosteronu až o 30 %, zvýšení zájmu o sexuální život, zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku, snížení vnitřního napětí, obnovení životní vitality a elánu. Rozšířen je u mladých sportovců, zejména ve vztahu k jeho účinkům na sval. hmotu. V přiměřeném množství by neměl škodit."

Celou odpověď i s otázkou pacienta si můžete přečíst zde.

Mezi další uznávané kapacity ve světovém zdravotnictví a především v USA patří také doktor Josh Axe, který je i certifikovaným homeopatem.

Jaký je jeho názor na kotvičník zemní?

Dle jeho článků je patrné, že kotvičník zemní zvyšuje libido, pomáhá zlepšit erekci, snižuje bolest a záněty. Dále snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce. Celý článek lékaře i s odkazem na zahraniční studie můžete najít po kliknutí zde.

Jak kotvičník nejlépe užívat?

Kotvičník zemní můžete užívat buď ve formě čaje z kotvičníkové nati, nebo formou extraktu.

Pokud máte zájem o přípravu čaje přímo z rostliny, doporučujeme si vypěstovat vlastní sazenici. Pěstovat ho můžete začít od konce března a sklízet celou bylinku můžete začátkem září.

Další (a mnohdy účinnější) možností je využít extrakty z bylin v podobě doplňků stravy. Zde je potřeba hlídat obsah saponinů a kvalitu extraktu.

Shrnutí

Kotvičník je obecně velmi prospěšný pro naše zdraví i dle názorů lékařů.

I u něj platí staré známe – všeho s mírou. Kotvičník má celou řadu přínosů a je velmi lehké si jej vypěstovat, nebo užívat silné extrakty formou doplňků stravy.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru