Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Nebezpečí častého sezení a jak proti tomu bojovat

Nebezpečí častého sezení a jak proti tomu bojovat

Nebezpečí častého sezení a jak proti tomu bojovat

Dnes si řekneme o jedné z nenápadných příčin srdečních chorob, rakoviny, cukrovky a předčasného úmrtí.

Jako první Vás asi napadly pojmy jako alkohol, cigarety nebo strava plná cukrů.

Omyl.

Řeč dnes bude o zabijákovi jménem „časté sezení“.

Sezení a studie

I když se to nezdá, sezení je škodlivé pro vaše srdce a zdraví obecně.

Nedávná studie prokázala, že každá hodina strávená sezením u televize zvýšila šanci předčasného úmrtí na srdeční choroby či rakovinu o 18 %, 9 % a 11 %.

Další studie dokazuje, že 2 hodiny sezení každý den zvyšuje šanci cukrovky o 7 %. Hlavním důvodem je snížená potřeba krevního cukru.

Pokud máte sedavé zaměstnání, mohou to pro Vás být šokující čísla.

A to není všechno.

Poslední studie uvedená výše zjistila, že pokud sedíte u televize 4 a více hodin za den, zvyšujete svou šanci na předčasné úmrtí až o 46 %. Tzn., že sezení u televize či počítače má stejný efekt na Vaše zdraví jako vykouření několika balíčků cigaret denně!

A nejedná se jen o případy sezení u televize či počítače. Problém je sezení obecně.

V jedné dlouhodobé studii byla sledována skupina lidí (přes 17 000) dle četnosti sezení za den. Výsledky byly ohromující. Studie dokazuje přímý vliv mezi dobou sezení za den a zvýšení šance k předčasnému úmrtí na srdeční choroby i další příčiny.

Dobrá, už víme, jak velký problém sezení je. Proč ale má tak negativní efekt na naše zdraví?

Uvedeme si dva hlavní důvody.

1) Aktivita enzymu lipázy.

Sezení totiž tuto aktivitu zastavuje. Lipáza je enzym štěpící tuk v našem těle. Při dlouhém sezení se aktivita tohoto enzymu snižuje až na desetinu původní hodnoty. A tady nastává problém. Enzym lipázy je totiž silným ochráncem proti kardiovaskulárním nemocem.

2) Endoteliální dysfunkce.

Po dvou hodinách sezení je ztuhlé nejen Vaše tělo, ale i cévy. Ty ztrácí svou schopnost rozšiřovat se a tím snižují průtok krve a zvyšují krevní tlak. Je důležité také dodat, že tento stav je i hlavní příčinou problémů s erekcí.

A jak proti sezení bojovat?

Bohužel mnoho z nás má sedavou práci a proto není jednoduché se častému sezení vyhnout. Naštěstí existuje řešení.

Negativní efekt sezení se dá totiž značně snížit.

A my si uvedeme dva příklady.

1) 60 – 75 minut cvičení denně

Tento bod nikoho nepřekvapí.

Pokud často sedíte, potřebujete najít opačnou aktivitu. A tím je tělo pořádně rozhýbat. Otázkou tedy je, jak dlouho bychom měli cvičit, nebo se hýbat. A vědci našli odpověď.

Dle nedávné studie dokáže pohybová aktivita trvající minimálně 60 minut výrazně snížit negativní efekt častého sezení.

Chápu, že hodina a déle se Vám může zdát jako dlouhá doba. Nicméně do těchto aktivit se počítá nejen cvičení, ale i rychlejší chůze. Anebo vyzkoušejte druhý tip.

2) 5 minut chůze každou hodinu

Uvedená studie výše prokazuje snížení negativního efektu sezení na endoteliální dysfunkce pomocí krátkých procházek. Během hodinového sezení dochází ke snížení pružnosti cév až o 50 %. Pokud si ale po každé hodině sezení dáte krátkou, 5-ti minutovou procházku, můžete tento negativní efekt snížit (studie).

Závěr

Dlouhodobé sezení Vás může zabít. Zní to strašidelně, ale studie to potvrzují.

Myslete na pravidelný pohyb a snažte se za každou hodinu sezení udělat krátkou procházku. Zdraví se zlepší a Vaše srdce Vám poděkuje.

PS: Znáte všechny výhody pravidelné rychlé chůze? Přečtěte si náš článek, kde jich uvádíme rovnou 11.

Zpět na přehled

Mohlo by Vás zajímat...

Objednejte si PRIMULUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup - doprava zdarma po celé ČR
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Za jak dlouho pocítím první účinky?+

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muže jiná, proto vám nedokážeme dát přesnou odpověď. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina mužů však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání.

Může mi PRIMULUS pomoct, když je mi teprve 20 let? +

PRIMULUS je primárně určený pro muže starších 25 let, u kterých se již začíná projevovat nižší hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pro vás PRIMULUS nebyl přínosný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které muži potřebují v každém věku a často jich mají nedostatek. Málo Zinku? Nedostatek vitamínu D? Malý přísun hořčíku? PRIMULUS je řešení.

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že vám PRIMULUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má PRIMULUS nějaké vedlejší účinky? +

PRIMULUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z dvou bylin. Hlavní síla našeho produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Nejedná se o žádné zakázané látky a PRIMULUS vám nikdy nemůže zvednout testosteron nad vaší přirozenou hladinu.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

PS: Pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, je vhodné projednat užívání produktu s vašim lékařem. Některé tyto léky jsou v kontraindikaci s extraktem z kotvičníku zemního.

Co se stane s mým testosteronem, když PRIMULUS přestanu brát?+

V případě, že PRIMULUS v budoucnu přestanete užívat, vaše hladina testosteronu se v nejhorším případě po čase vrátí opět na úroveň před užíváním produktu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které snižují vlastní tvorbu testosteronu (tělo ho přestane produkovat, protože ho dostává „uměle“) náš produkt podporuje vlastní, přirozenou tvorbu tohoto hormonu. Proto zde nehrozí žádný negativní metabolický efekt.

Dá se zajistit stálý odběr bez nutnosti jednorázových nákupů?+

Samozřejmě. Nejlepší efekt se dostaví právě při pravidelném užívání. Každý, kdo si u nás koupí balení PRIMULUS, může být dobrovolně zařazen do pravidelného odběru, kdy vám PRIMULUS bude odesílán pravidelně každých 30 dní. Jednoduše a pohodlně. O této možnosti vás budeme kontaktovat po vašem prvním nákupu. Nikoho do ničeho nenutíme, je to pouze na vás.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru